pajautaa

Nand atmiņas glābšana

« previous entry | next entry »
Jun. 3., 2013 | 12:41 pm
posted by: ser_oxat in pajautaa

Laba diena! Štelle sekojoša... Ir lētā gala planšete (Allwinner A10, Mali 400, 8gb), kurai (cik ar savu domājamo noprotu) ir "nokauta" iekšējā NAND atmiņa. Neviens oficiālais "rom flashing variants" (Livesuit, PhoenixPro, PhoenixCard) vairs nav realizējams. Ar pašas planšetes hardware viss ir kārtībā, jo boot's no SD kartes ir ok (strādā gan Android, gan Linux varianti - Linaro, Debian). Kādā no forumiem lasīju info, ka no Linux (kurš būtots no SD kartes) ir iespējams formatēt iekšējo NAND atmiņu. Prieki gan bija pāragri, jo atverot /dev/block vienīgais ko tur redzēju bija 1:0, 1:1, 7:0, 7:1 utt. (bet vajadzēja būt nanda, nandb, nandc utt.). Esmu diezgan pārliecināts, ka fiziski ar NAND viss ir ok, bet prasās pēc formatēšanas utt.

Jautājums nu ir sekojošs: Varbūt kāds zin, kā varētu piekļūt iekšējai NAND atmiņai (formatēt to) ar PC piedāvāto iespēju palīdzību (vienalga, Linux vai Windows variantā).

Jautājums nr 2: Ja no SD kartes būtota Linux ceļš iekšējās NAND atmiņas aplūkošanai ir /dev/block , tad Android ceļš ir...?

P.S. Kaut kur lasīju kādu pavisam strange variantu. Tātad, ņemam lodāmuru, atlodējam NAND atmiņu, pielodējam to parastai fleškai, formetējam un lodējam atpakaļ. Šaubos, vai ar saviem līkajiem pirkstiem (attiecībā uz lodāmuru) ko tādu spēšu realizēt, līdz ar to vaicāju pēc citiem iespējamiem variantiem. Ja nu nekas tāds nav iespējams, tad nāksies vien samierināties ar zaudētiem 8gb iekšējās atmiņas un turpināt boot no SD kartes.

Paldies jau iepriekš!

# | jā, ir doma! | Add to Memories


Comments {7}

watt

from: [info]watt
date: Jun. 3., 2013 - 01:09 pm
#

es apsvērtu iespēju veltīt enerģiju naudas nopelnīšanai un nopirkt bišķi labāku planšeti (nevis ņemties ar lodāmuriem)

Atbildēt | Diskusija


ser_oxat

from: [info]ser_oxat
date: Jun. 3., 2013 - 09:15 pm
#

Fakts. Tomēr šo planšeti pirku tieši dēļ samērā plašajām iespējām dažnedāžādiem eksperimentiem (linux-sunxi.org).

Atbildēt | Iepriekšējais


katodstars

from: [info]katodstars
date: Jun. 3., 2013 - 01:56 pm
#

Par lodēšanu pie parastas fleškas aizmirsti. Pirmkārt jau tad arī fleškā jābūt tāda paša modeļa čipam, otrkārt, nav nekādas garantijas, ka ar pārlodētu čipu tik tiešām fleška strādās. Treškārt, fleška tomēr nav tas vienkāršākais čips, kuru lodēt, ceturtkārt, var nesakrist korpusu, utt. Meklē programmisku risinājumu.

Atbildēt


Entitious

from: [info]unknown_entity
date: Jun. 3., 2013 - 03:38 pm
#

Ar lodēšanu būs problēmas, ja vien tev nav pieejams normāls aprīkojums (mikroskōps, pūtējs/lodstangas priekš attiecīgā korpusa)
Softiski zem linukša vari syslogam izbraukt cauri, varbūt tur kautkur parādās tava flashatmiņa, tikai netiek mauntota vai vispār atpazīta (aizvēsturisks kernelis?). Ja softvēriski uz busa atpazīstas (SPI? paralēlā?), tad tālāk jau ir vienkāršāk

Atbildēt


from: [info]po
date: Jun. 3., 2013 - 07:02 pm
#

Man blokos arī mētājas "11:0 7:0 7:1 7:2 7:3 7:4 7:5 7:6 7:7 8:0 8:1 8:2 8:3 8:5 8:6 8:7".
Nav zem /dev nekas? tipa /dev/sd*

Atbildēt | Diskusija


from: [info]po
date: Jun. 3., 2013 - 07:02 pm
#

*tas man linuxā

Atbildēt | Iepriekšējais


ser_oxat

from: [info]ser_oxat
date: Jun. 3., 2013 - 09:18 pm
#

Danke visiem par idejām. Pagaidām izskatās, ka atbilde jāmeklē tieši kernelī, turklāt velk uz to pusi, ka būs šis tas jākompilē pašam. Mēģināsim, eksperimentēsim...

Atbildēt