Pats par sevi - Par politikas procesu

13. Apr 2007

 wowow@11:20 - Par politikas procesu

Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
(30 raksta | ir doma)

Comments:

stepes_vilks / 13. Aprīlis 2007@12:58
jebkurā gadījumā šo tautas nobalsošanu par savējo jau ir pasludinājis Jaunais laiks, līdz ar to uzņemoties publisko šefību par jau iepriekšparedzamo rezultātu. faktiski tiks balsots par tiem pašiem vēžiem (opozīciju), nevis par kaut kādu abstraktu taisnību.
(Reply to this) (Thread) (Link)
wowow / 13. Aprīlis 2007@13:42
Jēgu savā parakstā katrs ieliek pats. Kamēr opozīcija ir pret visu ko piedāvā pozīcija un otrādi, tev ir tikai trīs iespējas- būt par, būt pret vai ļaut lai politika nodarbojas ar tevi, kamēr tu pats ar to nenodarbojies.
(Reply to this) (Parent) (Thread) (Link)
stepes_vilks / 13. Aprīlis 2007@13:52
lielākā demokrātijas nelaime ir tās uzburtā ilūzija, ka tu individuāli vari ko noteikt valsts pārvaldē :)
ņemot vērā, ka ~85% cilvēku visās valstīs un visos laikos nepiemīt analītiskā domāšana, lai spētu izvērtēt ko individuāli, bez ārējiem padomiem, ''sāda pozīcija ir ierindojama "viens pret visu pasauli" kategorijā. Tikai skandējot pie sevis mantru "dievs, dod man spēku pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, ietekmēt visu ko spēju, un labu redzi atšķirt tos vienu no otra" var ko izdarīt. Respektīvi labam politiķim jābūt ciniķim, demagogam un tajā pašā laikā ticēt savai demagoģijai. Tādi džeki savulaik darbojās LPSR augstākajā padomē, tādi arī tagad darbojas saeimā. Eksčekisti tikmēr klusi bāž kabatās naftas miljonus. Principā laikam ir maza nozīme, ja vien tu esi apsviedīgs un savus ideālus vari īpaši nepiespiežoties noskalot podā.
(Reply to this) (Parent) (Thread) (Link)
wowow / 13. Aprīlis 2007@13:58
Tas velk uz to, ka "es neticu, ka varu kaut ko ietekmēt, tāpēc i nemaz neiesaistos", un ja tā domā tie atlikušie 15%, kuriem analītiskā domāšana piemīt, tad arī viņi noskalo podā dažus savus ideālus.

Demokrātijā labam pilsonim jābūt ciniķim, demagogam un tajā pašā laikā jātic, ka viņš spēj kaut ko ietekmēt, lai cik statistiki neticami tas arī liktos ;)
(Reply to this) (Parent) (Thread) (Link)
murse / 13. Aprīlis 2007@14:31
labi teikts :)
(Reply to this) (Parent) (Link)
dienasgramata / 13. Aprīlis 2007@15:39
vienīgi šis galīgi nav tāda tipa jautājums, kas būtu jālemj ar referendumu.
(Reply to this) (Parent) (Thread) (Link)
wowow / 13. Aprīlis 2007@15:55
Varētu piekrist, taču man nav skaidrs kur īsti ir tā robežšķirtne 'tāda' un 'ne-tāda tipa' jautājumu nodalīšanai. Un ar kaut ko taču jāsāk ;)
(Reply to this) (Parent) (Thread) (Link)
dienasgramata / 13. Aprīlis 2007@16:04
ir jau bijuši - gan parakstu vākšanas, gan referendumi

ideāls referenduma jautājums ir "celt teātri vai tiltu?" - ideāls no aptauju tehnikas viedokļa, lai arī ne no "labākā risinājuma" viedokļa

bet likuma grozījumu, kas parasti ir atsevišķs likums, nodošana uz referenduma "jā" vai "nē" ir muļķīga gandrīz jebkurā gadījumā, jo likumu jau vienmēr var uzrakstīt vēl labāk vai vēl sliktāk - noraidot vai apstiprinot vienu versiju ar referenduma spēku, tiek zaudēta iespēja izvēlēties "trešo - vislabāko" variantu
(Reply to this) (Parent) (Link)
blog counter