pajautaa

apmaksāts atvaļinājums

« previous entry | next entry »
Nov. 28., 2010 | 04:50 pm
posted by: chirkainais in pajautaa

hello!
Ja jau par darba tiesībām, tad par to arī turpinām.
Strādāju maiņu darbu (2 sutkas on, 2 - off, jārauj arī brīvdienās un svētkos. Līgūmā gan rakstīts, ka tas tiek kompensēts ar papildus brīvdienām, bet reāli- skuju vam, mēnesī rauju virs 300 stundām. Tāpat arī oficiāli raujos par minimālo. Jautājums - vai noteikto 4nedēļu atvaļinājumu varu pieprasīt garāku un ar kādu (zinu, ka niecīgu) piķi varu rēķināties? Un vispār, kurā kantorī vērsties ar līdzīgiem jautājumiem?

# | jā, ir doma! | Add to Memories


Comments {6}

oblica

from: [info]oblica
date: Nov. 28., 2010 - 05:05 pm
#

Ja nav paredzāts papildatvaļinājums koplīgumā, darba līgumā vai Darba likumā, tad garāku par 4 nedēļām nevar, ja vien nav " iekrājies' neizmantots atvaļinājums par iepriekšējo periodu.
Vari vērsties Valsts darba inspekcijā ar jautājumiem, sūdzībām, uzvedinošu informāciju utt. :)

Atbildēt


from: [info]sursurs
date: Nov. 28., 2010 - 05:10 pm
#

atkarīgs - cik daudz gribi mainīt esošajā situācijā.. Ja vissirslikti, vienmēr var provēt uzlaist virsū šiem vdi(darba inspekciju) par aplokšņu algu utt tur var sūdīgi sanākt (ja izdodas pierādīt, ka tā tiek maksāta). Bet nu rēķinies, ka visdrīzāk saistībā ar štatu samazināšanu arī no turienes izlidosi.. Vai arī varēsi turpināt strādāt par minimālo (jo līgumā vairāk nav ierakstīts :) )
brīvdienas papildus nepienākas. Protams, vari sūdzēties arī par pārstrādātām stundām - neievērotiem darba un atpūtas laikiem, bet nu tad būs līdzīgi kā iepriekš :D Tikai šajā gadījumā tu vari pateikt, ka tev ir tik un tik stundas unvairāk nestrādāsi :D

turklāt teorētiski par atvaļinājumu tev darba vieta arī šobrīd var maksāt tikai minimālo...

Atbildēt | Diskusija


chirkainais

from: [info]chirkainais
date: Nov. 28., 2010 - 07:12 pm
#

reāli ir tā, ka grasos no tā kantora tīties prom un esmu gatavs iet uz visu banku. Palaist virsū vid, vdi un pārējos triperus. Tikai pirmstam jāpaņem viss, kas man pienākas un ko varu paņemt.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


Petrovichs

from: [info]petrovichs
date: Nov. 28., 2010 - 07:42 pm
#

Vēl ir tā, ka Latvija ir maza valstiņa un ja esi izčakarējis vienu darba devēju, var gadīties, ka tas atspēlējas pie kāda cita. Ja tajā jaunajā vietā Tevi droši ņem un pat gaida, tad OK.
Es nevienu neatrunāju no cīņas par likumību, bet reizēm tā var atspēlēties pašam tā, ka nav cita varianta kā braukt uz ārzemēm strādāt.

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


chirkainais

from: [info]chirkainais
date: Nov. 28., 2010 - 11:58 pm
#

domāju, ka neesmu tik liela zivs un tik dziļos ūdeņos nepeldu.
Runa jau nav par dziļiem tiesu darbiem, vien tik, cik man pienākošās atvaļinājuma nauda. Man tie knapi 200 ls būtu makten svarīgi un nedomāju, ka kantorim ar 300+ darbinieku no tā gabals nokritīs

Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija


Petrovichs

from: [info]petrovichs
date: Nov. 29., 2010 - 08:15 am
#

Lai izdodas! Diezgan daudzi darba devēji šobrīd, aizbildinoties ar krīzi, dikti apceļ darbiniekus, kas jau tā strādā par mazām naudiņām. Protams, arī darbinieki ir visādi, bet nu likumi ir jāpilda.

Atbildēt | Iepriekšējais