Jūtos komatozi. Līdz 1:30 attālināti konfigurēju radinieku kompi, kuru jaunieši bija aplaiduši ar visām iespējamām sērgām, pilnīgi riebās ķerties klāt. Pēc tam līdz ~3:00 vienkārši nevarēju aizmigt. Nu un 6:50, saprotams [pēdējais] zvans. Atnāku uz darbu, apsēžos, sēžu un pēc minūtes neizpratnes par tēmu- kur ir mans noutbuks, atceros, ka tas palicis somā, soma- automašīnā uz sēdekļa, automašīna- stāvvietā. Būs grūta diena.
Klau, ko jūs domājat par potēšanos pret gripu? Un ko par to domā ārsti, kuriem jūs uzticaties? Viena no versijām, kas man pašam liekas vispieņemamākā (laikam tāpēc, ka nav ekstrēmi par vai ekstrēmi pret, riebjas galējības)- potēties vajag vecākiem, lai gripu nepielaistu maziem bērniem, savukārt mazus bērnus potēt nevajag, jo visas šitās potes tikai čakarē imūnsistēmu.
ģimenes ārste par, homeopāte pret. vairāk uzticos homeopātei. agrāk potējāmies, potējām bērnus, bet pērn vairs ne un neturpināsim. vot pret encifalītu gan joprojām domāju, ka jāpotē.
Aizsilniece (viena no nedaudzajiem man zināmajiem ārstiem, kuram es uzticētos) saka, ka nevajag.
vecā gruntīgā paaudze un tie, kas nav farmācijas kompāniju pārhavajsaloti un pārkanārijsaloti, iesaka nepotēties, labāk ēst augļus un stirpināt imūnsistēmu sportojot un neēdot sūdus.
imūnsistēmu stirpināt ar vitāmīnu un kalcija kūrēm gan būtu neprāts, jo tie paši dakteri arī saka, ka sintētiskie vitamīni (izņemot laikam eļļā šķīstošos a un d) neuzsūcas un kalcijs nerada neko citu kā nierakmeņus. biezpiens jāēd. dilles. greipfrūti. un ļoti daudz ķirbji, vēlams, svaigi.
ķiplokus tak aizmirsi :)
bet greipfrūtu sula rādās laba esam.
jā, ķiploki, protams. un sinepju vannas, kad jūt iesnas tuvojamies :)
a par sulām atsevišķs stāstiņš - daži neiesaka dzert sulas, jo tās ir baigais koncentrāts, un ķermenis nemaz nevar visu uzņemt. labāk ēst augļus visas dienas garumā, nekā vienā reizē sadzerties litru sulas
Fairy ir koncentrāts, un vanish arī. Tad jau var domāt tālāk - kartupeļi ir baigais cietes koncentrāts, labāk tos ēst tikai pievienotus zupai, nevis plikus, lai sistēmas neaiziet ciet. Ir arī tāda teorija, ka ēst vajag 2-3 reizes dienā, un dot pietiekami garus starplaikus, lai pārstrādātu paiku, nevis visu laiku kairināt kiškas ar pārtiku - cilvēks tad to vien dara kā apstrādā ēdienu.
Tur jau tas smukums, ka ir daudz (bieži vien - diametrāli pretēju) teoriju un pagaidām vēl ir brīv pašam izdomāt, kā tad darīt. Kad ESSR direktīvas noteiks arī kā ēst un slimot, tad gan būs švaki.
Ā, vēl tak ir ingvertēja ar citronu un medu - ui ku labi atsilda. Tikai medu nedrīkstot gāzt iekšā KARSTĀ tējā (> 60C).
Vienīgo gadu, kad biju sapotējies, arī riktīgi izslimoju.
Tās potes vairāk pašapziņai, nevis veselībai der.
Noskaidro pie ārsta, kā ir tagad, bet pirms pāris gadiem (un jau gadsimtu) gripa mutēja tik ātri, ka uztrāpīt uz to klonu, pret kuru esi potēts, bija mazas izredzes. Laba imūnsistēma derīgāka.
Gripas izraisītāji arī attīstās, mainās un pielāgojas. Potes pasargā no kaut kāda zināma veida, bet paliek jau vēl citi, un saslimt var tāpat. Turklāt mazais potēto vecāku bērns tikpat labi gripu var saķert dārziņā.
Pati nepotējos, uzēdu ķiplociņu, sadzeros imunitātes tējas un neatceros, kad pēdējo reizi slimoju ar gripu.
Daļa no ārstiem, kam uzticos, turās pie viedokļa, ka potēties vajag tiem, kam darbs ar cilvēkiem, īpaši bērniem vai slimiem.
Vispār jau neesmu ne par, ne pret, katram citāda tā situācija.
Aij, nu jā, sarakstīju to pašu, ko visi :)
ronis / 23. Oktobris 2006@14:58 | |
Tikko ziņās teica, ka Izraēla pārtraukusi pret gripas vakcinēšanas akciju, jo 4 cilvēki nomiruši