- 2014.03.30, 17:12
- Vispār, grūti ko bilst pretī argumentam, kā gan sanāk tā, lai gan alkohols ir legāls un ir brīvi nopērkams veikalos, cilvēki vienalga pamanās to pirkt točkās, un indēties ar metilspirtu.
Vai informācijas trūkums? It kā jau skaidrs uz ko cilvēki parakstās, točkā "iepērkoties". Vai cena? Vēlme "apjāt sistēmu"? Vai fiziskā atkarība, kas liek ignorēt veselo saprātu? Varbūt cilvēki uzskata ka točkas turētājam var "uzticēties" - sak, "šie jau no rūpnīcas lej"...
Var ieņemt hardcore liberālo pozīciju, ka pie vainas tas, ka pēc 22:00 nav nopērkams. Bet tas īsti neizskaidro, kāpēc cilvēks riskē ar *paša dzīvību* vai smagu invalidāti (toksiskais hepatīts = sabeigtas aknas = invalīds uz mūžu).
upd: viens no momentiem ir fiziskā atkarība: tie kas mēdz uz točkām piestaigāt, jau ir smagā alkoholisma gūstā. variants "nepirkt" viņiem nepastāv.
(nu, tas skaidrojumam. demonizēt un "norakstīt" šo sabiedrības grupu nevar tā vai šā.) - 24 rakstair doma
- 30.3.14 19:18 #
-
Iedomājoties točku kontingentu, grūti iztēloties, ka šo cilvēku motivācija ir apjāt sistēmu. Visdrīzāk jau cena un atkarība, kas aizmiglo veselo saprātu.
- Atbildēt
- 30.3.14 19:23 #
-
Bet Preiļu un Jelgavas gadījumā nekāds kontingents nebija, bija tādi paši līdzcilvēki.
- Atbildēt
- 30.3.14 19:42 #
-
Līdzcilvēki nozīmē to, ka viņus automātiski nevar iekļaut, piemēram, pastulbu cilvēku kontingentā?
- Atbildēt
- 30.3.14 19:47 #
-
Droši vien, ka tā nebija pirmā točku reize un varbūt to točku apmeklējums (vienreizējs vai vienalga cikreizējs) liecina tikai par sūdīgu alkohola apjoma plānošanu pirms ballītēm. Jo kad "līdzcilvēki" iet uz točku? Nu tad, kad ir par īsu un pulkstenis rāda 22:01.
- Atbildēt
- 30.3.14 19:29 #
-
Survivorship bias.
Rare event importance bias.
Kāpēc gan cilvēki brauc ar mašīnām, lai gan katru dienu ziņās par cietušajiem un pat bojāgājušiem? - Atbildēt
- 30.3.14 19:32 #
-
tad tu saki iepirkties točkās nav tik bīstami, ka varētu likties? vai arī otrādi, ka cilvēki neapjēdz cik bīstami ir braukt ar auto.
(es teiktu, braukt ar auto ir praktiski bīstamākā lieta ko cilvēks parastais savā dzīvē mēdz vispār darīt. it īpaši vakarā braukt.)
es, braucot ar auto, uzņemos kalkulētu risku. vai es tā pat runātu, ejot iepirkties uz točku? - Atbildēt
- 30.3.14 19:43 #
-
Jautājums ir nevis par to, vai tas ir vai nav bīstami, jo dzīvē viss ir bīstami, bet cik tas ir bīstami.
Iedomājies, ka kaimiņu dzērājs Koļa visu mūžu ir pircis alkoholu točkās, bet vēl dzīvs un vesels.
Bet pa ja tu varētu to izskaitļot, ka kādai darbībai ir 0.1% risks, pat tad reālajā dzīvē tam nav jēgas. Cilvēki pret risku izturas emocionāli. Vienam sākas panika no sēšanās lidmašīnā, cits mierīgi braukā ar motociklu bez ķiveres ar 200 km/h.
Lielbritānijā bija viens valdības padomdevējs, kurš izskaitļoja, ka nāves risks jāšanai ar zirgu ir lielāks nekā ecstasy lietošanai. Tāpēc valdībai būtu jāaizliedz izjādes ar zirgiem un jāatļauj ecstasy. Viņu atlaida no darba. - Atbildēt
- 30.3.14 19:52 #
-
nevis "viens", bet David Nutt. un, tas ir ja valdība gribētu būt konsekventa.
- Atbildēt
- 30.3.14 19:44 #
-
Īsti neredzu argumentu augstākminētajā, pret kuru jāiebilst. Tur ir tikai novērojums un skaidrojuma minējumi.
Ļoti iespējams, ka cilvēkiem iepirkties točkās ir daudzi iemesli, jo točkas ir dažādas, dažādās vietās un arī cilvēki, kuri tās apmeklē visi nav vienādi. Uzskaitītie apstākļi, kas veicina točku apmeklējumu, nav viens otru izslēdzoši. - Atbildēt
- 30.3.14 20:16 #
-
nu noklusētais jautājums ir, vai, ja kaņepīte būtu legāla, nopērkama aptiekā vai coffee shop (par dārgu cenu gan), vai cilvēki ietu pie dīleriem un pirktu spaisiņus un apšaubāmas izcelsmes mantu
- Atbildēt
- 30.3.14 20:37 #
-
Marihuānas tirgus regulēšana (legalizācija, dekriminalizācija) gan uzreiz nenozīmē, ka 'melnais tirgus' tiek izskausts. Bet kopumā tas nozīmē to, ka substanču lietošana izklaides vajadzībām tiek labāk pārraudzīta un krietni uzlabo iespējas mazināt dažāda veida riskus, kas saistās ar vielu lietošanu, iegādi, izplatīšanu. Nu tas tāds zināms arguments pret šobrīd spēkā esošo sistēmu. (piemēri - Portugāle, Nīderlande; gaidām statistiku no Urugvajas un US states of reason).
Atbilde uz jautājumu tad varētu būt, ka nē tas neizlēgtu to, ka daži ietu pie dīleriem un nonāktu nepatīkamās situācijās. Bet kopumā harm-reduction and health-centred pieejas pretstatā supply-oriented policy, nodrošinātu to, ka vide kādā tiek saprastas un lietotas vielas ir atvērtāka, informētāka, bez kaitīgas mitoloģijas. - Atbildēt
- 30.3.14 20:42 #
-
Skaidrs, ka ietu. Pirmkārt, neinformētība. Jau tagad daudziem šie maisījumi ir sinonīms marihuānai, jo neviens jau nav izskaidrojis atšķirību. Otrkārt, tupa vēlme apsisties bieži un lēti.
- Atbildēt
- 30.3.14 21:19 #
-
Protams, ietu.
Kamōn, puse no tā kaifa ir iekš tam, ka tu dari kaut ko neatļautu.
Alus arī pilnīgi citādi garšo Daugavmalā, kur menti staigā, nevis dzīvokļa komfortā. Pat veselības dzēriens pilnīgi citādi garšo. :)
Nu un plus vēl normāli apsisties var arī ar visādām meditācijām, lucid dreaming, negulēšanu un pašanalīzi, bet kurš tad to dara, ja nu tikai daži nūģi, kam nepietiek drosmes nekam citam. - Atbildēt
- 30.3.14 20:29 #
-
Nevajag sarežģīt lietas, skaidrs, ka viss āķis ir cenā un ienākumos. Ja cilvēkiem patīk būt reibumā, ir ļoti zems ienākumu līmenis un alkohols točkā maksā vismaz četras reizes mazāk, nekā veikalā, citu motivāciju nevajag.
- Atbildēt
- 31.3.14 14:36 #
-
"norakstīt" šo sabiedrības grupu nevar tā vai šā" - kāpēc? Kamēr cilvēks apdraud pats sevi - rāpjas vanšu tiltā, osta momentu, pīpē spaisu vai vēl ko, - sabiedrībai vai varai nekādi nav jāreaģē: lai rij kaut uguni un zobenus, ja tāda vēlme. Ja kāds iespēlē penālī - pats vainīgs. Liela daļa sabiedrības vienmēr balansējusi uz debilitātes robežas un būs tur arī turpmāk, tā kā metanola baudītāji un no tiltiem lēcēji ir tikai sugas selekcijas blaknes. Zeme jau tā gana pārapdzīvota. Jāuztraucas ir tikai par to, vai viņš neapdraud apkārtējos.
- Atbildēt
- 31.3.14 16:59 #
-
Nekādi nav jāreaģē? WTF?! Ja tiltā kāpējs uzleks virsū Tavai sievai, kas tajā brīdī brauks ar velo pār tiltu, viss ok? Ja pļēguršoferis nonesīs Tavu dēlu, viss ok? Ja narkomāns Tavai meitai iešpricēs HIV, viss ok?
Valstij vēl kā ir jāiejaucas, un ideālā variantā nevis (diezgan bezjēdzīgi) jācīnās ar sekām, bet ar cēloņiem (piemēram, islama valstīs tādā mēroga žūpošana un izvirtība tomēr nav iedomājama - tad jautājums: kāpēc?)
Arī spaisa pīpēšana skolēnu vidū nav tikai "sevis apdraudēšana". Tas ir ļoti lipīgi. Tajā vecumā neviens jau īsti negrib būt nerdy matemātiķis, ja klasē visi stilīgie bagātnieku bērniņi pīpē spaisu un jau 13 gados guļ ar klases glītākajām meitenēm. Roll model, saproti? Arī ar dzeršanu līdzīgi - kamēr vien cilvēki redzēs, ka kaimiņam-alkoholiķim, nestrādājot un dzīvojot uz pabalstiem un mammas pensijas, dzīve nav neko sliktāka kā pašam, strādājot Maximā par apsargu, īsti jau motivācijas nedzert nebūs... - Atbildēt
- 31.3.14 19:22 #
-
Interesanti, kas nav saprotams teikumā "Jāuztraucas ir tikai par to, vai viņš neapdraud apkārtējos."?
Līdzšinējā cilvēces pieredze liecina, ka šādi mēģinājumi ar varu "piespiedīsim iemīlēt Raini" nekad nav labi beigušies, tikai dzīvi krietni sapurgājuši. Un nekad nav izdevušies. - Atbildēt
- 2.4.14 21:07 #
-
Par Islāma valstīm runājot... Turcijā gids uz mūsu jautājumu, vai krievi kā tūristi ir lielākie kodēji atbildēja pārliecinoši ka nē. Pēc daudziem nepareiziem minējumiem viņš atbildēja - tie ir irāņi. Viņi aizbrauc atvaļinājumos, saģērbjas normālās civilās drēbēs (arī sievietes) un bliež pa klubiem vistrakāk par visiem. Laikam citā valstī Allahs neredz, hehe :D Tāpat kā Turki savu Raku dzer vakaros mājās lielos apmēros - jo ir vakars, tumšs un dieviņš neredz.
- Atbildēt