Kā to ņem, Karls Popers uzskatīja, ka zinātne attīstās ar mēģinājumu un kļūdu metodi, bet paturēja tajā visā kontrolējamu racionalitāti, balstītu uz falsifikācijas kritēriju.
Šos kumulatīvisma atlikumus no zinātnes izpratnes centās kliedēt Kūns, cenšoties parādīt, ka zinātniskās paradigmas nomaiņa ir principiāli neprognozējama.
Feierabends - zinātniska anarhisma pārstāvis apgalvo tikai to, ka teorijām vajag ļaut dzīvot, kamēr tās noņirdzas dabīgi (tiek izkonkurētas ar citām), jo tad teorija parāda visu, uz ko spēj. Ideju proliferācija nav jāierobežo - jebkurš meģinājums nāk tikai par labu.
Visādi var teikt, taču jebkurā gadījumā, ja vien neuzskatām zinātni kā tādu par ļaunumu, tad šis eksperiments par sliktu nenāks. Galu galā ne jau tikai par bioloģiju ir runa, patiesībā jau šis projekts ir multidisciplinārs un ietver ne tikai olbaltumvielas, bet arī matemātiskos modeļus, programmu algoritmus; netieši no tā var atvedināt noteiktas socioloģiskas un filozofiskas atziņas; kā arī kā kopīgs pasākums tas nenoteiktā mērā un veidā vieno vai atdala cilvēkus, veicinot komunikācijas dinamiku. Wot! (pasmaida)
(Lasīt komentārus)
Nopūsties: