- 2015.09.07, 09:33
- jau vairākas dienas mazā gultā guļ bez pampera. precīzāk, iesākām mācīt - uzsūcošie paladziņi zem palaga (lai matraci nesačurā), un katru vakaru stāstam ka ja sajūt ka gribas čurāt, jāmostas un jāceļas uz podiņa iet.
pagaidām vienu nakti apčurājās, un tā mēs ap 3:00 kad paši uz tualeti ejam, mazo arī pamodinam un uzliekam uz podiņa. varbūt laiks ļaut gulēt - bet katru dienu kautkāda specifika - šodien jāceļas bija 7:00, tāpēc pa nakti nevarēja ļaut vnk pašplūsmā apmīzties, ar jezga ar palaga mainīšanu būtu pārāk ilgi, un no rīta nevarētu piecelties.
bet jāļauj iemācīties arī. vispār tagad laiks kļūst aukstāks, jāguļ ar segu - tad arī risks ka segu piečurās. būtu mēs pirms kādām 3 nedēļām sākuši, būtu praktiskāk.
***
saka "gribu kauk ēst" nevis "kaut ko" ēst. tagad bija masīva saldējuma ēšana - vairāk gan tie sasaldētās "sulas" saldējumi ("kaktuss", "pirkstiņš", "capri" no apelsīnu sulas, utt).
saģērbt ir kļūst arvien vieglāk, jo vairs tik ļoti neprotestē ka obligāti vajag tieši tās biksītes vai kleitu, un nekādu citu (protestē, bet mazāk). saprot, ka iesim uz kautkurieni kur ir interesanti (skoliņa, logopēds, utt), un pati palīdz ģērbties (nevis spīrājas pretī). - 9 rakstair doma
- 7.9.15 21:03 #
-
Kad mūsu meita sāka gulēt bez pampera, mēs likām kārtās necaurlaidīgais palags, palags, necaurlaidīgais palags, palags. Un tā x3, lai naktī, ja sanāk sačurāties, jāņem nost tikai virsējais un nav jāmeklē tīrs.
Kad piedzima brālis un viņa uz brīdī regresēja, nolikām pie gultas mazo podiņu - viņa to pat īsti neizmantoja, bet apziņa, ka vajadzības gadījumā ir, palīdzēja un iztikām bez negadījumiem. - Atbildēt
- 8.9.15 13:14 #
-
jā, laba doma ka var vairākus palagus. cik ilgi sanāca trenēt?
šonakt divus paladziņus sačurāja... - Atbildēt
- 8.9.15 19:46 #
-
Mums vispār baigi viegli viss aizgāja. Viņa jau diezgan ilgi ar sausu pamperi gulēja; kad noņēmām, bija gandrīz 2 gadi, tad viss bija Ok. Bet uz lielākiem notikumiem (brāļa piedzimšana, bērnudārza uzsākšana/ audzinātājas nomaiņa) ~nedēļa ir tāda iffy, kad noder kārtainie palagi. Pēdējā krīze bija pirms ~pusgada (uz kādu nedēļu), kad mainījās audzinātāja. Tad nolikām to podiņu pie gultas un kā ar roku noņemts, lai arī reāli izmanto reti. Laikam nostrādāja apziņa, ka ir, ja būs vajadzīgs.
- Atbildēt
- 8.9.15 22:47 #
-
Varbūt pa dienu vajag vairāk pabikstīt, lai iet čurāt.
Un ko viņa pati saka? 4 gadi jau ir diezgan saprātīgs cilvēks. Vienā no n-tajām bērnkopības grāmatām lasīju, ka nevajag nosodīt vai bārties, bet ļoti lietišķi paskaidrot, ka čurai ir vieta podā, nevis gultā. Nu, un droši vien ne jau nakts vidū, bet kādā brīdī vienkārši mēģināt aprunāties. Visi sīkie jau baigi dažādie, bet mūsu meitai izrunāšanās ir baigi svarīga. - Atbildēt
- 8.9.15 17:51 #
-
Mēs vienkārši modāmies kur ap 3:00 un samiegojušos likām uz podiņa. Pamazām, augot, mazā jau sāka pati knosīties, kad vajadzēšana nāk virsū, un tad jau pati arī mosties un iet uz podiņa. Kaut kā viss pats no sevis sanāca.
- Atbildēt
- 8.9.15 21:27 #
-
jā, mēs tā pat daram, bet es tieši nodomāju - vai labāk ir vnk likt just sačurātu gultu lai reflekss izstrādājas pamosties no miega laicīgi - vai šitāda celšana (lai gan ietaupa palagus) ilgtermiņā visu tikai pagarinās?
- Atbildēt
- 9.9.15 16:18 #
-
Meitai 2g 11 mēn. Uz bērnudārzu (1g 6 mēn) aizgāja bez pampera, kļūdas gadījās kādas 6 reizes.
2015.gadā kopumā kļūdas ir gadījušās 3 reizes naktī. Visas reizes vecāku vaina - pavēlu vakarā vēl dod dzert vai saēdas ogas, ābolus un tml. Pirms iešanas gulēt vienmēr pasēž uz podiņa un praktiski 90% gadījumu čura ir. Ar to arī pietiek, ja pēdējā zupa vai tēja vai cits šķidrums uzņemti ap 19.00, bet mēs gulēt ejam 21.30, ceļamies 7.00.
Man šķiet, ka 4 gadi ar pamperi - tā ir vecāku nolaidība, vnk par maz ar bērnu tiek strādāts, komunicēts utt.
Šobrīd meita nodzied pati (nodeklamē vairāk) to dziesmiņu Joka pēc alfabēts, prot saskaitīšanu līdz 10 (dažreiz gan kļūdās), skaitīt ciparus māk līdz 20, nez kāpēc tālāk sajūk secība. Atņemšanu tikai ar priekšmetu palīdzību. Viendien dzirdēju, ka alfabēts tiek murmināts angliski, bet nu daži burti bez secības - kaut ko youtubē pati bija atradusi. Vēl no youtubes angliski parādās vārdiņi - tos viņa apgūst no filmiņu sērijas "wheels on the bus".
Atpazīst savu vārdu, ja tas ir uzrakstīts, var nosaukt visu ģimeni, kas kuram ir (brālis, māsa, tētis, mamma, vecmamma), arī vārdus visiem zina, patiesībā arī palielai radu saimei, protams visas ķermeņa daļas nosauc brīvi. Bieži pati stāsta pasakas, kuras ir dzirdējusi - kukulītis, abru taisītājs, 3 sivēntiņi u.c. - Atbildēt
- 21.9.15 12:56 #
-
gulēt iet 21:30 un celties 7:00 būtu biški par maz... ja vien pa dienu neguļ. mēs ap 8:00 - 8:30 parasti noliekam gulēt. un tad ceļas pēc 7:00.
paeksperimentē ar likšanu gulēt agrāk: ap 19:00 visas gaismas izslēgt, visus ekrānus izslēgt, lai sāk ražoties melatonīns. ap 19:30 jau iet guļamistabā un vakara rituāls (nu tur zobus izmazgāt, pārģērbties). un tad jau pēc apstākļiem. es tagad (4g) varu pat neiesprint likt zem segas - pēc 20:00 jau pati labprātīgi pa gultu vāļājas, jo zina ka tas nogurums ir vienkārši miegs, miegainums. tad atliek tik uzsegt segu, nodziedāt aijā žū-žu un gatavs. - Atbildēt