Kurvjzieža kontemplācijas

Krāšņais Kurvjziedis

Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
Kad šorīt skraidelēju pa Grīziņkalnu, tur viena meitene kalna galā meditēja lotosa pozā. Tas, protams, man atsauca atmiņā visus manus nesekmīgos mēģinājumus kādreiz ielauzīt savas kājas tiktāl, lai arī tā varētu. Nez, to vispār iespējams uztrenēt, ja cilvēkam daba ir devusi Ļoti Īsas gūžu locītavu saites - piemēram, ja es vienkārši apsēžos uz grīdas un sakrustoju kājas pie potītēm, t.s. "vieglajā pozā" man ceļgali teju ne duras padusēs, un tā tas bijis vienmēr, arī jaunībā, pusaudzībā un bērnībā, kad lokanība kopumā bija ievērojami labāka? Esmu ar zināmu devu skaudības vērojusi, kā [info]mausoons relaksēti apsēžas un sakrusto kājas sev klēpī ar tādu pat vieglumu kā rokas uz krūtīm, un skaidrojusi to ar iedzimtu patoloģisku locītavu stāvokli.:) Taču ir jogotāji, kas apgalvo, ka uztrenējušies no tikpat stīviem sākotnējiem dotumiem kā manējie.
Ij nezinu, ko domāt.
  • Esmu visnotaļ pastīvs, neelastīgām saitēm un pilnu špagatu tā arī nekad neesmu varējis uztaisīt, taču lotosa pozā sēdēt nav nekādu sarežģījumu, tiesa, neticu tam, ka ja nebūtu tajā +/- no bērnības sēdējis, tagad varētu ko līdzīgu izveikt pat cītīgi trenējoties.

    Sievietēm gan, pieļauju, viss vieglāk un savādāk ;(
  • Var būt gan tā, gan tā. Tas ir - gan, ka var uztrennēt, gan arī, ka neparko. It sevišķi grūti tas ir mums, rietumniekiem. Man liekas, ka austrumnieki jau piedzimst lotosa pozā :). Pat jogas pasniedzēji, kas jau gadiem nodarbojas ar jogu, ne visi var nosēsties lotosa pozā. Vispār tā skaitās viena no grūtākajām asanām.
  • Man viens vīrietis, kurš savulaik 10 gadus nodarbojās ar jogu, teica, ka nespēja ieņemt lotosa pozu liecina par domāšanas neelastību.
    • Šī sakarība darbojas arī pretējā virzienā - ja arvien vairāk centīsies atvērt iegurni un tuvināties lotosa pozai, jo elastīgāka kļūs tava domāšana :)
      • ļoti iespējams, piemēram, lai dzemdībās ietu vieglāk, šķiet, vajadzēja atbrīvot žokļu muskulatūru. Abi gali kaut kā korelējas.
      • nuvot!
        un tad, kad es vēlīnajā pusaudzībā to vien darīju, kā iegurni atvēru, vecāki stresoja, UN PILNĪGI APLAM!
    • Ko viņš saprot ar "domāšanas neelastību"? Kas attiecas uz spēju skatīties uz pasauli no dažādu savstarpēji izslēdzošu paradigmu skatapunktiem, ar to man gluži nevarētu būt problēmas. Ar jaunas informācijas pieņemšanu, kas nesakrīt ar esošo dominējošo paradigmu - arīdzan.
  • Es tā varu, taču tā kā šo ekstru nelietoju (jo kam man tā?) :) ar gadiem tas sāk prasīt zināmu piepūli. Sporta klubā treneri apgalvoja, ka cilvēks ir tāds, kāds ir, un nevajag likt kāju aiz galvas, ja tas nepadodas.
  • vienā jogas grāmatā bija teikts, ka eiropiešiem ir citādāka augškāju un apakškāju (vai kā to sauc) garuma attiecība un tāpēc ja nesanāk tad nav ko mocīties.
    • Jā, kaut kas ar to augš- un apakšstilbu garuma attiecību gan varētu būt. Iespējams, ka tam ir ne tikai rases, bet arī individuālas anatomiskas īpatnības.
    • Man ir aizdomas, ka man ir šī problēma, jo man apakšējā daļa ir pārāk īsa, salīdzinot ar augšējo- nav tik daudz ko cauri izlocīt, lai pēdu uzliktu uz pretējās kājas :D
  • man liekas, ka man arī nesanāks. es jau esmu mēģinot vairākas reizes sastiepusi ceļgalu saites.
Powered by Sviesta Ciba