None of the Above ([info]artis) rakstīja,
@ 2018-07-11 10:26:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
"“You know why the Russians didn’t take Tbilisi in 2008?” Uhtegi asked me. “They were just up the road, 50 kilometers or so, and nothing was stopping them.”

Having spent many years in Georgia, I knew the answer to this one: because Georgians are crazy. Uhtegi barked a laugh. “Yes. Exactly. Georgians are crazy, and they would fight. The idea of this unwinnable asymmetric fight in Tbilisi was not so appealing to the Russians.”

He continued: “There are always these discussions. Like, yeah. The Russians can get to Tallinn in two days. ... Maybe. [The Estonian capital is about 125 miles from the Russian border.] But they can’t get all of Estonia in two days. They can get to Tallinn, and behind them, we will cut their communication lines and supplies lines and everything else.” That dead-eyed Baltic stare fixes me again. “They can get to Tallinn in two days. But they will die in Tallinn. And they know this. … They will get fire from every corner, at every step.”"

https://www.politico.com/magazine/story/2018/07/10/they-will-die-in-tallinn-estonia-girds-for-war-with-russia-218965


(Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]krishjaanis2
2018-07-11 13:42 (saite)
They can die in Tallinn as much as they will, but it's all in vain if they do not simultaneously die in Riga.

Skumji, ka igauņi un lietuvieši tā cenšas, viņus tik ļoti rāda rietumu medijos neskaitāmos stāstos, bet tam visam nav nozīmes, ja Baltijas galvenais atslēgas punkts ir atvērts kā laidara vārti. Visos reģiona karos pēdējos 800 gados visas svarīgākās un izšķirošākās cīņas ar lielākajām politiskajām sekām ir notikušas ne jau Igaunijā vai Lietuvā. Šī iemesla dēļ igauņi neatkarību varēja pasludināt kaut vai 1917tajā.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]artis
2018-07-11 13:43 (saite)
They will die in Riga.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]krishjaanis2
2018-07-11 13:58 (saite)
I hope so.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]ulvs
2018-07-11 15:06 (saite)
Heh, mani mazliet fascinē tāda veida apgalvojumi- nošausim viņus Tallinā, no visām pusēm. Implying, ka krievu top brass nemācās no massive fails (Groznijas ieņemšanas 1. Čečenijas kara laikā). Tas nekad vairs neatkārtosies- nesūtīs viņi savus pulkus bruņmašīnās šaurās pilsētas ielās. Viņa teiktais ir pielīdzināms Vējoņa teiktajam par zaļo vīriņu pers.nošaušanu. Savā absurdumā. That said, ja krievi tiešām rīkotos tik dumji, pielietojot aizvēsturiskas pseidohuman wave taktikas- jā, minētie uzbrukumi no slēpņiem pilsētā būtu relat.vienkārši. Mazliet šaubos, ka šāds uzbrukums Tallinai būtu nepieciešama. Jau WWII bija skEsaidrs, ka galvpilsētu ieņemšana ir tīri simboliska.

Mūsu Baltijas kaimiņiem ir vieglāk ar militvoluntāro pusi nosacīti saliedētās sabiedrības dēļ. Kā arī to valdības ir populārākas. Un es arī saprotu vidējā latvieša nevēlēšanos ņemties ar valsts aizsargāšanu, jo valsts 25 g. laikā nav spējusi radīt uzticību tai. Pretēji kaimiņiem. Tādas ir manas impresija.

(Atbildēt uz šo)


[info]gnidrologs
2018-07-11 20:04 (saite)
Kāpēc lai viņi vispirms visu nenobumbotu ar aviāciju? Kas, tuvākais lidlauks Omskā?

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]artis
2018-07-12 17:28 (saite)
Savi "pavalstnieki" (krievvalodīgie) jāizsargā.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?