barbala ([info]barbala) rakstīja,
@ 2020-10-19 10:06:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
nelūgts padomiņš, jo katrs nieks nemaz nav nieks
Tā, brīvdienās empīriski (sašujot piecus dažādus valkājamus maketus diviem cilvēkiem) noskaidroju sekojošo un varu žurnāla 'Zeltene' rubrikā "roku darbi" dalīties ar:


- šī par 3D mask sauktā piegrieztne ir gandrīz absolūti lieliska (maska nedurās acīs, nav milzu "ķesele", neizskatās pēc speedo peldenēm vai krūštura kausiņa)
arī no instrukcijas ikvienam būs skaidra šūšanas secība.

Pirms izvēlēties izmēru, ir vērts nomērīt sava deguna- zoda punkta augstumu; deguna- auss attālumu, pielēst, kādā līnijā un leņķī ir degungals-zods, lai apmēram saprastu cik 'brīvās vietas' nepieciešams. Šis modelis ir ērts briļļainajiem, jo brilles neaizsvīst un ir vieta, kur rāmim uzsēsties, maskai nelienot skropstās. Sev šuvu M un man piegulst taisni lieliski.


Tomēr daudz labāk pieguļ (jo nav krunku sānos) šī maska , savu piegrieztni jāuzzīmē pašiem, ļoti, ļoti vienkārši. Kad taisīšu beidzamo, pilnīgi noteikti, apakšējā līnijā, zoda leņķi taisīšu par vismaz 1 cm zemāk vai arī, kombinēšu ar otras piegrieztnes 'iekārtā zoda' pieeju, jo citādi uzreiz atceros joku par kāda teātra primadonnu cienījamā gadskārtā, kura ar krūšu iešuvju palīdzību sev tvirtumu šuvēju ceham paģērēja iešaut.

Savukārt, par Olson maskām sauktās - visbiežāk no trikotāžas adījuma- to piegriezumā ir vērts pavērot savu deguna-zoda-lūpu lekālu, lai neveidojas ķeseles un kuļķenes.


Par materiāliem:
neesmu vēl sagādājusi pareizo filtraudumu, kuru atsevišķi var piegriezt un ievietot t.s. japāņu maskas modelī, bet palasījusi databāzes un Rakstus ,
maketus sašuvu un smalkas, blīvas kokvilnas auduma (hai, liberty kreklaudums) un jāsaka, ka tas ir gluži patīkams.
Vadmala, resndiegu lins nererēs, lūko pēc smalku diegu blīveņa, taisni tāpat, kā izvēlētos palagus: jo lielāks cipariņš
Palika nepabeigta zīda maska, bet trikotāžas adījums, kā jau teicu, zaudēja dažās kvalitātēs, ar to var iet uz Mego pēc kefīra.Lūk, tā ka ja skolēnu brīvlaikā mājsaimniecībā notiek rokdarbu sekcija: aiztaupi, laikabiedr, sev vilšanās soļus un sāc uz labas bāzes.


(Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]ratatoska
2020-10-19 13:08 (saite)
Nu paldies! Es te arī pārīti pašūdināju, arī trūkumus konstatēju un atšķirības seju apmēros, tā ka turpināšu eksperimentēt.

(Atbildēt uz šo)


[info]vilibaldis
2020-10-19 14:57 (saite)
Varētu pieteikties pie Tevis rindā uz gatavu izstrādājumu

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]barbala
2020-10-19 17:40 (saite)
Godīgi sakot, pavasarī man bija doma sašūt kaudzi smukas maskas, kuras visiem izdāļāt, bet nenoliegšu, ka ir foršākas lietas, ko vairāk gribas sašūt un ja godīgi, tas tiešām ir bišķi custom-made pasākums, ir drusku sevi jāpamēra.

Aiz tam domāju, ka tiem, kas mākslas studē un proporcijas lasa precīzi un nepārmērot, tie taču paši var. :)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]vilibaldis
2020-10-19 21:00 (saite)
Bet viņiem nav cikcak mašīnas. Ech....

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]barbala
2020-10-19 22:46 (saite)
Nesolu, bet dzirdu. Ne ātrāk par piektdienu šūšu nākamo porciju, jautāšu mērus.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]vilibaldis
2020-10-19 22:52 (saite)
:-)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?