pajautaa

Barselona

« previous entry | next entry »
Jul. 9., 2012 | 10:40 am
posted by: panacea in pajautaa

Sveiki!

Es šonedēļ dodos uz Barselonu, nekad tur neesmu bijusi, tādēļ gribēju pavaicāt, vai zinošie cibiņi varētu man ieteikt interesantākās apskates vietas un gardākās un spāniskākās ēstuves? Vēl, kā viņiem tai galā ir ar angļu valodas prasmēm? Tiksim galā, vai man tomēr ņemt un izprintēt kaut kādus spāņu (katalāņu?) sarunvalodas tekstus?

Paldies!

# | jā, ir doma! | Add to Memories


Comments {9}

rūsganais sprakšķis

from: [info]mufs
date: Jul. 9., 2012 - 01:06 pm
#

man ar sazināšanos īpašu problēmu nebija, taču kā reiz biju ap šito laiku - až miru nost no tveices. iesaku pludmali :)

Atbildēt


Petrovichs

from: [info]petrovichs
date: Jul. 9., 2012 - 01:30 pm
#

Barselona ir viena no karstākajām kabatzagļu pilsētām pasaulē. Ar angļu valodu man tur pietika, vismaz ne sliktāk kā Parīzē un citās tūrisma pilsētās.

Atbildēt


aardark

from: [info]aardark
date: Jul. 9., 2012 - 02:16 pm
#

Man arī pietika ar angļu valodu, bet dažas frāzes var pieklājības pēc iemācīties. Ja ir kāda brīva vesela diena, iesaku ar vilcienu aizbraukt uz Montserrata kalnu, kas ir netālu no Barselonas.

Atbildēt


tas neizlasāmais jūzerneims

from: [info]bax55hqy8dlb
date: Jul. 9., 2012 - 02:26 pm
#

visinteresantākie skati Barselonā ir iekš metro, kas no lidostas iet uz pilsētu :D

Atbildēt


from: [info]atis
date: Jul. 9., 2012 - 05:55 pm
#

Es pusgadu nodzīvoju bez spāņu/katalāņu valodas, var ar angļu iztikt. Nu ok, jāatzīst, ka es spānu aptuveni saprotu, vienīgi nemāku un laikam pat nemēģināju runāt. Bet Barselona ir ļoti internacionāla, pārējā Katalonijā gan var būt kādas problēmas, neko nesaprotot, bet cilvēki jau tur draudzīgi.

Apskates vietām paņem jebkuru ceļvedi, to vietu ir pārāk daudz un Barselona pārāk liela, lai varētu īsumā pateikt, patiesībā viss atkarīgs no uzturēšanās ilguma. Vienīgais, ka rēķinies tūristu vietās ar apkāsieniem un uzmanies no zagļiem, kas tur ir tonnām.

Ā, un foršs bārs ir La Xampaneria (X katalāņi izrunā kā č). http://www.barcelonapoint.com/en/blog/leisure-entertainment/can-paixano-the-bliss-of-a-simple-lifestyle/ vienīgi šitā vieta vienmēr ir nežēlīgi pārpildīta

Atbildēt


Bille

from: [info]shakaalis
date: Jul. 9., 2012 - 10:47 pm
#

šis ir burrrrrrrrrrvīgs, gan nav spāņu:\
http://mosquitotapas.com/

Atbildēt


cimone

from: [info]cimone
date: Jul. 10., 2012 - 09:42 am
#

es it kā nevaru ieteikt, jo pati tur neesmu bijusi, bet nesen uzdūros attēliem/informācijai par Parc del Laberint d'Horta un nodomāju, ka turp noteikti aiziešu, kad būšu Barselonā.

Atbildēt


porcelāna lellīte

from: [info]neraate
date: Jul. 11., 2012 - 08:54 pm
#

pludmalē ir forši, ir arī augsts kalns virs pilsētas, ar lielisku skatu uz līci, uz to iet gaisa vagoniņš. par ēstuvēm nemācēšu pateikt, noteikti apskaties pēc iespējas vairāk Gaudi celto māju, tur ir lielisks smaržu vekals - lielāks par Stokmanu, tajā pārdod tikai smaržas, netālu no Placa Catalunya, man ļoti patika mazie mūzikas veikaliņi vecpilsētā. jāpiebilst, ka nebija iespējas tur pavadīt pārāk daudz laika, bet vienkārši staigāt pa pilsētu bija bauda.

Atbildēt


from: [info]pieninjsh
date: Jul. 11., 2012 - 09:26 pm
#

Es 2 mēnešus piedzīvoju ĪSTO Barselonu. Tad nu ir izveidojies priekšstats ne tikai par tūristu takām.

Zog. Drausmīgi zog. Brilles no deguna nozags, ja nepiesiesi. To apliecināja arī vairāki policisti, jo pašu arī apzaga, tad nu sanāca saskarties ar to. Skaidru naudu pēc iespējas mazāk nēsā līdzi.

Nostāk no tūristu takām un vietām ar angļu valodu ir ĻOTI slikti. Nu tiešām ļoooooooti. Lai nopirktu propāna gāzes balonu treilerim, nācās apbraukāt 14 (!) benzīntankus, no kuriem tikai pēdējā mūs prata apkalpot, sazinoties 30% angliski 20% spāniski, 50% zīmju un vaikstu valoda :D

Ja sanāk saskarties ar Kataloniešiem, pieredze ir ļoti laba. Draudzīgi, atsaucīgi, kārtīgi, arī ja neprot kādu no lielajām valodām. Ja uzduries uz Spāni, uzrunājot viņu ne viņa valodā bieži pretī saņemsi dusmīgu/īgnu vai pat agresīvu "sólo en español".

Naktī kategoriski neuzturēties nomaļās un neapgaismotās vietās, es ar auto tādā reiz nostājos, lai atpūstos, paēstu, padzertos, apkārt apstāja čigāni un žestikulējot sita saujā (tjipa vai nu maksā) vai ar pirkstu pārvilka sev pār rīkli... (ganjau sapratāt), lika saprast, ka man jādodas prom :D

Tad vēl nomalākās vietās, naktīs apstājoties pie sarkanajiem nebrīnies, ka melnie nāk klāt un bez aizspriedumiem skatās kas tev salonā, ja ir kas viņus interesē, taisa durvis vaļā un ņem ciet. Tāpēc vienmēr jābrauc ar aizslēgtām visām durvīm.


Tā kaut kā. Pilsēta protams skaista, peldes vidusjūrā neaizmirstamas. Ceru, ka nesabiedēju.

Atbildēt