None of the Above ([info]artis) rakstīja,
@ 2018-11-27 22:23:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
"[T]he political realm is where Soros has made his most audacious wager. After the fall of the Berlin Wall, in 1989, he poured hundreds of millions of dollars into the former Soviet-bloc countries to promote civil society and liberal democracy. It was a one-man Marshall Plan for Eastern Europe, a private initiative without historical precedent. It was also a gamble that a part of the world that had mostly known tyranny would embrace ideas like government accountability and ethnic tolerance. In London in the 1950s, Soros was a student of the expatriated Austrian philosopher Karl Popper, who championed the notion of an “open society,” in which individual liberty, pluralism and free inquiry prevailed. Popper’s concept became Soros’s cause.

It is an embattled cause these days. Under Vladimir Putin, Russia has reverted to autocracy, and Poland and Hungary are moving in the same direction. With the rise of Donald Trump in the United States, where Soros is a major donor to Democratic candidates and progressive groups, and the growing strength of right-wing populist parties in Western Europe, Soros’s vision of liberal democracy is under threat in its longtime strongholds. Nationalism and tribalism are resurgent, barriers are being raised and borders reinforced and Soros is confronting the possibility that the goal to which he has devoted most of his wealth and the last chapter of his life will end in failure."

https://www.nytimes.com/2018/07/17/magazine/george-soros-democrat-open-society.html


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]krishjaanis2
2018-12-01 01:19 (saite)
Kas tie var būt par principiem, ja viss Sorosa patoss balstās acīmredzami vājā Popera pamfletā, kurā visus apskatītos autorus Popers gluži vienkārši neizlasa vai izlasa vāji?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]artis
2018-12-01 13:39 (saite)
Tu, savukārt, tagad atgremo paviršo K. Popera kritiku, kāda tā (vismaz līdz nesenam laikam) izskanēja no LU kanceles. Dievs dod Latvijai tāda kalibra filozofu kā Sers K. Popers.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]artis
2018-12-01 13:58 (saite)
Ak jā. Latvijai jau ir tāda kalibra filozofs. Sers Jesaja Berlins. Zīmīgi, ka Popera un Berlina uzskatos var saskatīt daudz līdzību. Sekli un pavirši.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]krishjaanis2
2018-12-03 00:22 (saite)
Nepārspīlē - Kačans ir Popera sekotājs, arī regulāri atsaucoties uz Atvērto sabiedrību. Es nesaku, ka Popers ir vājš zinātnes filozofs, tur cepuri nost, tikai to, ka socpolitiski un, iespējams, arī filozofijas-ideju vēsturē samērā vājš.
Jā, arī Berlins ir vājš filozofs. Varbūt noteiktos aspektos pat vājāks par Poperu. Divi brīvības koncepti ir šausmīga eseja. Jau tur ir pilnīgi marazmātiska liberālā antropoloģija, kuras sekas un sastrēgumu redzam šodien visur.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]krishjaanis2
2018-12-03 08:38 (saite)
Varētu šķist, ka Berlins bija spēcīgāks tieši tajās vietās, kur Popers ne - tajā pašā ideju/intelektuālajā vēsturē utt, bet pat tur Berlinam ir tik ļoti daudz nepareizu, jau novecojušu un dīvainu skiču, sevišķi “pretapgaismības” jautājumos, ka nav vērts, tipisks britu snobisms un neizpratne kontinentālās ideju vēstures līkločos. Bet divi brīvības koncepti - ak jel, pēdējos gados ir tik daudz laba sarakstīts, ka šobrīd tas teksts ir vienkārši nelasāms. Paldies Dievam par 2016to gadu un Lielo Pārvērtēšanu!

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]artis
2018-12-03 09:15 (saite)
https://persistentenlightenment.com/2013/04/14/popperberlinpart/

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]krishjaanis2
2018-12-04 00:41 (saite)
Ok, vismaz kaut kas.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?