- krēmelis/krējumelis/pigolamps
- 2011.02.12, 10:58
- EK tātad ir izbīdījuši likumu, ka piena/augu tauku maisījuma "produktos" un "izstrādājumu" nosaukumos nedrīkst būt pat sakne no "krējums", "sviests", "siers".
Valodnieki piedāvā terminu "krējumelis". Hmm, cik interesanti, cik gadus ir filoloģiju jāmācās, lai nespētu saskatīt ka sakne "krējum" vienalga tur ir, un tieši tādus gājienus cenšas EK aizliegt.
Bet, diemžēl tāds smadzeņu mazspējas fakts pierādījies arī Delfu humoristiem...
Delfu piedāvājums: "Erzacsviests", "erzackrējums", t.i., priekšā pielikt vācu vārdu "ersatz". Vai arī "taup" (?) - "taupsviests, taupkrējums". Sarežģītā ideja par to, ka nosaukumā nedrīkst būt "sviests", "krējums" sakne, vienkārši ir par smagu domas titānam.
"sviestelis, sierelis, sviesta izstrādājums, krējuma izstrādājums", nožēlojami, vienkārši nožēlojami. Savukārt "čumureks, pigolamps, kermakīna" ir solis pareizā virzienā. - 22 rakstair doma
- 12.2.11 12:39 #
-
Kur ir teikts, ka nedrīkt būt pat sakne no tiem vārdiem?
Kādi valodnieki piedāvā terminu "krējumelis"? Jo, cik es redzu, viena valodniece vienkārši norādīja, ka kāda iedzīvotāja iesūtitais priekšlikums "krēmelis" būtu no vārda krēms, bet krējumam tad būtu "krējumelis"; pati viņa neko nepiedāvāja. - Atbildēt
- 12.2.11 14:10 #
-
zem vārda "krējumelis" ir pasvītrojums. tā ir hipersaite. ja tur nospiež ar peli, atveras delfi raksts. to vajag izlasīt.
ja rūpīgi lasa, var pamanīt sekojošu rindkopu:
"Saskaņā ar noteikumiem piena produktiem, kuriem ir pievienoti augu tauki, nedrīkstēs pielietot piena produktu nosaukumus. Piemēram, ja krējumā piena tauki tiek aizvietoti ar augu taukiem, kas ir plaši izplatīta prakse, nosaucot to par "krējuma izstrādājumu", tiek pārkāptas prasības par aizsargāto piena produktu apzīmējumu lietošanu, jo šajā nosaukumā lietots apzīmējums "krējums".
un "krēmelis" derētu kā nosaukums, jo tur nav sakne no "krējums", savukārt par vārda "krēms" izmantošanu nekādi ierobežojumi nav.
Jaunie noteikumi izstrādāti saskaņā ar Eiropas Komisijas ieteikumu ievērot Eiropas Padomes atbilstošu regulu, kas paredz, ka piena produkti ir produkti, kuros nevienu no sastāvdaļām neizmanto, lai pilnībā vai daļēji aizvietotu piena taukus." - Atbildēt
- 12.2.11 13:32 #
-
īstenbībā šitas ir pilnīgā *****!
nu aka viņiem visu vajag sarežģīt. manuprāt, izlietotie līdzekļi mērķi šajā gadījumā neattaisnos. no ekonomiskā viedokļa valodas pilnveidošana ir absolūti nevajadzīgs izdevumu lērums. Protams, kāda maku tas palielinās, bet augu tauku maisījumu ražotāju maciņus tas paputinās pamatīgi. Un tā jau daudzi strādā ar zaudējumiem. - Atbildēt
- Ha!
- 12.2.11 15:42 #
-
runa jau, grozi kā gribi, iet (ja ar šo verbu drīkst apzīmēt diar-ejai līdzīgu procesu) akurāt par meliem. jeb — kā visiem kopā draudzīgi nosaukt jaunos melus un dzīvot tālāk, sviestcepuri kuldamiem.
- Atbildēt
- Re: Ha!
- 13.2.11 12:22 #
-
Es tik iedomājos, vai EK nevajag aizvest kādu īpašu ciema kukuli (nekāda sakara ar piekukuļošanu), piemēram, viltoto zaķi. Nu lai šie labāk spēj uztvert mūsu valodas attīstības nacionālās īpatnības.
- Atbildēt
- Re: Ha!
- 15.2.11 01:55 #
-
:) You Took The Words Right Out Of My Mouth --
Viltotais zaķis komiskajai eirōpas misijai - Atbildēt
- 12.2.11 15:32 #
-
nu ja augu tauki ir samaisīti ar piena taukiem, tad kopš seniem laikiem jau to sauc par margarīnu. sviesta izstrādājums jau ir jaunieviesums pēc padomijas sabrukuma.
- Atbildēt
- 12.2.11 19:36 #
-
ja nealojos, pirms gada vai senāk tev pašam bija piedāvājums "smegma", Šķēles kombināta izstrādājumu sakarā?
- Atbildēt
- 13.2.11 11:17 #
-
runājot par likumiem, kāda bija adrese tavam likumu versiju salīdzināšanas rīkam?
- Atbildēt
- 13.2.11 19:30 #
-
http://code.google.com/p/law-log/
- Atbildēt
- 14.2.11 10:09 #
-
es šo atbildi kaut kāda iemesla dēļ palaidu garām un paguvu uztaisīt testu Darba likuma parsēšanai un MediaWiki stila diffiem: http://likumi.untu.ms/index.php?title=D
arba_likums_tests&action=history
tās ir visas revīzijas, un jebkuru var salīdzināt ar jebkuru, tāpēc es secinu, ka koncepts ir derīgs. MediaWiki izmanto diff3(1)
izpētīšu pēc tam sīkāk arī to law-log - Atbildēt
- 14.2.11 10:18 #
-
tas law-log ir advancējies kopš pagājušās reizes, bet mediawiki diff stils man liekas pārskatāmāks, tur var salīdzināt ar vairāk kā aktuālo revīziju, un man ir idejas, ka to varētu padarīt līdzīgāku WinMerge vai NetBeans diff skatītājiem, jo tie ir forši un scrollbaros ir tāda kā minimape ar dokumentu un citas lietas
- Atbildēt