Neprātīgā saprāta balss -
Septembris 15., 2020
09:44
[User Picture]

[Link]

Previous Entry Add to Memories Tell A Friend Next Entry
Reizēm šķiet, ka liela daļa sabiedrības no manas iestādes sagaida nemitīgas represijas pret ikvienu kurš viņuprāt neciena vai bojā kultūras mantojumu. Regulāri tiek pieprasītas asinis un visbargākie sodi līdz pat privātīpašuma konfiskācijai, kuru neparedz neviens likums. No civilizētas kultūras iestādes mēs tiekam padarīti par NKVD filiāli. Daži administratīvie procesi gadā jau sanāk, bet tie ir gadījumi kur tiešām ir izsmelti visi citi līdzekļi vai arī apzināta ļaunprātība.

Tags: ,

(10Iespļāva | Iespļauj dvēselē)

Comments
 
[User Picture]
From:[info]special_k
Date:15. Septembris 2020 - 10:56
(Link)
saprotami - līdz brīdim, kad pašus sodīs vai gribēs sodīt
[User Picture]
From:[info]iokaste
Date:15. Septembris 2020 - 13:32
(Link)
Daudzās citās jomās ir būtisks progress, salīdzinot ar laiku pirms 10-20 gadiem, bet, par nožēlu, ne kultūras mantojuma aizsardzībā.
Rīgā, piemēram, puse vēsturisko ēku ir grausti, bīstami cilvēkiem, bet nav neviena vēsmiņa, ka kaut kas tiktu risināts, pat ne represiju noēnojums uz pakša pamalītes. Ir tikai atrunāšanās un savas bezdarbības attaisnošana.
From:[info]windrider
Date:15. Septembris 2020 - 13:44
(Link)
Var likt sodu reizi pusgadā, kamēr firma vai privātpersona bankrotē, bet kā tas uzlabos konkrētā grausta stāvokli? Pilsētās ļoti daudz ko var regulēt pašas pilsētas izstrādājot stingrus saistošos noteikumus un reāli kontrolējot to ievērošanu. Būvvaldes kratās no šī pienākuma nost un grūž visu manam kantorim.
[User Picture]
From:[info]iokaste
Date:15. Septembris 2020 - 13:52
(Link)
bet šī atbilde izskatās pēc bezdarbības attaisnošanas. cik es zinu valsts pārvaldi, tad ierēdņi izvairās likt sodus, jo tās ir papildus darbības un iespringums. vieglāk ir griezt papīrus pa karuseli.
ja ceļu policija strādātu ar tādu attieksmi, tad uz ceļiem būtu tāds pats haoss kā 90tajos, kad laida pa ietvi vai pretējo joslu katrs, kam bija 100 lati, lai nopirktu mašīnu.
From:[info]windrider
Date:15. Septembris 2020 - 14:13
(Link)
Nu lūk, atkal kantoris tiek salīdzināts ar Policiju (vai VID vai PVD vai jebkuru citu stingro inspekciju), kurai policejiskā funkcija ir viena no galvenajām. Taisnībā, šeit nevienam nepatīk likt sodus. Daudz lielāka jēga ir ja tu regulāri esi objektos, tiecies ar īpašniekiem, runā ar pašvaldībām, meklē risinājumus problēmām, nevis sēdi birojā un uzliec kārtējo sodu bezcerīga grausta īpašniekam.
Turklāt piemērā minētā Rīga nav tas labākais piemērs. Rīga pēdējos 10 gadus ir stipri nolaidusies ļoti daudzās sfērās.
Salīdzini labāk Kuldīgas, Jelgavas, vai Daugavpils kultūras mantojumu šodien un pirms 10 gadiem.

Bet nu labi, pietiks attaisnot savu ierēdņa bezdarbību. Iešu un paņemšu priekšā pēc pilnas programmas sirmu kundzīti, kas savā divsimtgadīgās kocenes dzīvoklī ir ielikusi plastmasas logu, jo viņai ziemā salst.
[User Picture]
From:[info]iokaste
Date:15. Septembris 2020 - 14:20
(Link)
jā, lūdzu, uzliec sodu.

es zinu vienu vecenīti, kura aizlaida postā smuku muižiņu, kamēr blakus bija jaunieši, kuri varēja, gribēja restaurēt, bet viņiem nedeva.

jo vecenīte atrunājās - sak, te bija inspektore, smaidīja, sliktu neteica. re - kā es labi māku saimniekot, pati neticēju, bet ja jau valsts ierēdnis mani atbalsta, tad tomēr spēju. jūs jaunie, pastāviet pie ratiem, es vēl stipra. ielikšu jaunos logus, kaimiņam pāri palika krāsa - ar to nokrāsošu, uzlikšu smuku siltinājumu, plēvi, lai nevelk cauri, būs pa pirmo zorti!
[User Picture]
From:[info]ctulhu
Date:23. Septembris 2020 - 22:50
(Link)
Bet hmm, vai racionālāk nav visu to oriģinālo konstrukciju nofočēt, noskenēt,izanalizēt, nozīmēt [ nu visas tagadējās iespējas noņemt datus, viņu ir daudz] un pēc tam lai īpašnieki dara ko grib - liek plastmasa slogus, pārbūvē utt. Ja dati ir saglabāti - pie vajadzības var uztaisīt kā bija. [Sk. parīzes dievmātes katedrāli piemēram vai melngalvju namu]. Kā bija - lietojot tos pašus materiālus un paņēmienus. Bet citādi - mājas tomēr ir mašīnas dzīvošanai nevis izskatam un lai cilvēkam nesalst ir svarīgāk par to kā izskatās.
From:[info]windrider
Date:24. Septembris 2020 - 08:43
(Link)
Tāda jau arī mūsdienu mantojuma filozofija, ka ļoti svarīga ir cilvēka dzīves kvalitāte un autentiskuma vārdā tā nedrīkst samazināties. Piemineklim ir jākalpo cilvēkam un nevis otrādi.

Bet par pirmo daļu runājot. Šobrīd aktīvi tiek izmantotas 3D skanēšanas piedāvātās iespējas. Par Eiropas naudām tiek aktīvi skanēti apdraudētākie pieminekļi. Diemžēl naudas ir pārāk maz un pieminekļu daudz un droši vien viens otrs savu kārtu nesagaidīs. Bet ar kopiju veidošanu noteikti nevajadzētu aizrauties. Galvenā saglabājamā vērtība ir autentiskums.
From:(Anonymous)
Date:26. Septembris 2020 - 00:09
(Link)
Sanāca parunāt ar cilvēku, kurš būvē gāzbetona māju sapuvušas koka mājas vietā.
Tagad saprotu un piekrītu, ka vissirslikti.
[User Picture]
From:[info]gnidrologs
Date:15. Septembris 2020 - 23:37
(Link)
Interesanta saruna.
Powered by Sviesta Ciba