extranjero ([info]extranjero) rakstīja,
@ 2019-09-06 21:54:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Sliktas ziņas pētījumu citētāju faniem. Sarežģītas lietas reti iespējams izšķirt ar atsevišķu pētījumu citēšanu, jo visbiežāk būs atrodami pētījumi, kas gan apstiprina, gan neapstiprina hipotēzi. Tam, kurš nav iedziļinājies konkrētajā jautājumā, ir neiespējami pateikt, kuriem pētījumiem ir taisnība. Dažreiz lai iedziļinātos, ir jābūt zinātniekam, kurš darbojas šajā jomā, un pat tad nav garantijas, ka viņš nav iebraucis dziļās auzās.

Šis aspekts ir ļoti labi raksturots šajā rakstā par daudzajiem smadzeņu serotonīna receptoru ģenētiskajiem pētījumiem. Pētnieki jau bija gatavi izstrādāt antidepresantus, kas pielāgoti individuālajām ģenētiskajām variācijām. Ir tikai viena liela problēma. VISI ŠIE PĒTĪJUMI IR BULŠITS. Pozitīvie rezultāti visdrīzāk ir statistikas kļūdas.

Šeit interesanti atzīmēt, ka ģenētiskie pētījumi lielākoties ir iegājuši strupceļā. Tikai retos gadījumos viens gēns ir atbildīgs par kādu noteiktu organisma funkciju. Bet daudz biežāk tā būs daudzu gēnu mijiedarbība, kuru izprast kļūst ārkārtīgi sarežģīti. Tas liek domāt, ka drīz arī ģenētiski modificēto organismu (ĢMO) industrija varētu saskarties ar šādu strupceļu. Ir daži noteikti gēni, kurus var viegli modificēt, bet jādomā, ka uz šo brīdi jau būs izpētīti un izmēģināti. Turpmākās modifikācijas varētu saskarties ar šīs lielās sarežģītības sienu, un iegūtie rezultāti vairs nebūs pārliecinoši. Radīt jaunus produktus būs lēns, dārgs un ne visai efektīvs process. Ja jums ir akcijas šajos uzņēmumos, tad iesaku no tām laicīgi atbrīvoties.

Ir zināms, ka daudzi iebilst pret ĢMO, savukārt citi uzskata, ka ĢMO ir absolūti nepieciešami, lai risinātu pasaules problēmas – nodrošināt lielākas ražas, radīt sausumizturīgas kultūras utt. Taču pieaugošās sarežģītības dēļ šie solījumi varētu netikt piepildīti, un kaut kādā ziņā ĢMO skeptiķiem būs bijusi taisnība. Vitamīnu trūkumu Indijas nabagiem visdrīzāk novērsīs nevis ar ĢM zelta rīsiem, bet gan nodrošinot šiem cilvēkiem vairāk ekonomisko iespēju, lai viņi varētu atļauties pilnvērtīgāku pārtiku, kas izaudzēta tradicionālā veidā.


(Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]10m_zem_uudens
2019-09-09 15:05 (saite)
ko Tu studē/-ji, ja tas nav valsts noslēpums :) ?
un šī atklāsme pagaidām ir biežāk atturējis, retāk ieintriģējusi iedziļināties tēmās - "Dažreiz lai iedziļinātos, ir jābūt zinātniekam, kurš darbojas šajā jomā, un pat tad nav garantijas, ka viņš nav iebraucis dziļās auzās" (tas pats 5g, kur, cik saprotu, īstajā istenībā, nemaz nav ne viens, ne otrs spožs pierādījums)

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]esrakstu2
2019-09-10 18:24 (saite)
krietnā pusmūžā kādā Anglijas nomalē farmaceits.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]extranjero
2019-09-10 19:04 (saite)
Kas tur ir ar 5G?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?