Friends Below are the 25 most recent friends journal entries:

[<< Previous 25 entries]

January 19th, 2021
11:42 am
dooora
[User Picture]

[Link]

ar stibiņu pa ribiņu
nedaudz par cibiņu:
https://youtu.be/1JLO8R_J0hc

(Leave a comet)

January 18th, 2021
10:45 pm
pajautaa
[gnidrologs]
[User Picture]

[Link]

Ar ko mūsdienās izskaidro pilnīgi vertikālās klintis? Nu tur visādus lielos kanjonus un tos dīvainos plato?

(4 comets | Leave a comet)

09:29 pm
pajautaa
[ulvs]
[User Picture]

[Link]

Latvijā šobrīd tiek vakcinētas tikai ārstniecības personas - DELFI 

Ok, labi, bet kāpēc tad es feisbukā redzu random cilvēkus, kuri ir iepostējuši vai nu rakstisku info vai foto, tur aptverot faktu, ka viņi tikko vakcinējušies? Cilvēki, kuri nav ārsti. 

(6 comets | Leave a comet)

09:07 pm
inese_tk
[User Picture]

[Link]

janvāris
vakar bija nevainojami perfekta ziemas diena. griezīgi auksts, griezīgi spožs un griezīgi skaists. izgāju 10 km apli - Pilskalns, zikurāta taka, gabaliņš caur pilsētu, Parks.
brīžiem no neesošiem mākoņiem sniga smalki, vizuļojoši gliteri. brīžiem melanholisks vējš lēni pūta no kokiem lielus sniegpārsliņu klasterus. saule nāca man visu ceļu līdzi, savas siltās rokas pret mani pastiepusi, bet būdama pārāk tālu, lai patiešām pieskartos. pēc apmēram nedēļas, diena būs izaugusi jau par stundu garāka, nekā ziemas saulgriežos.
vismīļākā gaisma, man ir saules gaisma, kas krīt caur jauktu koku mežu. koki un citi augi padara izturamu šo gaismu, kas ziemā ir plāna, līdz sāpēm žilbinoša un asa, bet vasarā ļoti bieza, blīva un smaga. tie darbojas kā viegli izsmērējošs un atšķaidošs filtrs. gaisma kļūst maigāka, mīkstāka un apdzīvojamāka.
uz zikurāta takas satiku bērnus, kas vecāku pavadībā, vizinājās milzīgu, smejošu berniešu vilktās ragaviņās. ļoti sailgojos būt daļa no tāda dzīvespriecīga ņudzekļa. no bara.
ja neskaita šo īso tikšanos, daudz dzeņu, kas kala vecos kokos un sniega gurkstoņu zem kājām, apkārt valdīja galīgs, nepielūdzams klusums un auksts, atsvešināts miers.

dažas ilustrācijas )

Current Mood: čipsi un giness
Current Music: plīts kuras
Tags:

(3 comets | Leave a comet)

08:45 pm
rkktzd
[User Picture]

[Link]

Vecāki grib pārdot Saldus māju. To, kurā es uzaugu (precīzāk - to kurā nodzīvoju no 10 - 18 gadu vecumam). Saka lai ejam dzīvot ja gribam. Mēs negribam. Man sāp sirds.

(Leave a comet)

07:25 pm
penny_lane
[User Picture]

[Link]

p.s. sāku lasīt kalendāru, jo peer pressure mani sauca, bet es jau otrajā lappusē vairs negribu lasīt tālāk, tas ir tā kā ar svena nometnes stāstu, ka tur taču neraudot nevar palasīt, šausmas kaut kādas, attāla atmiņa arī par the curious incident of the dog in the night-time, gribas ņemt zīmulīti un pasvītrot vietas, bet tad nejauši viņas svītrot stiprāk un stiprāk un izkasīt ārpus grāmatas, tā es jūtos piektajā lappusē, kas būs tālāk?

(Leave a comet)

05:10 pm
jim
[User Picture]

[Link]

Pēdējo gadu ēnudarba rezultātā esmu identificējusi abus savus lielākos iekšējos deficītus, un viens no tiem ir autentiska, īsta konekšena trūkums ikdienā. Bet kas tieši ir īsts konekšens? To vārdos grūti paskaidrot, bet šodien neviļus atradu izcilu šī fenomena ilustrāciju.

Tags:

(10 comets | Leave a comet)

01:32 pm
adirred
[User Picture]

[Link]

Slimības
Zīmīgi, ka Zviedrijā vispār neesot konstatēta ne sezonālās gripas, ne vēdergripas, ne RSV izplatība. Saka, tas esot covid sakarā ieviesto ierobežojumu dēļ. Tātad ierobežojumi citas lipīgās saslimšanas faktiski ir apstādinājuši, bet covid nē. Vai tik nesanāk tā, ka mēs kaut ko īsti vēl līdz galam nesaprotam par to, kā covid izplatās?

Un neaplaudēsim priekā par to, ka gripas vienkārši nav. Uz katru sezonu gatavojot vakcīnu tiek vākti gripas paraugi visā pasaulē. Izskatās, ka šajā sezonā neko lāgā nevarēs savākt. Kā taisīs nākamās sezonas vakcīnu? Var būt problemātiski.

(1 comet | Leave a comet)

01:56 pm
ingmars
[User Picture]

[Link]

V
The hours of folly are measured by the clock; but of wisdom, no clock can measure. Die.

(Leave a comet)

01:16 pm
virginia_rabbit
[User Picture]

[Link]

- Ko tu dari, Eižen?
- Guglēju, ko meitenes dara sleepoveros.

Tags:

(4 comets | Leave a comet)

01:09 pm
ingmars
[User Picture]

[Link]

besī dzīvnieki
Biju jau piemirsis, cik ļoti es ienīstu dzīvniekus.

(1 comet | Leave a comet)

12:51 pm
ingmars
[User Picture]

[Link]

antimatērijas oto ozols
Moto Ozols.

(Leave a comet)

10:45 am
pajautaa
[adirred]
[User Picture]

[Link]

Dubults
Vai cilvēks var vienlaicīgi būt inficējies ar covid un, teiksim, gripu?

(6 comets | Leave a comet)

11:45 am
ingmars
[User Picture]

[Link]

SlI
Staļina laika Ingmārs.

(Leave a comet)

10:22 am
adirred
[User Picture]

[Link]

Cancel
Teiksim tā, es pat īsti nezinu, kas notiktu un kā mēs dzīvotu, ja vienkārši tiktu izrubīti visi sociālie tīkli. Tā, ka vispār vairs nav. Nevar jau izslēgt, ka šāda opcija kaut kur tiek apspriesta.

(1 comet | Leave a comet)

10:54 am
pajautaa
[lavendera]
[User Picture]

[Link]

Kas Latvijā ir īpašs un kas tie tādi latvieši?
Ar ko mēs esam jocīgi un ar ko varam lepoties? Ko jūs ārzemniekam pateiktu, lai paskaidrotu, ar ko atšķiramies, piemēram, no lietuviešiem? Kāpēc mēs esam eksotiski? Kāpēc Latviju vērts apmeklēt? Kas te noteikti jāredz? Der viss, sākot ar pelēkajiem zirņiem, ko ēd vienreiz gadā, traku sēņošanu rudeņos, populāro kalnu slēpošanu, lai gan augstākais kalns ir tikai 312 metri; ka gandrīz katrs latvietis vismaz vienreiz ir piedalījies dziesmu svētkos (vai vismaz tos skatījies, dziedādams līdzi), Brīvības piemineklis, Rīgas jūgends; ka katrs latvietis zina divas valodas, bet visbiežāk trīs un pat vairāk; ka mums bija savulaik vissmukākās monētas; ka jāēd maizes kancīši, lai apprecētu saimniekdēlu; barikādes, Baltijas ceļš, izsūtīšanas, 50% teritorijas meži utt.

Priecāšos par ideju pasviešanu. Man, piemēram, nešķiet, ka ārzemniekus šurp vajadzētu vilināt ar Mežtaku vai Jūrtaku... Un man negaršo sklandurauši.

Atgādiniet, lūdzu, ko dara viens latvietis? Divi spēlē teātri, trīs dibina kori :)

(62 comets | Leave a comet)

10:10 am
zeme
[User Picture]

[Link]

Nosapņoju, ka sēžu virvē un restaurēju lielo Brīvības 88 māju. Bet tur noteikti stalažas būs, godīgi sakot gribētos tur pablandīties pirms lielās perestroikas, jeb stroikas laikā.

(Leave a comet)

09:55 am
ingmars
[User Picture]

[Link]

timrots
Timrots mūža galā atkal mācās kājām skriet.

(2 comets | Leave a comet)

09:48 am
evy
[User Picture]

[Link]

nezaļais pirksts
māju dekoratīvie priekšmeti un lietiņas nav vispār mans zirdziņš. izņemot ziemaasvētkus. es izlieku egli un citus pribambasus decebrī (sākumā vai vidū, atkarīgs no iedvesmas), un novācu pēc ķīniešu jaunā gada. novākšanai dedlainu sev noteicu pirms dažiem gadiem, jo vienreiz līdz martam viss nostāvēja. tagad acis pieradušas pie tā stūra aizpildības, ko tad lai tur pēc tam vietā noliek, lai neizskatās, ka būtu māja tukša apzagta? :D es gribu kādu lielu augu podā, bet stūris tāds patumšs, bez tiešas saules un vispār ar minimālu apgaismojumu. plastmasas nē. augu / puķu tirgū ticēt pārdevējiem nevar, jo ir ieteikts kādreiz galīgi greizi. gūglē arī īsti nesaprotu, vai, piemēram, dracēna man tur iedzīvotos, vai tomēr nonīkuļotu, kā man tas notika vienā ofisā pie līdzīgiem apstākļiem.

bet! pagalmā plumērija beidzot uzziedēja!

(4 comets | Leave a comet)

08:00 am
uzzinu_pedejais
[helvetica]
[User Picture]

[Link]

iespējams, es tomēr sajaucu receptes, bet trimdas latviešiem zināmā un iecienītā "Aleksandra kūka" ir mūsu "Dzelzceļnieks" :D

(2 comets | Leave a comet)

12:24 am
martcore
[User Picture]

[Link]

nu tas jā, viņa ir nereāli kruta

(Leave a comet)

January 17th, 2021
11:56 pm
virginia_rabbit
[User Picture]

[Link]

es šodien biju uz Sibīriju un atpakaļ

(Leave a comet)

05:35 pm
prtg
[User Picture]

[Link]

Dopamīns
Dažiem soctīkli ir kā pļēgurošana. Pa laikam nobiedē visus ar neadekvātiem un skaļiem lielburtu plakātiem. Grūstās un kaut ko neadekvāti vervelē atbildīgu pilsoņu stingri pārdomātu komentāru rindās pēc atzinības. Ātri atkārto citu atkarībnieku izteikto, tikai pēc tam miglani un īsi padomājot, ko tikko uzrakstīja. Īstens prieks ir tikt līdz viedokļu kautiņam, kas reizēm ievelkas ilgstošā, atriebīgā sarakstē, bet pie pirmās kopīgās nots atkal izlīgst un virtuāli apskaujas. Minūtes, nedēļas, gadi paiet kā miglā, un nekas praktisks sevis vai sabiedrības labā nav izdarīts.

(3 comets | Leave a comet)

05:17 pm
bozena
[User Picture]

[Link]

Suņi
Bijām, tātad, Mežvairogos. Taisnība ir tā, ka tādiem mājas suņiem tiešām ir auksti, jo būri ir neapkurināmi, ir būdiņas ar salmiem. Ēdiens - pēc izskata, nu tāds..., es neēstu. Bet es arī kaltētos kuņģīšus neēstu.
5 zvaigžnu hotelis tas nav noteikti. Bet darbinieki laipni un var redzēt, ka dzīvniekus mīl. Teica, nu jā, mēs neesam bagāti.
Mani sagaidīja 2 kārtīgi ūsaini lauku papi, darba drēbēs. Par atvesto cienastu bija priecīgi - bija kaltēti kuņģīši, un vēl māsa iedeva paku ar pareizo barību vidēja izmēra suņiem. Dabūju paturēt saitītē vienu putekļa izmēra un izskata suņu tirliņu, kurš jau bija rezervēts.
Un tad es drīkstēju iepazīties ar 2 bobīšiem, kuriem vēl nebija beidzies nogaidīšanas periods.
https://www.mezavairogi.lv/pa/dzp/image.raw?view=image&type=orig&id=1800
Šis Augšlīgatnes takšu krancis, kurš esot ar raksturu, man sākumā gribēja uzrūkt, bet es teicu, ka viņš smuks un gudrs, suns tūlīt dzird, ka par viņu labi runā, un tā, pie tam man kabatā bija garšīgais, nu jūs saprot.
Un tad es tūlīt drīkstēju pakasīt aiz austiņas. Nu tas bij tūlīt nācējs līdzi.
Un viņa biedrs ļoti simpātisks, bildes nav, bet viņš nesen atvests, un viena ģimene jau bij skatīties.
Nu rīt zvanīšu, vai varu pieteikties uz brūno. Man tikai tādi tā kā sirdsapziņas pārmetumi, brūnais noteikti ir bijis mājas suns. Nu viņu varbūt viņa īstie saimnieki, lauku cilvēki bez internetiem, kaut kur meklē.
Mufs, ko tu saki?
Ā, un tad tur ir pseidotakse Mona, ko es gan neapskatīju, jo nospriedu, ka meitene sliktāk satiks ar māsas kucīti.
Nupat apskatīju, ka FB viena meitene raksta, ka viens opītis dodas uz pansionātu, un viņa mazsunītis, arī opītis, meklē mājas. Kundziņam 10 gadu.

(27 comets | Leave a comet)

01:44 pm
adirred
[User Picture]

[Link]

Komijs
Komijs man ļoti iepatikās kā personība pēc viņa grāmatas “A Higher Loyalty” izlasīšanas.
Arī šeit viņš pauž prātīgas domas par aktuālo:
https://www.bbc.co.uk/programmes/p093yr2d

Un viņam ir iznākusi jauna grāmata.

(2 comets | Leave a comet)

[<< Previous 25 entries]

Powered by Sviesta Ciba