- 2010.12.28, 13:30
- "Idiocracy" scenārijs ir maz ticams, jo sabiedrībai deģenerējoties un zaudējot kolektīvo IQ, vienā brīdī eugenics idejas atkal kļūs apspriežamas, un tiks liktas lietā. Sekojoši valsts kas atļausies idiokrātēties tiks nežēlīgi izdrātēta no kaimiņiem, kas izvēlējušies eigēniski izkopt savu genofondu.
- 45 rakstair doma
- 28.12.10 16:09 #
-
Attīstītākā? Mūsdienu rietumu civilizāciju domā, protams, nevis hindu, islama, pareizticīgo, ebreju vai ķīniešu(tas gan pēc Toinbija, bet, izskatās glīti)?
- Atbildēt
- 28.12.10 16:21 #
-
kā civilizāciju šajā gadījumā es uzskatītu visu savstarpēji savienoto (ar zinātnes un ekonomiskajiem sakariem) valstu saimi. tas ietver gan rietumu, gan hindu, gan pareizticīgo, gan jūdaistu, gan ķīniešu, gan islama, gan vēl citas mazākas grupas, kas ir pietiekami saistītas. mūsdienu civilizācija ir globāla, lai cik dažādas arī būtu tās daļas
- Atbildēt
- 28.12.10 16:38 #
-
Mūsdienu civilizācija nav globāla un nebūs tāda vēl kādu riktīgāku laiciņu. Kultūras atšķirības starp civilizācijām vēl arvien ir gana dziļas. Gads bez elektrības nozīmētu postkristīgi tehnokrātiskās rietumu civilizācijas pilnīgu sabrukumu, kamēr tādi beduīni un bušmeņi to pat lāga nepamanītu, indieši nopūstos un atkāptos gadus 60 senā pagātnē, bet neko ļoti neciestu,Ķīnas civilizācija arī nesabruktu, ebreju arī ne - jo pamatvērtības citas. Pat pareizticīgie krievi svilpodami pārietu uz naturālo saimniecību un nekas principiāls ar viņu civilizāciju nenotiktu.
- Atbildēt
- 28.12.10 16:49 #
-
nevaru piekrist. indiešu rūpniecība un pakalpojumu industrija arī sabruktu (ieskaitot Bolivudu), ķīniešu arī, ēbreju - arī nozīmīgi ciestu (liela daļa taču pa a.s. un v. dzīvo, kā arī izraēlā jau sen vairs nav tikai kibuci, bet arī "rietumnieciskas" pilsētas). protams, tās daļas, kurās lauksaimniecībai ir lielāks īpatsvars, to panestu vieglāk. bet tad jau arī rietumnieciskās valstis, pieņemot, kā mēs esam pietiekami rietumnieciski orientēti, operatīvi atgriezīsies pie agrārākas ekonomikas.
protams, kultūras atšķirības starp valstīm un tautām ir dziļas, bet to nozīmē ir mazinājusies. jo mazāka nozīme ir kulturālajām un nacionālajām atšķirībām, jo vienotāka ir civilizācija. uzņēmējdarbība ir ir pārņēmusi reliģijas lomu kā vienotāja - agrāk, lai apvienotu tautas un valstis, vajadzēja reliģiju, tagad pietiek ar starptautiskajiem ekonomiskajiem sakariem.
protams, viss ļoti subjektīvs viedoklis ;) - Atbildēt
- 28.12.10 17:02 #
-
Indiešu rūpniecība sabruktu, iespējams, pat nošautos ļoti daudzi ebreji, jo īpaši no Vollstrītas, Ķīnā nogāztos dzīveslīmenis - protams! Tak runāju par civilizāciju dzīvotspēju, nevis valstu IKP. Un nepiekrītu tam, ka kultūras atšķirības starp civilizacijām ir manāmi sarukušas. Jā, indieši specializējas uz ārpakalpojumiem Rietumu civilizācijai šobrīd, jā, ebreji arvien, kā pēdējos n-tūkstošus gadu izcili "tur" finanšu sektoru, jā, ķīnieši pelna šobrīd uz globalizācijas rēķina. Bet. Tikai rietumu civilizācijai patēriņa filozofija ir vienīgais vienojošais faktors, kuru atņemot, civilizācija sabruks kā kāršu namiņš. Visām citām civilizācijām tas ir tikai pelnu kārtas uzslāņojums, nekas vairāk. Ģermāņi ar Romu tirgojās "mazās globalizācijas" laikmetā, ebreji ņēmās ar finansēm. Romas civilizācijai sabrūkot, nedz ar ģermāņu, nedz ar ebreju civilizācijām nekas nenotika:))
- Atbildēt
- 28.12.10 17:12 #
-
nu nez, pazustu elektroenerģijas dzītais materiālism, rietumu civilizācija būtu pie kristīgajām vērtībām atpakaļ ātrāk, nekā IKP paspētu nokrist. tajā pat laikā, ja mēs vēl joprojām strādājam pie fantastiskā elektrības izzušanas scenārija, arī Tevis piesauktajās hinduistu un ķīniešu civilizācijās iestātos sabrukums - samazinoties kontrolei no augšas, seperātisms kļūs aizvien izteiktāks. vismaz malējās ķīnas tautas vēlēsies atbrīvoties no lielā brāļa, indiešiem arī varētu būt līdzīgi. rezultātā mēs iegūsim daudz relatīvi mazu valstu un nevienu civilizāciju. pazūdod vienojošajiem energoresursiem un, šajā gadījumā, sakariem, atkal iestāsies sadrumstalotības ēra un jelkāda veida vienotu civilizāciju vajadzēs atkal būvēt no jauna
- Atbildēt
- 28.12.10 17:20 #
-
Maz ticams par to atgriešanos pie vienotas kultūrtelpas ar Kristu priekšgalā - drīzāk ticētu tam, ka Rietumu civilizāciju savā paspārnē paņemtu islama civilizācija.
Par hinduistu vai ķīnas civilizāciju sabrukumu gan šaubos - ilgtermiņā šie ir pārdzīvojuši ne tādas krīzes vien.
Varētu visu šo mēģināt arī nopamatot(kas nekādā ziņā nenozīmā, ka man būtu taisnība, protams), taču tas baisi gari sanāktu - slinkums tik ļoti sevi izlikt:)) - Atbildēt
- 28.12.10 17:26 #
-
nu, ja nu saņemsies, labprāt palasītu.
tiesa, mūsu fantāzija par elektroenerģijas izzušanu - ļoooti maz iespējams scenārijs. cik nu es atceros no savām vēstures stundām (tas bija sen, skolā un nebija taisnība), lielās civilizācijas mēdza sabrukt tieši koordinācijas un kontroles trūkuma dēļ (nu vismaz vecā labā romiešu). attiecīgi, tā laika tehnoloģija nevarēja nodrošināt efektīvu kontroli tik lielā teritorijā. un tas ir, manuprāt, galvenais atšķirīgais faktors mūsdienu situācijā - informācija un sakaru iespējas ir daudz pārākas. plus vēl liela daļa savstarpējo sakaru ir balstīta uz abpusējām tautsaimniecības vajadzībām, nevis vienpusējām (kas senāk arī stimulēja iekarošanu).
bet nu ja, es tikai cenšos sajūtu izlikt burtos. pierādīt un detalizēti pamatot šo nav manos spēkos ;) - Atbildēt
- 28.12.10 17:33 #
-
Nu bet tieši tas jau arī notiktu, ja izbeigtos elektrība - absolūts koordinācijas un kontroles trūkums. Jo visa komunikācija mūsdienās ir balstīta uz elektrību, dūmu signālus neviens vairs nemācētu palaist, da jūrnieku karodziņu valodu arī labi ja kāds skauts prot :)
- Atbildēt
- 28.12.10 17:36 #
-
jap, bet tas ietekmētu visus, ne tikai rietumu sapuvušo kapitālismu. jeb kā ķīnieši vai indieši kontrolētu savu valsti?
- Atbildēt
- 28.12.10 18:30 #
-
Elektrības pazušana nemaz nav tik nereāls scenārijs http://www.wired.com/wiredscience/2
009/04/2012storms/ - Atbildēt