lasītprieks' Journal [entries|friends|calendar]
lasītprieks

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ calendar | livejournal calendar ]

[01 Jan 2015|11:35pm]

vikuks
Dzīve spriež atgriezties pie rakstīšanas. Te noderētu palasīt kaut kādas analītiska apceres par Annu Brigaderi un viņas saražoto "Dievs Daba Darbs". Varbūt kāds var kaut ko ieteikt?
1 comment|post comment

E-grāmata bērniem latviski [19 Aug 2012|03:24pm]
ninona
Ēgrāmatu lietotājiem, kuriem ir bērni - iznākusi pirmā belektroniskā bērnu grāmata latviski!
http://e-gramatas.lv/alis/sedzina/
Rasa Ābelīte
Ieva Putniņa
«Sedziņai gribas strādāt»
Pati vēl nomēģinājusi neesmu, bet izskatās labi :)
post comment

[22 May 2012|09:11pm]
aizmirsti
Sveiciens cibām! Tikko te piereģistrējos, veiksmīgi bēgot prom no mācīšanās eksāmeniem un, loģiāli, pirmais, ko, kā patoloģisks grāmatu lasītājs, sameklēju, ir literatūras cienītāju nodaļa. Žēl gan, ka tik neaktīva. Varētu mēģināt iedvest kādu dzīvību te.
Nu tad, lai iesāktu sarunu, (kas izskatās ir pārtrūkusi jau kopš februāra) varētu uzjautāt jums, kādas pēdējās grāmatas esat lasījuši, dalīties iespaidos, ieteikt kaut ko utml.


Nu tad... tikko pabeidzu Alberta Kamī "Svešinieku". Noguris no mācībām, paņēmu savu šiko ēgrāmatu un aizgāju pļavā lasīt kopā ar marlboro. Svešinieks mani sagrāba un nelaida vaļā līdz es nebiju viņu no vāka līdz vākam izlasījis (pārnestā nozīmē). Merso noteikti bija ļoti savdabīgs un interesants varonis un noteikti ir viens no tiem grāmatu tēliem, kas man paliks atmiņā ar savu interesantu raksturu (jāsaka, tādi man nav daudz, uz sitienu varu nosaukt tikai lordu Henriju).

Negribās te lieki liet ūdeni. Ja kāds vēl ir lasījis šo grāmatu, būtu interesanti padiskutēt tālāk. Bet droši ierakstiet, kuru grāmatu jūs pēdējo esat izlasījuši un ko meklējiet, jo gribās sakarīgu literatūras forumu latviešu valodā.
2 comments|post comment

Džordžs Orvels "Lai plīvo aspidistra" [05 Feb 2012|12:47pm]

ud
Nekad nav tik slikti, lai nebūtu vēl sliktāk - šis rindiņas autoram vajadzētu būt Džordžam Orvelam. Aspidistra ir uzrakstīta īstā Orvela garā - bezcerība jaušama katrā lapaspusē un noskaņojums velk uz leju, tikai uz leju. Uzmanīgi, ja kādā brīdī viss nemaz nešķiet tik slikti, patiesībā tas ir viltīgs paņēmiens, kā galveno varoni ietriektu vēl dziļākā bedrē nekā tas būtu iespējams vienmērīgi depresīvā lejupslīdē.
Darbs ir par nabadzīgu dzejnieku, kurš ir pametis "labu" tekstu autora vietu reklāmas aģentūrā, lai aizmuktu no kalpības naudai, bet nokļuvis dziļā nabadzībā, kas ir tik nepanesama, ka dzejas rakstīšanai vairs neatliek dvēseles spēku. Cik garš tik plats, jo no katrām divām izvēlēm ir tieši neviena izeja.
Lasās labi un arī iejusties galvenā varoņa ādā ir pavisam vienkārši. Esiet uzmanīgi!

1 comment|post comment

Grāmatas no noliktavas [18 Apr 2011|01:36pm]
shisp
Joprojām pārdodu grāmatas par vairumtirdzniecības cenām ( 30-40% lētāk kā veikalos ). Piemēram Eko "skaistuma vēsture" 15ls..
Sūtat vēlmju sarakstu uz booksick@inbox.lv un raudzīšu kā varu palīdzēt.
3 comments|post comment

prasta, taču noderīga reklāma [06 Apr 2011|12:01pm]

lemurs
Līdz 15. aprīlim visās Jāņa Rozes grāmatnīcās visām Jāņa Rozes apgāda izdotajām grāmatām ir 25% atlaide.
Kas, mīļais cibiņ, nozīmē, ka visas tās smukās bilžu grāmatas un lieliskos romānus var nopirkt lētāk nekā jebkad.
post comment

"Sekreti" [04 Feb 2011|05:05pm]

ritvars

Paula Bankovska "Sekreti" ir romāns par vecticībnieku dzīvi kādā Latgales pagastā (teiksim, Ružinā) no 19.gs beigām līdz 20.gs. beigām, no sevī iekūņojušās sabiedrības līdz tās iznīkšanai. Par drūmu dzīvi, tumsonīgu. Un visnotaļ ticams. Gaišākie jaunieši cenšas izrauties. Ja izdodas, zūd savējiem; ja neizdodas, nogrimst savējo purvā.


Lasot prātā lēnām veidojas uzmācīga aina, kā Pauls romānu tapinājis: uzrakstījis pulka ainiņu, izdrukājis katru uz savas lapiņas, tup uz grīdas ar lapiņām visapkārt, liek citu blakus citai, izjauc un atkal maina secību. Jo galvenais "Sekretos" izmantotais paņēmiens ir tieši tāds – notikumus lasītājs uzzina nevis to secībā, bet nemitīgi lēkājot turp un šurp pa gadiem un gadu desmitiem. Vai romāns ar to ieguvis, nepavisam nessmu pārliecināts.


Izlasīju un noliku latviešu literātūras plauktos pie pārējām "B" burta grāmatām. Lai stāv.

1 comment|post comment

Ceļš pie varas [03 Jan 2011|10:36pm]

ritvars

Kopš novembŗa beigām esmu ķēries pārlasīt dižās Lielbritānijas premjeres Mārgaretas Tečeres memuāru un pārdomu triloģiju "Ceļš pie varas", "Dauningstrītas gadi" un "Māksla pārvaldīt valsti". Lasīt var divēji: vai nu izdošanas secībā ("Dauningstrītas gadi", "Ceļš pie varas", "Māksla pārvaldīt valsti"), vai kronoloģiskā secībā ("Ceļš pie varas" līdz ievēlēšanai premjeres amatā, "Dauningstrītas gadi", "Ceļš pie varas" pēc atkāpšanās no premjeres amata, "Māksla pārvaldīt valsti"). Esmu izvēlējies otro veidu, un nu esmu ticis galā ar Tečeres gaitām no bērnības līdz pirmai uzvarai vēlēšanās. Iespaidi maķenīt mainījušies kopš iepriekšējās lasīšanas, jo nākusi klāt krizes un Latvijas polītikas pieredze, ar ko gribot negribot jāsalīdzina.


"Ceļš pie varas" ir augstākā mērā ieteicama grāmata ikvienam, kas vēlas darboties polītikā (arī Latvijas un it sevišķi Latvijas) vai būt ar savu viedokli par to. Dzimusi 1925.g., tēva pārtikas veikalā instinktīvi apguvusi pareizu pasaules uzskatu, Mārgareta ilgu laiku to dziļāk neattīsta un neasina. Tečere ir izglītības ministre Edvarda Hīta valdībā, ko ievēlēja 1970.g. ar labēju programmu, taču kas drīz ķērās pie nebijušas valsts jaukšanās saimniecībā. Pēc sakāves 1974.g. vēlēšanās Tečere ar tuvākā polītiskā drauga Keita Džozefa palīdzību nonāk līdz tečerismam, un uz viņu vairs nevar attiecināt veltījumu "visu partiju sociālistiem". Partijas vadītāja vēlēšanās viņa uzvar Hītu un darbu opozīcijā izmanto partijas un sabiedrības noskaņojuma mainīšanai no sociālisma uzņēmības un atbildības virzienā. Sūram darbam saldi augļi ienākas 1979.g., kad vēlētājiem apnicis, līdz kādam kliņķim Lielbritāniju novedusi sociālistiska saimniekošana kopš 2.pasaules kaŗa.


"Ceļš pie varas" ir īpaši vērtīgs, ka tajā var izsekot Tečeres idejiskai izaugsmei, tam, kā vārda pēc labēji polītiķi vairo valsts uzmākšanos saimniecībā un pilsoņu dzīvē, un pie reizes apgūt Lielbritānijas polītisko vēsturi kopš 2.pasaules kaŗa. Pēc pārlasīšanas vēl skaidrāk redzu, cik ļoti Latvijā trūkst principu polītiķu, kuŗi saprot, kas ir labs un kas ļauns, kas un kāpēc darāms un kas ne, un cik nelaimju tas radījis.

post comment

[01 Dec 2010|07:32am]

kinskis


Īstā reize palūkoties, vai grāmatplauktu nenospiež kāds izlasītu grāmatu strēķītis, kas sniegušas izdevību izdzīvot vēl vienu dzīvi to uzmanīgajam lasītājam, kā arī pašas varētu nodzīvot ne vienu dzīvi vien, nonākot kādā no bibliotēkām.
post comment

"Zīds" [08 Nov 2010|11:32pm]

ritvars

Darbā kolēģe man kā grāmatu cienītājam atdeva Alesandro Bariko "Zīdu". Kādu laiku pastāvēja darbā, un nu atnests mājās un izlasīts. Domāju, kā labāk izteikt savas domas pēc izlasīšanas, bet tad pamanīju, ka uz grāmatas vākiem jau viss uzrakstīts - tieši tā, kā ir:


"Itāliešu rakstnieks Alesandro Bariko (1958) stāsta par 19. gadsimta francūzi, zīdtārpiņu tirgoni, un viņa vairākkārtīgiem slepeniem ceļojumiem uz Japānu, kuru nolūks ir - iedvest jaunu dzīvību panīkušajai zīda tirdzniecībai savā dzimtenē.


Saaužot kopā Japānas burvību un noslēpumainību, gadsimtu mijas romantiku un liriski poētisku stilu, Zīds lasītāju nepieviļ. Savās smalkajās robežās novele ļauj mums ielūkoties vīrieša un sievietes dvēselē.


Zīds ir meistardarbs, kurā stāstīts par mīlu un zaudējumu un kuru ir vērts pārlasīt vēl un vēlreiz. Grāmatai piemīt tāds liriskums, ka ikviena epizode šķiet iemiesojam vārsmu. Šīs prozas kodolīgums sniedz patiesu baudu. Izsmalcinātais tonis atstāj brīvu vietu lasītāja elpai un iztēlei. Šeit katrs vārds ir patiess, katram žestam ir jēga un nozīme."


Vienīgā darvas karote ir nodaļa, kas drīzāk iederētos "Emanuelā". Pats par sevi tas nebūtu nekas slikts, taču nonāk acīmredzamā pretrunā ar liriski poētisku stilu un izsmalcinātu toni pārējā "Zīdā".


Grāmata izdota 2001.g., un nudien nezinu, vai to kur vēl tirgo. Ja kāds vēlas, var iegādāties no manis. Bet lieciet vērā, mīlīši, ka jūsu piedāvājumam jāpārvar mans atzinums turēt "Zīdu" plauktā, lai varētu kādreiz vēl pārlasīt.


1 comment|post comment

Grāmatu apmaiņa „Rozes Bodē” tagad katru dienu! [27 Oct 2010|06:01pm]

apathygirl
Grāmatu apmaiņa „Rozes Bodē” tagad katru dienu!

Atsaucoties lielajam pieprasījumam, Latvijā radīto lietu veikaliņš „Rozes Bode” tagad piedāvā apmainīt izlasītās grāmatas ne tikai iemīļotajos Grāmatu apmaiņas tirdziņos, bet katru dienu (izņemot svētdienas).
Izmanto iespēju! Nāc kopā ar draugiem, samaini izlasītās grāmatas pret citām jebkurā sev izdevīgā laikā. Maini izlasīto pret jaunu vai iegādājies jebkuru par LVL 1.

„Rozes Bodē” grāmatas ir ne tikai latviešu, bet arī angļu, krievu, vācu, spāņu u.c. valodās (izdevīgi arī tiem, kas vēlās nostiprināt valodas zināšanas). Atrodi sev piemērotāko grāmatu starp dažādiem romāniem, dzejas krājumiem, ezotēriskas un fantastikas grāmatām, kriminālromāniem u.c. Atrodamas arī tādas klasiskas vērtības kā Remarks, Nīče, Po, Dž. Londons, Hemingvejs, kā arī K. Bliksena, A.Bels, A. Elksne, A. Brigadere. I. Auziņš u.c.

Gaidām ciemos Tevi un Tavus draugus!

„Rozes Bode”, Teātra ielā 4 (Vecrīgā) darba laiks 10:00-19:00 (P.O.T.C.P.S.)
E-pasts: rozesbode@inbox.lv
post comment

Pasaules uzziņu atlants [21 Oct 2010|12:18pm]

ritvars

"Jāņa sēta" laidusi klajā Pasaules uzziņu atlantu. Šis ir pirmais atlants pasaulē (vismaz tā teica zinātāji Frankfurtes grāmatu gadatirgū), kur līdzās ierastai informācijai par valstīm un valdījumiem pirmo reizi publicētas ziņas par visām pasaules autonomijām.


Atlanta pamatdaļu veido reģionu polītiskās kartes ar īpaši izceltu administrātīvo iedalījumu. Territorijas ar plašu autonomiju attēlotas atšķirīgos toņos, tā izceļot to savdabību. Vai tie būtu Šveices kantoni, Arābu emīrāti, Etiopijas kilili, Irākas Kurdistāna vai kristiešu apdzīvotā Dienvidsūdāna, katrā no tām ir savi likumi, parlaments vai kas cits īpašs, un tāpēc dažāds ir arī fona krāsojums kartēs.


Lai labāk raksturotu atšķirīgo dažādās valstīs, atlantā iekļautas pasaules daļu tematiskās kartes: fizioģeografiskās, polītiskās un vēstures, iedzīvotāju izvietojuma, ticību, tautu un valodu. Par pasauli kopumā vēl dotas oficiālo valodu, rakstību, globālizācijas un polītisko organizāciju kartes. Tāpat atlantā ietvertas polītisko pretenziju kartes Arktikā un Antarktikā.


Uzziņu sadaļā dota svarīgākā informācija par 800 pasaules territorijām. Informācija illustrēta ar karogiem, daudzi no kuriem publicēti pirmo reizi (varat ievērtēt, piemēram,  Kunajalas iezemiešu komarku Panamā). Ar īpašu simbolu norādīta pastmarku esamība, kas varētu pārsteigt pat pieredzējušus filatēlistus, piemēram, uzzinot, ka klostervalsts Ajonora izdod savas pastmarkas. Publicēta arī jaunākā informācija par valodām, ticībām, tautībām, lielākajām pilsētām, IKP un saimniecības speciālizāciju. Pēdējā varētu pārsteigt dažu labu pasaules saimniecības ekspertu, piemēram, uzzinot, ka Samoa tradicionālos kokosa produktus eksportā aizstāj automobiļu elektroinstalācijas, bet anarķijas pārņemtajā Somālijā bez pirātisma zeļ arī starptautiski tālsakaru pakalpojumi.


Atlanta nobeigumā dots nosaukumu rādītājs ar vairāk nekā 57 000 vietvārdiem. Ja gribat pirkt skaidrā, ar norēķinu karti vai internetā, karšu veikalā to var izdarīt par Ls18,90. Ja ar rēķina izrakstīšanu un pārskaitīšanu, "Jāņa sētas" vairumtirdzniecībā (Stabu 119, 67290669, 67290806) būs maķenīt zem Ls15.


Paraugi. )

post comment

Grāmatu Apmaiņas Tirdziņš 2. oktobrī Rozes Bodē , Teātra iela 4 [29 Sep 2010|03:36pm]

apathygirl
Ar grāmatām uz vēlēšanām!!!

Sestdien, 2. oktobrī, mainot mūsu valsts nākotni, atceries samainīt arī izlasītās grāmatas pret jaunām!

Turpinot tradīciju, „Rozes Bode” aicina Tevi un draugus uz Grāmatu Apmaiņas Tirdziņu no plkst. 10:00 līdz 19:00.
Maini izlasīto grāmatu pret jaunu vai iegādājies kādu par LVL 1.

Nestāvi malā!

Tuvākie vēlēšanu iecirkņi:
3. ģimnāzija, Grēcinieku ielā 10 (Vecrīga),
Valsts 1. ģimnāzija, Raiņa bulvārī 8.
Atceries paņemt līdzi pasi!

Tuvākais grāmatu apmaiņas iecirknis:
„Rozes Bode”, Teātra ielā 4
Atceries paņemt līdzi grāmatu!

Veikala saimniece,
A.R.T.
www.draugiem.lv/rozesbode
post comment

Zīmogs sarkanā vaskā 1 daļa [29 Jul 2010|09:57am]

young_heart
[ music | katie_melua_-_somewhere_in_the_same_hotel ]

Svecinātu varbūt ir kāds, no kura es savā īpašumā varētu iegūt Jāņa Lejiņa grāmatu ?


Paldies.

post comment

Lūiss Bromfīlds – Lieti nāk [17 Jul 2010|03:29pm]

peeda
Nolēmu, ka beidzot jāizlasa. Nu ļoti jau piemērots šai vasarai, fiziskās sajūtas pirmslietus sezonā, uh, gluži kā pie mums. Visumā tiešām neslikts romāns "par Indiju" un pasaules sociālo (ne)kārtību ar dažiem pasakainiem pārspīlējumiem. Ja nu kāds nav izlasījis 1981.gada izdevumu tajā pašā gadā vai kaut kad pēc, tad var dabūt visādos veikalos( http://www.jaunasgramatas.lv/luiss-bromfilds-lieti-nak/ , http://gramatnica.lv/book_94629_52173__L%C5%ABiss_Bromf%C4%ABlds_Lieti_n%C4%81k.html vai visdrīzāk vecāku grāmatplauktos.
post comment

[04 Jul 2010|11:18pm]

fingerprints
Rīt tikšu pie šādām grāmatām -

*Mīlulis vai mīļotais? / Dženifera Krūzija
*Eiroremonts / Pauls Bankovskis
*Lolitas dienasgrāmata / Pia Pēra
*Uz kraujas rudzu laukā / Dž. D. Selindžers
*Mīlulis / Gijs de Mopasans

hmmm...Ar ko lai sāk? Komentāri? Paldies. :)
7 comments|post comment

Lētākas grāmatas [16 Jun 2010|04:48pm]
shisp
Joprojām pārdodu grāmatas par vairumtirdzniecības cenām ( 30-40% lētāk kā veikalos ). Piemēram Eko "neglītuma vēsture", "skaistuma vēsture" 15ls.. Sūtat vēlmju sarakstu uz booksick@inbox.lv un raudzīšu kā varu palīdzēt.
post comment

"Zīmogs sarkanā vaskā" - atkārtoti [07 Jun 2010|12:20pm]

ritvars

Notiek līdzekļu vākšana atkārtotai Jāņa Lejiņa triloģijas „Zīmogs sarkanā vaskā” izdošanai. Svarīgākais: tiem, kas atbalstīs triloģijas komplekta izdošanu, tiks atlīdzināts ar grāmatām - par katriem Ls50 ziedotājs saņems trīs grāmatas komplektus. Sīkākas ziņas: Imants Parādnieks, 29213131, imants@agni.lv.


post comment

Rīga toreiz - pašreiz [19 May 2010|12:07pm]

ritvars

Kas vēlas sev vai citam cienīga nākamgada sienas kalendāra, silti iesaku "Jāņa sētas" karšu veikala nule izdoto "Rīga toreiz - pašreiz". Karšu veikalā nopērkams par Ls1,99.


 

post comment

Par ebrejiem, gejiem un hitleriem. [19 Apr 2010|11:32am]

unpy
Izlasīju Stīvena Fraja "Vēstures veidošanu". Nu, tā. Ne ļoti. Pat ļoti ne ļoti.

Stāsts par to, ka jauns vēsturnieks(speciālists Ādolfa Hitlera bērnībā un jaunības gados) satiek vecu fiziķi, kura tēvs Aušvicē ebrejus bendējis. Fiziķim tas tik ļoti kremt, ka viņš izgatavojis aparātu, ar kura palīdzību Ādolfa tēvs Aloizs cauri laikam dabon šaibas, no kurām paliek sterils, Hitlers nepiedzimst. Vēsture pamainās un tas vēsturnieks nokļūst citās mūsdienās, kurās Hitlera nav bijis. Tās izrādās vēl sudīgākas, blablablablablabla, viss tiek atmainīts atpakaļ. Un vēsturnieks saprot, ka gejs iraid:))

Ja baigi gribētu, kā jau jebkurā darbā, kas nav logaritmu tabulas, varētu meklēt un sameklēt Dziļas Domas un tā. No vienas puses - mūžīgais cietēju ebreju jautājums un homoseksuālisma propoganda, no otras puses, atziņas, ka ar Ādolfu Hitleru ir, iespējams, paveicies un, ka gejiem jāpriecājas par to, cik šiem mūsdienu Rietumu sabiedrībā salda dzīve iraid.

Vērtējums - nepaķēra, acīmredzot, neesmu mērķauditorija. Noteikti nav sliktākais no tā, ko esmu lasījis, tak pirkt vai speciāli meklēt, lai izlasītu, neieteiktu.
post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]