Depresīva troļļa piezīmes - Pošmīžiem, lai nebļau tik traki.. [entries|archive|friends|userinfo]
zazis

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Pošmīžiem, lai nebļau tik traki.. [Aug. 16th, 2022|09:28 am]
Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
linkpost comment

Comments:
[User Picture]
From:[info]zazis
Date:August 16th, 2022 - 02:20 pm
(Link)
es neatradu, man šķita, ka tādu datu nav. priecāšos, ja esmu kļūdījies.
[User Picture]
From:[info]extranjero
Date:August 16th, 2022 - 02:36 pm
(Link)
Lūk, šis ir tas, kuru es biju lasījis pirms kāda laika: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/35380632/

SARS-CoV-2-naïve vaccinees had a 13.06-fold (95% CI, 8.08-21.11) increased risk for breakthrough infection with the Delta variant compared to unvaccinated-previously-infected individuals, when the first event (infection or vaccination) occurred during January and February of 2021.

Citiem vārdiem es samelojos – nevis 10 bet 13 reizes lielāks risks bija saķert delta variantu vakcinētajiem (bez iepriekšējas izslimošanas), salīdzinot ar nevakcinētajiem, bet iepriekš izslimojušiem. Tur arī norādīts, ka ar laiku šī attiecība samazinās. Bet jāņem vērā, ka ar vakcinētiem mēs domājam 2 vai 3 devas. Ja salīdzinātu tikai ar 1 devu, tad rezultāti būtu vēl stiprāki.

Protams, es neiesaku visu balstīt tikai uz vienu pētījumu. Jāapzinās arī šī pētījuma ierobežojumi (cits variants, ierobežots laika periods, varbūt populāciju atlase nav gluži randoma utt.). Bet arī citi pētījumi apstiprina, ka vakcinētie, kas pēc tam izslimo, iegūst daudz stiprāku imunitāti. Man nešķiet iespējams, ka tagad visi, it īpaši vakcinētie, kas būs izslimojuši ar omikronu, ir tik nepasargāti, ka viņiem noteikti vajag vēl kādu būsteri. Drīzāk, šis omikrons jau bija kā būsteris, un ja saķersi rudenī atkal kādu variantu, tas visdrīzāk tās atkal būs kā iesnas vai saaukstēšanās.
[User Picture]
From:[info]zazis
Date:August 16th, 2022 - 02:44 pm
(Link)
nav slikti, tikai žēl, ka laikam īsti neattiecas uz šobrīd dominanto COVID paveidu.

un vēl nebūtu slikti izsvērt riskus, kas saistīti ar iespējami smagāku slimības gaitu nevakcinētajiem, kā arī smagāku seku iespējamība nevakcinētajiem.

tā ka es personīgi nespēju nonākt pie secinājuma, ka nevakcinēties vispār būtu tas labākais. ko dod 13x lielāka iespēja vēlreiz nesaslimt, ja mērķis ir nesaslimt nemaz vai izslimot pēc iespējas mazākām sekām?
[User Picture]
From:[info]extranjero
Date:August 16th, 2022 - 02:51 pm
(Link)
Mērķis nevar būt vispār nesaslimt. Nulles kovids ir neiespējama misija, un visas politikas, kas uz to ir tiekušās, ir izgāzušās. Vienīgi Ķīna vēl kaut ko cenšas šajā sakarā.

Skaitļi var būt dažādi, bet šis pētījums ir skaidri par to, ka izslimošana nodrošina pat stiprāku imunitāti nekā vakcinācija. Varianti varētu kaut ko mainīt, bet nu nešķiet, ka šobrīd tie ietu uz sliktāku pusi. Drīzāk jau otrādi. Ja mēs zinām, ka vairums cilvēku (bērni ap 90%) jau ir izslimojuši, tad vakcinācija kā tāda šiem cilvēkiem vairs nav īpaši būtiska. Ok, riska grupām un senioriem labāk neriskēt, bet pārējiem?
[User Picture]
From:[info]zazis
Date:August 16th, 2022 - 02:55 pm
(Link)
ja ir izslimojuši. a ja nav?
[User Picture]
From:[info]extranjero
Date:August 16th, 2022 - 03:11 pm
(Link)
Atkarīgs no vecuma.

Maziem bērniem līdz šim vakcīna nebija apstiprināta, un 90% tāpat izslimoja. Es nedomāju, ka ir būtiski vakcinēt šo atlikušos 10%, jo domājums, ka viņiem kovids būs tikpat nenozīmīgs kā tiem 90%. Ok, arī starp bērniem ir riska grupas un tos var un vajag vakcinēt. Bet citādi nav vajadzīgs tagad sākt mazu bērnu vakcināciju.
[User Picture]
From:[info]az
Date:August 16th, 2022 - 03:10 pm
(Link)
i see, tur vienā grupā ir covid izslimojušie (bez tiem, kam nepaveicās un nesanāca izdzīvot), otrā pusē ir grupa, kurā nav notikusi sākotnējā c19 izdzīvošanas atlase. bet citādi, protams, lieliskas ziņas - ja nenomiri ar pirmo reizi, varēsi nedaudz ilgāku laiku nesaslimt otrreiz.

cik saprotu, netiek arī ņemtas vērā long covid sekas, jo kuru gan apgrūtina ožas/garšas zudums vai mēnešiem ilgs hronisks nogurums.
[User Picture]
From:[info]extranjero
Date:August 16th, 2022 - 03:14 pm
(Link)
Mirstība no kovida ir reta un pamatā starp senioriem, riska grupām, ka tas statistiku ietekmē ļoti maz.

Šis nav pētījums, par to, kā ir labāk – saņemt vakcīnu vai izslimot? Tas ir par to, kas nodrošina labāku aizsardzību – vakcīna vai iepriekšēja infekcija?
[User Picture]
From:[info]az
Date:August 16th, 2022 - 03:42 pm
(Link)
pirmkārt, 13-fold bija tikai during jan/feb 2021, "when allowing the infection to occur at any time between March 2020 to February 2021, evidence of waning naturally acquired immunity was demonstrated, though SARS-CoV-2 naïve vaccinees still had a 5.96-fold (95% CI, 4.85-7.33) increased risk for breakthrough infection".
otrkārt, ir arī tieši pilnīgi pretēji rezultāti - US study of COVID-19 hospitalisations among adults aged ≥18 years who had previous infection or vaccination 90–179 days earlier, reported a more than a 5-fold higher likelihood of infection amongst unvaccinated, previously infected individuals compared to fully vaccinated recipients of two doses BNT162b2 mRNA or mRNA-1273 vaccine and who had not previously been infected with SARS-CoV-2.
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34735425/

[User Picture]
From:[info]extranjero
Date:August 16th, 2022 - 03:53 pm
(Link)
jan/feb 2021 bija pirmais notikums – vakcinācija vai pirmā saslimšana.

Šeit ir tieši svarīgi tas, ka ir vienāda sākuma pozīcija, jo ir zināms, ka imunitāte ar laiku vājinās, un ja iepriekšēja infekcija ir bijusi krietnu laiku agrāk nekā vakcinācija, tad tas vairs nav salīdzināmi. Skaidrs, ka 2020. gada martā-novemberī nekādas vakcīnas nav bijušas (izņemot pētījumos), tāpēc tas nav tas viens un tas pats.
[User Picture]
From:[info]az
Date:August 16th, 2022 - 04:30 pm
(Link)
abos gadījumos tika apskatīts 90 dienu intervāls pēc pirmā notikuma
[User Picture]
From:[info]extranjero
Date:August 19th, 2022 - 11:51 am
(Link)
Bet dažādos laikos. To nekādi savstarpēji nevar salīdzināt.
[User Picture]
From:[info]extranjero
Date:August 16th, 2022 - 03:55 pm
(Link)
Īpaši nozīmīgi ir izlasīt paziņojumu par interešu konfliktiem.

Tavam piedāvātajam pētījumam:
Conflict of interest statement
All authors have completed and submitted the International Committee of Medical Journal Editors form for disclosure of potential conflicts of interest. Stephanie A. Irving reports support from Westat to Kaiser Permanente Northwest Center for Health Research. Nicola P. Klein reports support from Pfizer to Kaiser Permanente, Northern California for COVID-19 vaccine clinical trials, and institutional support from Merck, GlaxoSmithKline, and Sanofi Pasteur outside the current study. Charlene McEvoy reports support from AstraZeneca to HealthPartners Institute for COVID-19 vaccine trials. Allison L. Naleway reports Pfizer Research funding to Kaiser Permanente Northwest for unrelated study of meningococcal B vaccine safety during pregnancy. Suchitra Rao reports grants from GlaxoSmithKline and Biofire Diagnostics. No other potential conflicts of interest were disclosed.

Faktiski tas ir big pharma sponsorēts.
[User Picture]
From:[info]az
Date:August 16th, 2022 - 03:59 pm
(Link)
kā tā, tad visi dati šajā pētījumā ir viltoti?
[User Picture]
From:[info]extranjero
Date:August 16th, 2022 - 04:07 pm
(Link)
Interešu konflikts ir interešu konflikts. Tas automātiski nenozīmē, ka tas ir nepareizs, bet par iespējamu novirzi (bias) liecina gan. Ja jau nebūtu svarīgi, tad to neprasītu norādīt.
[User Picture]
From:[info]az
Date:August 16th, 2022 - 04:26 pm
(Link)
tā kā tu esi farmaceits, kādi ir tavi interešu konflikti un kā tas ietekmē to, kādu informāciju tu izplati?
[User Picture]
From:[info]extranjero
Date:August 16th, 2022 - 04:33 pm
(Link)
1) Es šobrīd nepublicēju pētījumus.
2) Es par informācijas izplatīšanu cibā nesaņemu pilnīgi neko, pat ne 1 centu.
3) Es arī citādi nesaņemu maksājumus ne no viena zāļu ražošanas uzņēmuma. Vienkārši pelnu naudu ar darbu aptiekā par stundas likmi, bez jebkādiem bonusiem.
[User Picture]
From:[info]az
Date:August 16th, 2022 - 04:45 pm
(Link)
sure, so u say