- tā rūdījās valsts pārvaldes aparāts
- 2009.05.18, 12:28
- Tātad, apmēram 10 gadu laikā, vai varbūt pat ātrāk, 6 gadu laikā, esam tādā situācijā, ka katrs ceturtais nodarbinātais strādā valsts sektorā. Tas ir: algu saņem no nodokļu naudas. tas ir: saņem algu no naudas kas piespiedu kārtā, ar vardarbības draudiem ir atņemta no valsts iedzīvotājiem.
Ja nodokļu ieņēmumi samazinās (par 30%), ja budžets nepildās - ko darīt? Valsts pārvalde zin: atcelt sociālās programmas, visu naudu, kas iepriekš tika pārdalīta iedzīvotājiem, savākt sev: ierēdnis bez aldziņas nepaliks.
***
Skaidrs, ka valsts aparāts sevi nesamazinās, varonīgi turēsies līdz pat pilnīgam bankrotam. aizņemsies, un paildzinās agoniju par gadu, diviem, lai pēc tam būtu defolts, iedzīvotāji ar nodokļiem izsūkti līdz pēdējam, sagrauta tautsaimniecība, valsts iedzīta neatdodamos parādos.
***
Dodu risinājumu: sociālās programmas saglabāt 100% apmērā un pēc iespējas palielināt. Zināms, ka nodokļus vēl palielināt nav iespējams (par progresīvo nodokli - tikai vēlāk). Atliek atbrīvot naudas resursus masveidā atlaižot valsts pārvaldes darbiniekus. atlaist 100'000 (tas ir - 50% no strādājošiem valsts sektorā). Lai meklē darbu privātajā sektorā. un lai kurina ekonomiku, nevis tikai slinki slauc kāpostu, piezīdušies nodokļu naudas rimtajai straumei.
Nodokļus nesamazināt. Iekasēto naudu pārdalīt - no bagātājiem uz nabagākajiem. Ja esi vidusslānis - būtībā saņemsi samaksāto naudu atpakaļ - pēc ziemeļvalstu modeļa.
Mazināsies plaisa starp nabadzīgajiem un bagātajiem. 2006 gadā Latvijā pēc CSP datiem Džini indekss bija graujošs 39. 2007 esot mazinājies uz 35 (domāju, tas laikā, kad strauji pieauga algas). Nez kas tagad noticis.
Nāksies atteikties no right-wing/liberāļu "small government" mantras - skaidrs ka no valdības, un valsts aparāta nekādi neizsprukt. Bet to var pavērst lai strādā iedzīvotājiem par labu - lai iekasēto naudu pārdala, un atdod atpakaļ iedzīvotājiem.
Tāpēc - ļoti strikti - pilnā apmērā jāsaglabā visas sociālās programmas. Un ir jāspiež uz to, lai pārvaldē strādājošo skaitu samazina uz pusi - 50% valsts sektorā strādājošo atlaižot. Bet nodokļus atstāt. - 49 rakstair doma
- 18.5.09 15:55 #
-
1) ASV šitā izdarīja, bet tad izrādījās ka par deputātiem var kandidēt tikai tiešām turīgi ļaudis, kam visa nauda nāk no pasīvajiem ienākumiem. tb visādi uzņēmumu īpašnieki, baņķieri, utt.
un izrādījās ka deputātiem sanāk diezgan nedemokrātiski tie uzskati - lobē savas intereses un lobē. bet cilvēks no tautas vispār neko nevar teikt - uz papīra viss demokrātiski. nepatīk - ej kandidēt. ak badā nomirsi? nu pats vainīgs. - Atbildēt
- 18.5.09 16:07 #
-
tu gribi teikt, ka mums jau 10 gadus kandidējot no plēba deputāties, netiek bīdītas lietas nedemokrātiski, netiek lobēts un centrālā atruna nav - taisi partiju (kas maksā piķi, kura man konkrēti nav) un ej kandidēt?
vienīgā atšķirība, ka mēs par to maksājam naudu!
un maksājot naudu deputātam viņš izdomā, ka vajag komiteju! komitejai vajag sekretariātu, savukārt tam vajag izpildorgānu, kas savukārt cenšas piepūsties kā tu jua raksti augstāk
ja deputātus nosēdinās uz podnožnij korm, tad viņiem interese taisīt mākslīgas izmeklēsānas komitejas nebūs, tāpat šamie cītīgāk skatīsies ko tad dara labi atalgoti ierēdņi
bet par to, ka tieksim kargins vai šķēle šobrīd nevar vai viņiem ir grūti izbīdīt savas vajadzības cauri - ha ha un ha! - Atbildēt