- 2009.04.20, 16:06
- "No aptuveni viena miljona 200 tūkstošu lielā ekonomiski aktīvo Latvijas iedzīvotāju skaita valsts un pašvaldību institūcijās strādā aptuveni 220 tūkstoši cilvēku. Tātad piektā daļa tiek uzturēti no nodokļu maksātāju naudas."
(Jeb pēc precizēta aprēķina - valsts sektorā ir nodarbināts katrs ceturtais no visiem strādājošiem (jo ne visi "ekonomiski aktīvie" ir strādājošie)).
Mana piezīme: nekādā gadījumā nedrīkst privatizēt cietumus (vai cietumu apkalpošanu) - mazākais kas mums ir vajadzīgs ir efektīvi cietumi, tas tikai ļautu valstij vairāk cilvēkus turēt ieslodzījumā, pieņemt arvien represīvākus1 likumus.
Vai absolūti visi no valsts sektorā strādājošiem ir liekēži un papīru smērētāji, birokrātu sauszemes flote, kas tikai sēd reāli strādājošiem cilvēkiem uz kakla? Nu, uz kakla mums sēd visi tie, kam tu personīgi labprāt nemaksātu, un lieliski iztiktu bez viņa nelietderīgajiem, konkurētnespējīgajiem "pakalpojumiem".
______
1 Kalifornijā kāds ir spēcīgākais lobijs par ilgākiem cietumsodiem, un par beznosacījumu brīvības atņemšanu nevardarbīgu noziegumu izdarījušajiem? Cietumsargu arodbiedrība! - 11 rakstair doma
- 20.4.09 17:04 #
-
nu, šo jautājumu es jau mēģināju pētīt - par naudas mūžīgo dalīšanu un pārdalīšanu, pēc tam kad tā ir atņemta privātajam sektoram.
tur zināma taisnība ir abām pusēm. ja valsts sekt. strādājošie nemaksātu nodokļus (precīzāk, ja valsts neuzturētu murgaino sistēmu ka aprēķinot saviem darbiniekiem algas, ar vienu roku dod, ar otru ņem atpakaļ), tad būtu mazāka tā birokrātija kas sēd uz naudas kanāliem (vid, vk, utt, mazāk čakars grāmatvežiem). no otras puses, tā naudas pārdale ir sarežģīta, un kautkāda jēga tur ir.
bet galvenais jau ir uzturēt ilūziju ka valsts sektors "it kā nesēž" privātajiem uz kakla - jo visi "ir vienādi". - Atbildēt