- Multiculturalism, Islamic Fundamentalism and British Sharia Councils
- 2015.12.06, 08:57
- Es nezinu vai man būs iekāriens izvērstāk uzrakstīt, bet raugi, kāds aspekts islāmticīgo "integrācijai" UK. Imigranti tur ir iedibinājuši savas šariata reliģiskās tiesas, kas spriež pēc šariata (islama) likumiem.
Anglijā šie islama tiesneši var darboties tādā kā šķīrējtiesu statusā (saskaņā ar arbitrāžas tiesu likumu). Francijā, piemēram, tas nebūtu iespējams, jo tur pēc revolūcijas rakstītā konstitūcijā iekļauj ļoti spēcīgus sekulāras valsts pantus: tiesas, kas balstītas uz reliģiskajiem principiem, ir pilnīgi aizliegtas.
Interesants aspekts par UK (un līdzīgi, ne-pilnīgi sekulārām valstīm kā Vācija*), ir tas, ka šādas tiesības izriet no Baznīcai piešķirtās pašnoteikšanās. Tas ir, islama tiesas darbojas pamatojoties uz līdzīga tiesiskā ietvara pamata, kas atļauj katoļu baznīcai piesegt savus priesterus pedofīlus: baznīcas pašnoteikšanās = pieļaujama iekšēja "izmeklēšana" un "sodīšana"**.
_____________________________
* Vācijas "Veimāras konstitūcijā" (1919. gads) 140.,139. pants bija ierakstīts ka svētdiena būs brīvdiena (ar domu - lai iet baznīcā).
** iesniegumus iebāzt slepenā atvilktnē, priesteri nosūtīt uz nomaļāku diocēzi kur tas var turpināt savu netīro rūpalu. (Katrai reliģijai savas vērtības***.)
*** apgalvo, ka pravietis savu sievu noprecēja kad viņai bija 6-7 gadi, un dzimumaktu veica kad viņai bija 9 gadi (pats 53 gadus vecs). Citi avoti spēj nosaukt skaitļus no 12 līdz 24 gadiem. - 5 rakstair doma
- 6.12.15 11:06 #
-
Tas bija ļoti jocīgi, kad Vācijā es paliku uz pāris naktīm vienā b&b tipa naktsmītnē, un tā bija svētdiena un viesnīcniece saka – šodien svētdienu, jums jāiet uz baznīcu. wtf.
Anglija gan šajā ziņā pilnīgi sekulāra. Neviens neko nespiež un arī neaizliedz, kā to dara Francijā. - Atbildēt
- 6.12.15 13:07 #
-
Vācijā ir tā - Bavārija (dienvidi) ir totāla ticības valsts. Savukārt bijusī austrumvācija ir salīdzinoši tīri izsvēpēta no baznīcas, kas ir tāds kā Vāciju glābjošs fakts - ir liels ateisma īpatsvars.
- Atbildēt
- 6.12.15 13:27 #
-
Es biju arī Diseldorfā, kas ir lieliska pilsēta ar fantastisku sabiedrisko transportu. Bet man nepatika 2 lietas: 1) cigarešu reklāmas pieturās. 2) stresainie cilvēki. Bija gadījums, kad kāda sieviete sāka lamāt vienu vīrieti, kurš metro somu bija nolicis pa vidu ejā, kas traucēja cilvēkiem paiet garām. Sievietei bija taisnība, jā, tā soma tiešām bija traucējoši nolikta, tikai pēc tāda uzbrauciena vīrietis viņu vienkārši noignorēja, kaut ko noņurdēja, un nepakustināja somu. Pat nesaprotot ne vārdi vāciski, tas bija moments, kad es sajutos it kā būtu atpakaļ Latvijā. Aizkaitināti cilvēki, kas dusmīgi izsaka savu nepatiku, bet nekas nemainās. Šāda situācija Anglijā būtu apmēram šāda:
– Sir, would you be so kind to move your bag? We don't want someone to trip over.
– Oh, I am so sorry, thanks for letting me know.
Nesaku, ka angļi ir labāki. Droši vien, Eiropā nav lielāku dzērāju un kaušļu par britiem. Pieklājība tomēr ir nepārspējama šīs valsts iezīme.
Kas man likās pozitīvi Vācijā, bija tas, ka viņi ir kapeiku pisēji. Par konferenci delegāti maksā 1000 eiro, bet šie knauzeri vēl iekasē 2 eiro garderobē par mēteļa atstāšanu. It kā nepatīkami, bet tai pašā laikā viņi ļauj arī tev iepist kapeiku. Pēc konferences es meklēju taksi, lai brauktu uz lidostu, un pie ēkas apsargs man iesaka, ja tu paiesi 300 metrus tālāk, tur būs autobuss, kas tevi aizvedīs tieši uz lidostu. Viss maksā tik cik tam būtu jāmaksā ļauj uzturēt labu ekonomiku bez burbuļiem. - Atbildēt