There is a definite connection between brain injury and alcohol. Keidel (1997) notes that alcohol is associated with a poor prognostic factor: "Head trauma (HT) and whiplash injury (WI) is followed by a posttraumatic headache (PH) in approx. 90% of patients. The PH due to common WI is located occipitally (67%), is of dull-pressing or dragging character (77%) and lasts on average 3 weeks. Tension headache is the most frequent type of PH (85%). Besides posttraumatic cervicogenic headache or symptomatic, secondary headache due to SDH, SAB, ICB or increased ICP, migraine- or cluster-like headache can be observed in rare cases. Prolonged application of analgetics (> 4 weeks) can cause a drug induced headache. In 80% of patients PH following HT shows remission within 6 months. Chronic PH lasting at least 4 years occurs in 20%. Unfavorouble prognostic factors include an age higher than 40 yrs, a low intellectual, educational and socio-economic level, previous HT or a history of alcohol abuse. A prolonged PH due to WI can be expected in patients with initially severe headache, with an extensive decrease of mobility of the cervical spine, with subjective impediment, with depressive mood, with somatic-vegetative complaints, with a history of pretraumatic headache and with increased age. Acute PH is treated with analgesics, antiphlogistics and/or muscle relaxants; chronic PH with thymoleptics (e.g. Amitryptiline or Amitryptiline oxide). Additional physical therapy (e.g. wearing a cervical collar for a short time, hydrocollator pack), physiotherapy incl. muscle relaxation techniques (Jacobson) and psychotherapy can be performed. Medico-legal issues should be solved as soon as possible." (1)
Evans (1992) also notes that alcohol is a risk factor for persistent postconcussion syndrome symptoms: "Manifestations of the postconcussion syndrome are common, with resolution in most patients by 3 to 6 months after the injury. Persistent symptoms and cognitive deficits are present in a distinct minority of patients for additional months or years. Risk factors for persisting sequelae include age over 40 years; lower educational, intellectual, and socioeconomic level; female gender; alcohol abuse; prior head injury; and multiple trauma." (2)
nu nē, es nemudinu. bet es studēju farmāciju un piestrādāju farmakoloģijas laboratorijā, kā rezultātā man ir "kāpēcītis" asinīs. vnk šobrīd nespēju iedomāties tīri bioķīmisku iemeslu, kādēļ nevarētu dzert. protams, ka pālī ālējas un neguļ, ko vajadzētu darīt smadzeņtrīcniekam, bet ja guļ gultā un dzer aliņus, tad es nez, it kā kaitējumam nevaidzētu būt.
tas ka neirologs aizliedza... nu es nez. tev tač arī noteikti ir ārsti aizlieguši pie iekaisumiem dzert vīnus un alus un pēc potēšanās vēl vairāk, ne?
jā, un es to arī nedaru. jo viens mans paziņa, kas pie smadzeņu satricinājuma neklausīja nevienam ("visi ārsti ir idioti"), šobrīd ir uzskaitē psihatr, slimnīcā, un pastāv arī aizdomas, ka viņam ir epilepsija parādījusies since then,
nu es jau zemāk rakstīju, ka es droši vien nedzertu, jo pālī skraidītu apkārt. man arī dzeršana nav tik ārkārtīgi svarīga, lai es smadzeņu satricinājuma laikā dzertu.
BET - es šaubos vai etanols pats par sevi dara pāri tām smadzenēm.
tamdēļ, ka tad kad to smadzeni atdauza, tad pēc tam inerces pēc viņa vēl lēkā pa galvu (iedomājies kā izskatās tenisa bumbiņa slēgtā telpā). nu lūk - un jo vairāk nekustēsies, jo ātrāk šī apstāsies. tā vismaz man savulaik tika stāstīts.
ā un tad vēl bija šausmu stāsts par vaciem cilvēkiem - viņiem uz vacumu tā smadzene saraujas un tad staigā tur apakaļ pa smadzeņpodu un tiek samērā bieži "nobrāzta", kā rezultātā rodas visādas asiņošanas, par kurām nabaga vecīši pat nenojauš.
īstenībā ir tā, ka jāvērtē viss pēc pašsajūtas. 1-2 līmeņa satricinājumiem pēc 48 h var pilnīgi droši darīt gandrīz visu kas ienāk prātā. Bet jebkurā gadījumā ir jāskatās - vismaz 24h vajadzētu pagaidīt. Ja traumētais pēc šī laika perioda nesūdzās par īpaši lielām galvassāpēm, atmiņas zudumiem, un vispār spēj noteikt aptuvenu laiku periodu no traumas brīža līdz patreizējam tad iespējams, trauma bijusi neliela un pāries - attiecīgi pāris glāzes neko daudz nekaitēs. Taču, ja ir smaga amnēzija, vai citi nopietni simptomi, tad gluži aplopoties neieteiktu. Jebkurā gadījumā, neviens nav eksperimentālis novērojis alkohola ietekmi uz atveseļošanos galvas traumu gadījumā, tā ka jāriskē pašam.
šis i kruc jautājums. zini kā, vienmēr saka, ka nevar lietot "rūgstošo" alkoholu pie iekaisumiem, tad, ja sapotējies, blā blā. abet mēs (zinātnieki un viņu palīgi iekš organiskās sintēzes institūta) spriedām, ka tā tam nevaidzētu būt, jo reijāli tur mehānismi iekšējie pēc idejas nekrustojas. piemēram, antibiotikas točna nevar ar grādīgo lietot, jo šamās kopā ar alkō nonāk aknās un visādus sūdus sataisa, bet daudz ko var.
tika arī viens eksperiments taisīts, lai pārbaudītu kā vīns ietekmē iekaisuma procesus šūnu kultūrās - un neko nepasliktina. sarkanais pat veicina izveseļošanos.
līdz ar to - ar to smadzeņu satricinājumu - nu ja tu nedzer nekādas zāles, tad tjipa īpaši nekam trakam būt nevajadzētu. es droši vien nedzertu kaut vai tā iemesla dēļ, ka pālī vēl visādus sūdus sastrādātu un skraidītu apkārt nevis rātni gulētu gultā. bet ja tevi interesē tieši etanola bioķīmiskie procesi, šaubos vai tur kaut kādas mijiedarbības ir.
Atkarīgs arī no daudzumiem. Alkoholam ir nelāga tieksme samazināt olbaltumvielu piegādi smadzenēs (no kā arī uz pohām cilvēkiem mēdz galva sāpēt). Olbaltumvielas veicinātu to atveseļaošanos, bet ja piegādi traucē, tad bremzējas. Bet protams, 100 g sarkanvīna vēl nevienam nav nākuši par sliktu, lai neteiktu vairāk. Tie antioksidanti tieši vēl palīdz. Neba velti regulārie sarkanvīna lietotāji ilgāk dzīvo.
olbaltumvielu piegādi smadzenēm?? vat da fak iz zat? :D
smadzenes pārtiek no glikozes un olbaltumvielām tur ir pavisam maz sakara.
pēc idejas poha ir tamdēļ, ka a) notiek dehidratācija - ūdeņa ir pa maz un b) tamdēļ, ka alkohols tiek šķelts līdz acetilkoenzīmam alfa, kurš sarodas tik daudz, ka krebsa cikls (ze ultimat metaboļizm saikl) netiek galā un tad visi tie pusmetabolizējušies produkti skraida pa organismu. tā vismaz tiek uzskatīts.
p.s. es tev nosūtīju meilu par to sēni, bet nava atbilde saņemta ... ;)
tāpat jau pilna Latvija ar debīliķiem alkaholiķiem. vai tiešām nevarētu paciesties? vot sapisīsies kāds smadzeņu centrs no tās indes, vot tad ja būs vēl spējīgs sakarīgi domāt cilvēks varēs varbūt kost pirkstos, ja vispār smadzeņu centri uz šo komandu reāģēs.
from: species
date: Jun. 4., 2007 - 08:47 pm
#
Atbildēt | Diskusija
from: kinky
date: Jun. 4., 2007 - 08:52 pm
#
Atbildēt | Iepriekšējais
from: susure
date: Jun. 4., 2007 - 09:04 pm
#
Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija
from: larva
date: Jun. 4., 2007 - 09:33 pm
#
Keidel (1997) notes that alcohol is associated with a poor prognostic
factor:
"Head trauma (HT) and whiplash injury (WI) is followed by a
posttraumatic headache (PH) in approx. 90% of patients. The PH due to
common WI is located occipitally (67%), is of dull-pressing or
dragging character (77%) and lasts on average 3 weeks. Tension
headache is the most frequent type of PH (85%). Besides posttraumatic
cervicogenic headache or symptomatic, secondary headache due to SDH,
SAB, ICB or increased ICP, migraine- or cluster-like headache can be
observed in rare cases. Prolonged application of analgetics (> 4
weeks) can cause a drug induced headache. In 80% of patients PH
following HT shows remission within 6 months. Chronic PH lasting at
least 4 years occurs in 20%. Unfavorouble prognostic factors include
an age higher than 40 yrs, a low intellectual, educational and
socio-economic level, previous HT or a history of alcohol abuse. A
prolonged PH due to WI can be expected in patients with initially
severe headache, with an extensive decrease of mobility of the
cervical spine, with subjective impediment, with depressive mood, with
somatic-vegetative complaints, with a history of pretraumatic headache
and with increased age. Acute PH is treated with analgesics,
antiphlogistics and/or muscle relaxants; chronic PH with thymoleptics
(e.g. Amitryptiline or Amitryptiline oxide). Additional physical
therapy (e.g. wearing a cervical collar for a short time,
hydrocollator pack), physiotherapy incl. muscle relaxation techniques
(Jacobson) and psychotherapy can be performed. Medico-legal issues
should be solved as soon as possible." (1)
Evans (1992) also notes that alcohol is a risk factor for persistent
postconcussion syndrome symptoms:
"Manifestations of the postconcussion syndrome are common, with
resolution in most patients by 3 to 6 months after the injury.
Persistent symptoms and cognitive deficits are present in a distinct
minority of patients for additional months or years. Risk factors for
persisting sequelae include age over 40 years; lower educational,
intellectual, and socioeconomic level; female gender; alcohol abuse;
prior head injury; and multiple trauma." (2)
Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija
from: panacea
date: Jun. 4., 2007 - 09:44 pm
#
un "history of alcohol abuse" drīzāk dēvējams par alkoholismu, nevis alkohola lietošanu smadzeņtrīces laikā.
Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija
from: larva
date: Jun. 4., 2007 - 09:53 pm
#
es neesmu neirologs, bet labi atceros, ka man absolūti aizliedza.
mudināt cilvēku ar smadzeņu satr. iedzert - tas ir neprātīgi. vispār viņam jāguļ, nevis jādomā, kā izklaidēties
Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija
from: panacea
date: Jun. 4., 2007 - 09:58 pm
#
tas ka neirologs aizliedza... nu es nez. tev tač arī noteikti ir ārsti aizlieguši pie iekaisumiem dzert vīnus un alus un pēc potēšanās vēl vairāk, ne?
ehh, apjautāšos vēl darbā kādam, ko citi domā.
Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija
from: larva
date: Jun. 4., 2007 - 10:01 pm
#
Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija
from: panacea
date: Jun. 4., 2007 - 10:11 pm
#
BET - es šaubos vai etanols pats par sevi dara pāri tām smadzenēm.
būs jānoskaidro !!! :D
Atbildēt | Iepriekšējais
from: susure
date: Jun. 4., 2007 - 10:02 pm
#
a vispār nezini kāpēc ir jāguļ?
Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija
from: panacea
date: Jun. 4., 2007 - 10:20 pm
#
ā un tad vēl bija šausmu stāsts par vaciem cilvēkiem - viņiem uz vacumu tā smadzene saraujas un tad staigā tur apakaļ pa smadzeņpodu un tiek samērā bieži "nobrāzta", kā rezultātā rodas visādas asiņošanas, par kurām nabaga vecīši pat nenojauš.
Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija
from: susure
date: Jun. 4., 2007 - 11:06 pm
#
bet anyway- nedrīks =t tak arī tv utml, jo tur kaut kādi baigie procesi notiek. kādi?
Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija
from: panacea
date: Jun. 4., 2007 - 11:30 pm
#
es iesaku tev pameklēt internetā: concussion --> un tur arī būs atbildītes :) (man te pulka darba, nav laika iedziļināties, jah jah)
Atbildēt | Iepriekšējais
from: larva
date: Jun. 4., 2007 - 08:50 pm
#
Atbildēt | Diskusija
from: susure
date: Jun. 4., 2007 - 09:04 pm
#
Atbildēt | Iepriekšējais
from: kangaroo
date: Jun. 4., 2007 - 08:59 pm
#
Atbildēt | Diskusija
from: larva
date: Jun. 4., 2007 - 09:01 pm
#
Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija
from: kangaroo
date: Jun. 4., 2007 - 09:03 pm
#
Atbildēt | Iepriekšējais
from: spuldziite
date: Jun. 4., 2007 - 09:02 pm
#
tas ietver sevī arī -nekādus100gramus-
Atbildēt | Diskusija
from: susure
date: Jun. 4., 2007 - 09:05 pm
#
Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija
from: auksts_entelekt
date: Jun. 4., 2007 - 09:06 pm
#
Atbildēt | Iepriekšējais
from: darkans
date: Jun. 4., 2007 - 09:11 pm
#
Atbildēt | Diskusija
from: susure
date: Jun. 4., 2007 - 09:24 pm
#
Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija
from: darkans
date: Jun. 4., 2007 - 11:33 pm
#
Atbildēt | Iepriekšējais
from: unpy
date: Jun. 4., 2007 - 09:15 pm
#
/zinātāja tonī/
Ja gribas, protams.
Atbildēt
from: panacea
date: Jun. 4., 2007 - 09:26 pm
#
tika arī viens eksperiments taisīts, lai pārbaudītu kā vīns ietekmē iekaisuma procesus šūnu kultūrās - un neko nepasliktina. sarkanais pat veicina izveseļošanos.
līdz ar to - ar to smadzeņu satricinājumu - nu ja tu nedzer nekādas zāles, tad tjipa īpaši nekam trakam būt nevajadzētu. es droši vien nedzertu kaut vai tā iemesla dēļ, ka pālī vēl visādus sūdus sastrādātu un skraidītu apkārt nevis rātni gulētu gultā. bet ja tevi interesē tieši etanola bioķīmiskie procesi, šaubos vai tur kaut kādas mijiedarbības ir.
secinājums: tava dzīve, tava izvēle :D
Atbildēt | Diskusija
from: kangaroo
date: Jun. 4., 2007 - 10:00 pm
#
Atbildēt | Iepriekšējais | Diskusija
from: susure
date: Jun. 4., 2007 - 10:03 pm
#
Atbildēt | Iepriekšējais
from: panacea
date: Jun. 4., 2007 - 10:17 pm
#
smadzenes pārtiek no glikozes un olbaltumvielām tur ir pavisam maz sakara.
pēc idejas poha ir tamdēļ, ka a) notiek dehidratācija - ūdeņa ir pa maz un b) tamdēļ, ka alkohols tiek šķelts līdz acetilkoenzīmam alfa, kurš sarodas tik daudz, ka krebsa cikls (ze ultimat metaboļizm saikl) netiek galā un tad visi tie pusmetabolizējušies produkti skraida pa organismu. tā vismaz tiek uzskatīts.
p.s. es tev nosūtīju meilu par to sēni, bet nava atbilde saņemta ... ;)
Atbildēt | Iepriekšējais
from: shi
date: Jun. 5., 2007 - 12:08 am
#
vot sapisīsies kāds smadzeņu centrs no tās indes, vot tad ja būs vēl spējīgs sakarīgi domāt cilvēks varēs varbūt kost pirkstos, ja vispār smadzeņu centri uz šo komandu reāģēs.
Atbildēt