Kā zināms, Latvijas Nokia, gluži kā Polijas Chrysler un Portugāles Nike, bija projekts, kas nolemts veiksmei jau pirms tā radīšanas. Projekta valde savu darbību uzsāka ar dividenžu izmaksu. Vidējā līmeņa menedžmentam tika noformēts komandējums uz Somiju, taču pēdējā brīdī plāni tika mainīti un čārterlidmašīna ar augstskolas "Turība" labākajiem menedžmenta izglītības ieguvējiem, nosēdās Kanāriju salās.
Somijā tajā dienā lija, un vispār tur ir ļoti nepatīkami apstākļi.
Sabiedrisko attiecību daļu tika nolemts likvidēt, jo patiesam Veiksmes stāstam nekāda publicitāte nav nepieciešama, savukārt jebkuram mēģinājumam šo projektu nomelnot neviens gluži vienkārši neticētu. Taču tā kā personāls bija jau pieņemts darbā, valde nolēma tā vietā izveidot Zīmola Uzturēšanas nodaļu, kas nekavējoties pieņēma lēmumu uzņēmuma adresē dokumentos vārda Rīga vietā lietot Mazā Parīze.
Mārketinga nodaļa darbojās ar pilnu jaudu, bija pagājušas tikai pāris dienas, menedžeri vēl tikai apsprieda gaidāmo komandējumu, Zīmola Uzturēšanas nodaļa gaidīja jauno plāksnīti pie durvīm, bet mārketings bija paspējuši izbrāķēt jau 12. bukleta versiju, ko paši uzskatīja par samērā pozitīvu rezultātu. Nelielas iekšējās nesaskaņas radās tikai pie jautājuma, kurā brīdī beidzot apstiprināt pirmo piedāvāto versiju - pie 15. vai 20. iesūtītās skices.
Vienvārdsakot - uzņēmums bija nokomplektēts un darbojās nevainojami. Bija palicis pēdējais jautājums: vienoties, ko tieši ražot. Nē nu to, ka produkts ir eksportprece, visi zināja, pie kam jau pirms uzņēmuma veidošanas, taču tajā brīdī arī idejas bija apsīkušas un šī problēma tika novirzīta otrajā plānā, koncentrējoties uz uzņēmuma struktūras veidošanu un zīmola attīstību. Diemžēl pamazām tuvojās brīdis, kad lēmums būtu jāpieņem - veiksmīgas kampaņas rezultātā, pasūtījums pirmajām 10 000 vienībām bija pienācis no Beļģijas, 50 000 iepakojumus jau bija apmaksājis viens no lielākajiem Vācijas mazumtirgotājiem, arī Izraēlas sadarbības partneri bija gatavi parakstīt līgumu, taču vēlējās pirms tam redzēt produkta paraugus.
"Nolāpītie līkdeguņi", šo faktu sausi komentēja valdes direktors, pirms nosūtīt bezkaislīgu vēstuli par to, ka šāds sadarbības modelis viņu neapmierina un Izraēlā Latvijas Nokia būs pieejama vairākus mēnešus pēc oficiālās izplatīšanas uzsākšanas Eiropā un ASV.
Pirmā Ražošanas Attīstības nodaļas sanāksme bija veiksmīga un deva vairākus - nu jau gluži konkrētus - risinājumus. Tā piemēram tika izlemts, ka Latvijas Nokia darbosies gan 230 gan 110 voltu tīklos, noformējums tiks ieturēts pelēkā tonī ar dzintara akcentiem un rekomendētā mazumtirdzniecības cena varētu sastādīt aptuveni 200 eiro. Pēc šī paziņojuma Izraēlas sadarbības partneri panāca vienošanos par tirdzniecības uzsākšanu vienlaicīgi ar Eiropu un ASV. Iepirkumu nodaļas vadītājs devās uz Dienvidkoreju, pasūtīt pirmo 500 000 AMOLED displeju izgatavošanu. Šī pirkuma sakarā gan bija radušās zināmas domstarpības, kāds no vidējā līmeņa menedžeriem apšaubīja displeju iegādes nepieciešamību, pamatojot to ar nepārliecinošu "un ja nu mēs ražosim gludekļus?". "Un? UN?" - neicietīgi bija uzkliedzis direktors un sadusmoti pametis apspriežu telpu.
Uzņēmumā sāka baumot par šī menedžera atlaišanu.
Produkta prezentācija notika 2015. gada 4. maijā arēnā Mazā Parīze. Izredzētie skatīja pasākumu klātienē kopā ar neskaitāmajiem ārzemju viesiem, pārējā Latvijas tauta, noskatījusies svētku salūtu, steidzās mājās un pielipa televizoriem. Arēnā nodzisa gaisma un uz milzu ekrāniem parādījās tumšsarkans uzraksts "Nokia", ko, skanot improvizētam "Nevis slinkojot un pūstot" meldiņam, nomainīja stilizēts rokasspiediens un uzraksts "Vienotība!". Uz skatuves sportiskā solī izskrēja Latvijas Nokia evanģēlists Jānis Bērziņš (dzimis Igors Tereško, red.piez.) un pēc īsas uzrunas pievērsa auditorijas uzmanību ar linu drānu apklātam objektam. Tā izmēri un formas sākotnēji atgādināja tējkannu. Zālē sākās nervoza sačukstēšanās, iedegās prožektori, Jānis Bērziņš ar triumfējošu kustību norāva pārsegu. Tur nu tas bija. Latvijas Nokia. Balstīts tautas atmiņās allaž dzīvajā Latvijas lepnumā - uzņēmuma Straume (lepni dēvētajā par Latvijas General Electric) ražotā Daktera Aikāsāp tradīcijā, Latvijas Nokia ārēji atgādināja lelli - tautu dēlu, tērptu pelēkā svārkā ar dzintara pogām. Taču šis ārējais veidols bija mānīgs, publikas acīm pavērās absolūti revolucionārs produkts. Atkarībā no lietotāja vēlmēm un vajadzībām, Nokia varēja bērt tasītē cukuru. Sāli uz olas. Pilināt korvalolu uz cukurgraudiņa. Šīs bija tikai dažas no uz skatuves demonstrētajām jaunās iekārtas iespējām, taču variāciju skaits bija teju bezgalīgs, vajadzēja tikai Nokia rokās ievietot atbilstošos produktus. Iekārta varēja darboties gan no elektrības tīkla, gan akumulatoriem, kas nodrošināja 36 stundu darbības laiku (gaidīšanas režīmā), tam bija iebūvēts GPS modulis, lai uz ekrāna demonstrētu produkta atrašanās vietu, mobilā tālruņa funkcija, kas ļāva vadīt procesu ar SMS palīdzību (īsziņām ar saturu "ber", "ber2", "ber3", "lej" drīz vajadzēja kļūt par visbiežāk sūtītajām īsziņām pasaulē), kā arī iebūvēta fotokamera, kas ļauj ierakstīt procesu arī HD video režīmā. Runas sintezators. 5 jautras un izglītojošas iebūvētas spēles. Un vēl. Un vēl. Jānis Bērziņš sajūsmināti skraidīja pa skatuvi, bārstīdams asprātības un pārsteidzot auditoriju ar aizvien jauniem faktiem par revolucionārās iekārtās iespējām - piekritīsim, neviens nebija gaidījis paslēpto pudeļu attaisāmo vai asprātīgi novietoto lādētāja kontaktligzdu.
Vēl pāris optimistiski saukļi un Bērziņš tikpat sportiskā riksī noskrēja no skatuves. Auditorijā mirkli valdīja klusums, taču to pārtrauca vienbalsīga aplausu un sajūsmas saucienu lavīna.
Vairākas sievietes raudāja.
Par Latvijas Nokia pārdošanas apjomiem mums ziņu nav. Globālais finanšu sistēmas kolapss jau pēc pāris nedēļām pārvērta pasauli līdz nepazīšanai. Taču vēsturnieki ir vienisprātis - ja tas nebūtu noticis, Latvijas Nokia gaidītu spoža jo spoža nākotne.