zebiext ([info]zebiext) rakstīja,
@ 2011-01-18 00:01:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
priekā, draugi!
Lūk, man jau bija aizdomas!

Īsumā, lai gan lietas līdz galam nav vēl pierādītas, tomēr, ir pāris interesantas norādes uz to, ka cilvēki, kas uztver viens otru par draugiem- ir kaut kādā mērā līdzīgi arī ģenētiskā ziņā. Viedie ASV zinātnieki atraduši, ka cilvēkiem, kuri uztur tuvus sociālus kontaktus, jeb tradicionāli tiktu saukti par "draugiem" atsevišķi gēni ir līdzīgi. Runa šajā pētījumā ir gan tikai par diviem šādiem gēniem - DRD2 un CYP2A6. Interesanti ir tas, ka draugiem šo gēnu variācijas ir līdzīgākas nekā "nedraugiem".
Vēl interesantāk kļūst kad šim stāstam pievieno šo gēnu funkcijas. Te gan diemžēl jāatzīmē, ka vēl aizvien nav pilnīgi droši zināms ko katrs no šiem gēniem dara, tomēr, norādes ir gana interesantas: CYP2A6 - ir saistīts ar "opennes", jeb es to tulkotu kā komunikācijas spējām/ atvērtību, bet DRD2 - ar dopamīna receptoriem, kuri citu starpā ir saistīti ar dažādām atkarībām (piemēram, alkoholismu), kuras darbojas pēc "atalgojuma sistēmas".

populāri par šo fenomenu lasīt šeit: http://www.nature.com/news/2011/110117/full/news.2011.23.html?s=news_rss#B1
smalkāks raksts diemžēl vēl nav pieejams plašākai publikai (būs pēc dažām dienām)

tātad!
priekā draugi!


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]thel
2011-01-18 17:43 (saite)
Mjā, bet jau komentāros bija atzīmēts, ka radinieki var būt ienaidnieki, lai arī viņu gēnu info vienmēr būs līdzīgāks nekā ar svešiniekiem.

Tad vēl viena piebilde. Socializēšanās parasti tiešām ir ar sev pēc iespējas līdzīgākiem. Taču, manuprāt, šī līdzība, kas mudina uz iepazīšanos, izpaužas ārējās pazīmēs - uzvedība, valoda, ādas krāsa etc. Tādējādi pēc definīcijas tādā gadījumā tiešām mana soc. loka biedri būs drīzāk līdzīgs man, nevis 'svešajiem'. Taču es neesmu pārliecināts, ka iepazīšanās norisinās on genetic level.

(Atbildēt uz šo)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?