_zirgs ([info]_zirgs) rakstīja,
@ 2013-04-15 11:14:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
"Bet pirms tam taču es biju labs bērns."
pēc šo rindu izlasīšanas likās, ka, ei, tas viss par mani! Joņeva Jelgava 94 kļuva par citu jelgavu apmēram ap 2004.
un tālāk, tālāk kas notiks! Tā vienkārša apskatīšanās pārtapa kampjošā lasīšanā un vecu sajūtu cilāšanā, kas, kā izrādījās, ir dzīvas, tikai transformējušās.
Tieši sākuma daļa Šāviens arī pagāja lasīšanas ziņā kā šāviens. Tas savā ziņā piemīlīgais klamzīgums dialogos, nesot sevī vienkāršo smieklīgumu, ne pārsmalkus angļu melnā humora šedevrus, bija precīza atslēga uz mani kā lasītāju šajā darbā. (nepārprast, angļu humors ir izcils, ne par to runa. runa par noskaņu) Un tā ik pa rindai.
Rindas par jefiņiem, kā jau gaidāms, atsauca atmiņā pareizuma zīmogu pierē. Šī apzīmogošana no pseidolīderu puses zirgam parasti uzsita asinis. Nez, kur tas teikts, ka ja esi gudrs, esi 'pareizs'? Un, nez, kas tad ir pareizs? Parasti runātājs izrādās turīgs stulbenis, kam šķiet, ka pēdējā izlaiduma vans kedas dod licensi kristīt stilīgajos un wierd ones, pareizajos garlaicīgajos un ballīšu zvēros un būt krutajam barā. Smieklīgi gan, ka šis spriedums patiesībā ir caurēm caur 'pareizs' jeb labais viedoklis. Šī fakta ironiska norādīšana un nolikšana uz intelektuālajām lāpstiņām dumpja laikā ir kā baudīt viskiju no kakliņa.

Siltu smaidu un silta vakara atmiņas atsauca pirmās cigaretes izbaudīšanas apraksts. Tas gan kaut kā fenomenāli, ka pēc tās pirmās viss, viss šķiet citādāk. Un pirmais vakars pēc tās ir nemierā.

"Draugi man bija jauni un intereses arī, bet daži ieradumi palika vecie."
Kaut kā tā rinda atkal uzrunāja. Tomēr ir tā, ka saglabājas tās pamata lietas, tā tava serde, kuru tagad gan izpaud citā ampluā, caur citiem izteiksmes līdzekļiem. Te zirga atkāpe ir līdzīga mūsu varonim. Vienā brīdī tu esi kā nodevējs, kas nav dabūjis pa purnu. Nevar jau būt tā, ka pēc vakara piedzīvojumiem, nākamā dienā zirgs vēl joprojām ir ar galvu uz pleciem un nevar jau būt tā, ka pat bez mācīšanās var vairāk kā pieklājīgi performēties. Nezin kāpēc, bet ir ļoti svarīgi, ka visi ir dabūjuši pa purnu un bijuši idioti. Tā tam jābūt. Bet ja esi tas, kam strādā instinkti un kas parasti tiek cauri sveikā., tad kādā brīdī būs jāmaksā. Tad, gluži kā varonim, jāiet pret 'urlām' vai gluži vienkārši tīši jālecas.

"Man jāpiemin arī pats galvenais faktors, proti, mēness."
šī vieta zirgu vienkārši sajūsmināja, jo viena no lietām, kas bija teju obligāta zirgam naktīs smēķējot, bija dūma piesmakumā dziedāt: "Let's swim to the moon, a-ha, let's climb throught the tide. Penetrate the evenin' that the city sleeps to hide." (The Doors, Moonlight Drive)
Te gan konteksts bija zirgam nepieejams, jo par metālu zirgs nav īpaši interesējies. Jo, ja gribas par nāvi un pārlaicīgumu - lūdzu, rekviēmi! Ja gribas kaŗtīgu zāģi - lūdzu, laikemtīgā (20.gs) mūzika! Ja gribas melanholisku kaut ko līdzīgu dōomam - lūdzu, Pērts, Vasks, dažādi atradumi!
Jā, kopumā daļa Mēness bija kas pilnīgi jauns zirgam. Tādēļ savā ziņā ļoti interesanta.

Un tad seko tas, ko autors, šķiet, bija nojautis. Seko sajūta - pēc apokalipses! Uzjundod veco dumpi, veco grūvu, vecās idejas un ideālus, ir tā nepārvaramā sajūta kā PĒC apokalipses. Kaut kas grandiozs ir bijis. Kas ir tagad?
Tā nu uz Lieldienām tapa jauns stencils. Zirgs pārsvarā bija reibumā jeb Blome uz dīvāna. Zirgs saprata, ka serde nemainās, ideāli ir turpat, punks are not dead tikai ar interektuālām grebenēm vai love, peace and rock'n'roll ir dzīvs tikai tagad tā ir nostāja vai viedoklis.

PS Par koncertiem un iešanu uz tiem. Nesaprotu. Visu laiku gaidīju, kad parādīsies kau jel vienā vietā kas par vēsām naktīm vai ko tādu. Bet nē, varonim ir nekad nesalst. Var pus paciņu izsmēķēt kreklā bez emocijām. Lai nu ko, bet tipiski savu elpu vērot ceļā uz. Vai gaidpilni drebināties pirms. Vai pilnīgā starā vazāties pēc, piekāst, ka auksti. Te nu zirgam bija par ko brīnīties!


(Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]antons_v
2013-04-15 12:08 (saite)
Secinām, tātad, ka stāsts ir universāls ne tikai ģeogrāfiski (varēja notikt jebkurā pilsētā), bet arī laikmetīgi, jo sadzīviski-politiskā atšķirība starp deviņdesmitajiem un dekādi vēlāk izrādās nebūtiska.

Par "pankiem sirdī, nevis frizūrā" pilnīgi piekrītu, lai gan man liekas, ka ir ļoti skaisti, ja cilvēks pieaugot spēj saglabāt arī dumpinieka ārējos atribūtus. Man daudz mazāk patīk tas, ka liela daļa uņģika ir veiksmīgi atraduši darbu reklāmā, pašu Joņevu ieskaitot. Lūk, tas nav vis "matus nogriezt", tas ir kļūt par profesionālu smadzeņu pisēju un kapitālisma dīzeli.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]_zirgs
2013-04-15 18:52 (saite)
Nu, es domāju, ka ar tiem ārējiem atribūtiem ir tā, ka dažiem kāds atribūts ir viņa neatņemama daļa, bet liekais pats aiziet prom laika gaitā.
Bet ir arī tādi, kas mazliet aizsēžas tajā liekajā un pompozajā, kas bija ok tad, bet tagad ir ēna. To var daudz maz uzreiz redzēt, jo ļoti disonē kaut kādā mērā.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]antons_v
2013-04-15 19:16 (saite)
Laba gaume netraucē nevienā vecumā. Arī jaunajiem dumpiniekiem brīžiem viss spars mēdz saiet svilpē (proti, tik vien ir kā radikāls paskats, bet iekšā tā pati pļura, kas citiem).
Vārds "pompozs" arī ir diezgan grūti piemērojams subkultūru stilam, kur atšķirību akcentēšana ir viena no primārajām lietām. Atšķirība vienmēr kritīs acīs - tāpēc jau tā ir atšķirība.

Un, ja runājam pavisam lielos vilcienos, tad man liekas ka tie dalījumi "īstajos" un "neīstajos" arī ir piederīgi drīzāk tīņu pasaules skatījumam, nekā mazliet tolerantākam pieaugušā skatam. Dažādība nekaitē pat subkultūrām - nav jau armija, kur visiem jābūt uniformās.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]_zirgs
2013-04-15 19:27 (saite)
nu to jau arī domāju - ka ir tādi, kam saglabājas izpratne par stilu. Un stilam pietiek kaut ar mazu, bet raksturīgu akcentu. Bet ir arī tā, ka šķiet, ka kāds dzenās pēc kaut kā, ko pats nezina, un tad izdaiļo sevi kā nu vajag un priekšraksti saka.

Pompozs ir bleķa variants manā leksikā par subkultūru. Kad vanabijs sataisās kā vajag, bet viss perimetrs disonē, tad ir pompozs pāvs atvilcies un plātās ar asti.

Subkultūras var būt dažādas savā iekšienē, bet vai neesi saskāries ar kādu, kam ļoti gribas, bet kas ne īsti iemieso idejas, ne īsti piekrīt ideāliem utt?
Es esmu. Kad 'hipijs un cilvēku mīlis' var neierastākā situācijā iznesties pilnīgi pretēji. Tad kur tur kas?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]antons_v
2013-04-15 20:00 (saite)
OK, te mums acīmredzot kaut kāda problēma atrast vajadzīgos vārdus. Piekrītu tam ko tu saki. Es laikam sen neesmu sastapis tādus īstus pozētājus , kuri tiešām tikai par ārieni domā - starp tiem, kam pāri tricānam, tādi nemaz īsti nav sastopami. Pēdējo reizi tādi mazie kretīneļi bija redzēti 2012 gada 16. martā "Sapņu fabrikā".

Vispār, ja tā padomā, tad jebkurā subkultūrā zināms procents ir vienkārši bohēmistu, kas tur ir tāpēc, lai gūtu sociālo atzinību un labi atpūstos. Viņu formula ir klasiskais "dzert, pīpēt, drātēties", tāpēc viņiem kaut kādas tur augstākas vērtības vai idejas ir diezgan miglaina bilde. Laikam jau tas ir kaut kāds papildus bonuss, ja tu to visu dari zem izkārtnes "hipijs", "panks", vai "metālists". Un, tā kā visas subkultūras diezgan aktīvi dzer, pīpē un drātējas, tad īsti nevarētu teikt, ka tas būtu pretrunā ar ideoloģiju.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]antons_v
2013-04-15 15:12 (saite)
Bet vispār gribēju teikt, ka tavi iespaidi ir visnotaļ labi aprakstīti. Bija vērts "ņemties" :DD

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]_zirgs
2013-04-15 18:56 (saite)
he, vecs mantojums no laikiem, kad zirgs varēja visur pārstēvēt skolas godu. ja ģeometrija vēl ir galvā, varu piedāvāt vienu vecu, īsu gabaliņu.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?