Draugi
View:Jaunākais.
View:Arhivētais.
View:Draugi.
View:Par sevi.
You're looking at the latest 20 entries.
Missed some entries? Then simply jump back 20 entries

Time:12:54
Rekomendējiet, lūdzu, centra raj. veikalu, kur nedārgi var iegādăties vairumā (50-100gab) ausu aizbāžńus. Tos vienkāršākos, lētākos, mīkstos.
comments: 2 raksta or ir doma Tell A Friend Add to Memories

Subject:Īpašvārdu atveide no franču un portugāļu, arī ukraiņu valodas
Time:11:34
Dārgie valodu pratēji, kā man latviski godāt

frančus Jean Duez, kā arī Fail un Capgras kungus?

Un no portugāļu, lūdzu, šādu: Augusto Clemente.

Ukrainis man ir Dimitri Karoliszyn - te jautājums par to, vai uzvārda l ir mīksts vai nav.


Sirsnīgi pateicos jau iepriekš!
comments: 1 raksta or ir doma Tell A Friend Add to Memories

Time:11:27
darīt ko - vairāk kā saprašanas. (burtiski.lol). sūds ar visu! nolēmu iet vannā. pirms masāžas lietderīgi vai ne. atvēru krānu, ieliku vannas krokodilu (zaļu. bērnu. IKEA). izņemu ārā. sirdsapziņas pārmetumi. kā es šitā luņošos. gandrīz ieleju bērnu vannas putas. nosmejos. paņemu pudeli - žults ziepes. nē nu vāks, nodomāju, ielieku skapī, pagrābju nākamo pudeli. Kastanis Sensitiv. nē, nu losene, nodomāju, nolieku Kastani, paņemu galda etiķi. nopūšos, nolieku, paskatos, šoreiz paņemu īstās vannas putas, ieleju, drusku uzputoju un viss. vairs nejūtos vainīga
tiešām vajag atelpu un atpūtu
lol
comments: ir doma Tell A Friend Add to Memories

Tags:
Time:09:39
Alfreda Hičkoka filmas cienīgus skatus piemeklējusi Ziemeļvelsa, kur uz ceļiem atrasti simtiem mirušu putnu (laikam ilgi meklēja)
Ja Zīda ceļu varēja veikt Marko Polo kamieļa pajūgā... (mūžu dzīvo, mūžu uzzini ko jaunu par transportlīdzekļiem...)
comments: ir doma Tell A Friend Add to Memories

Time:09:45
Bet es, bet es iestellēju sūdzambībeli un jau pasūdzējos! A tu?
https://rpp.riga.lv/informe-policiju/
comments: 2 raksta or ir doma Tell A Friend Add to Memories

Tags:
Subject:"Last night in Sweden"
Time:08:33
Vakardienas vakara ilustrācija acīmredzami kulturāli ļoti labi bagātinātā Zviedrijas pilsētā Trolhetenā.

Trolhetena 12/11

Tie daži vārdi, kurus radības prot zviedriski, vēsta pār vēlamajām darbībām ar filmētāja mammu. Vienīgais, kurš zviedriski prot sakārtot pilnus teikumus, ir puisis bez maskas, kurš esot ieradies no citas pilsētas, bet viņam tā arī neļauj runāt.
Svētdien 30-40 "jauniešu" banda Trolhetenā dedzināja automašīnas, pirmdien sadauzīja policijas auto un policistus apmētāja ar akmeņiem, vakar iesita policistam pa galvu ar pudeli. Daži esot aizturēti, bet policija mierina, ka viņi netiekot turēti aizdomās par noziegumiem.
Ko par to domā mierīgie iedzīvotāji, kuri šo bagātību 24/7 uztur, jau sen neviens nejautā.
comments: 7 raksta or ir doma Tell A Friend Add to Memories

Subject:Mediķu attieksme un kāpēc tas nekad nemainīsies
Time:22:50
Mūzika:Type O Negative - Everything dies
Atkal bijis gadījums, kad sieviete operācijas laikā visu jutusi, kā viņu griež un šuj, un atkal mediķi to vienkārši noraksta uz "izdomā". Pajautājot apkārt tādas pieredzes katrs sev atradīs apkārt. Par cita veida pilnīgi necilvēcīgu attieksmi nemaz nerunājot. Un kaut kā netiek minēts viens no iemesliem - visur citur tu vari pagriezties un aiziet, bet medicīnas sistēma, sevišķi Latvijā ir tāda, ka saņemot kaut jelkādu medicīnisko palīdzību, pat par lielu naudu, tev jau ir jābūt ļoti laimīgam. Tad nu kopā ir divi cilvēki, kuriem diemžēl ir jāstrādā kopā - pacients un mediķis, un ir vienalga, kā viņi saprotas. Pacientam ir kaut kā jāizdabū palīdzība, adekvāta attieksme, normāli paskaidrojumi no ārsta, bet ārstam tas ir darbs, kurā pacients nekur neaizbēgs, kurā klients netiks zaudēts, un viņam ir neaprakstāmi liela vara pār pacientu. Mēs varam iziet no kino, restorāna, izmest fotogrāfu no kāzām, atteikties iet konkrētā veikalā utt., ja mums nepatīk apkalpošana, bet Latvijā cilvēkam ir jābūt neizsakāmi pateicīgam par to vien, ka viņam ir ģimenes ārsts, pie kura ir jāgaida rindā mazāk nekā vajadzīgs nomiršanai. Tālāk arī par visu citu - sagaidīji rindu, kamēr vēl esi dzīvs - esi pateicīgs. Tev vispār kaut ko palīdzēja, lai gan rupji un pa pusei - esi pateicīgs. Ārstus neviens no darba ārā nemet, lai gan pacienti viņu rokās saņem labi ja pusi no tā, kas it kā būtu jāsaņem, jo nav jau neviena, kas nāktu vietā.
Tas viss rada neaprakstāmu varu ārstu rokās, un ko dara vara - sabojā cilvēku. Ārsts zina, ka drīkst izgāzt savu slikto garastāvokli un nogurumu, jo viņam nekas par to nebūs. Sākumā mēģina nedarīt, bet vēlāk, redzot, ka visi tā dara, arī palaižas un sāk domāt - lai saka paldies, ka es te vispār kaut ko daru. Un vai tad nav taisnība? Ir jau, lai cik ciniski, bet jāsaka vien ir - labi, ka vispār kaut ko saņem. Ja tas ārsts ies strādāt Depo par krāvēju, tu vispār neko nesaņemsi. Tā visa ir vienkārši varas spēle. Pacients nevar atmest ar roku un pateikt - nu nevajag arī. Viņam ir kaut kā no ārsta jāizspiež tā palīdzība, uzmanība, iecietība, un tad sākas vai nu aploksnīte vai dusmas. Vai vēl ļaunāk - histērija, jo tava dzīvība ir kāda rokās, kuram tu esi riebīgs gadījums, no kura vajadzētu atkratīties vaļā pēc iespējas, lai mazāks papīru darbs, un to var panākt divējādi. Viens - ieskaidrot, ka tev nekas nekaiš, lai tu ej citur, lai tu vairāk izej svaigā gaisā un ka tas viss no nerviem, vai izturēties tik pretīgi, lai vairs nenāktu. Otrs - izārstēt. Kas ir vieglāk? Pirmais, protams. Atkratīties visiem spēkiem, jo tev nekas par to nebūs. Kurš tad darbā nemēģina darīt mazāk? Visi tā dara. Tikai tas, ka ārsti ir novesti cinismā, ka viņiem atkratīties no kāda, kam palīdzība varētu glābt dzīvību, ir skumji.
Kamēr ārstiem nebūs konkurences, kamēr nebūs tā, kā ir ebay pārdevējiem, ka viena negatīva atsauksme tev var maksāt darbu esi vainīgs vai neesi, kā oficiantiem, ka viena ietekmīga klienta sūdzība tevi atbrīvo no darba, nekas nemainīsies. Viņu rokās būs absolūta vara un viņi to izmantos tieši tāpat kā jebkurš to izmantotu - kļūstot arvien samaitātāki, arvien ciniskāki, arvien neiejūtīgāki, jo visvarenības apziņa jebkuru padara par izdzimteni. Kādu vairāk, kādu mazāk, kādu ātrāk, kādu lēnāk. Tas ir dabiski, tāda ir cilvēka daba. Kāds saglabā kaut kādu cilvēcību, kāds nē, bet, turot rokās tik milzīgu varu pār cilvēku kā dzīvība un nāve, turklāt bez jebkādas atbildības, neviens nesaglabā tādus uzskatus, kādi bija, sākot studēt.
Un tā diemžēl ir, ka bez atbildības. Kaut ko jau tur pasoda, kaut ko noņem, kaut ko pa ziņu portāliem paraksta, un... viss. Turpina strādāt. Kā Jēkabpils neiroloģe, kuru aiz muguras nodirš visi, pat reģistratūrā brīnās, kā piekrīt uzreiz pie Jaundālderes, kāpēc neprasās pie otras. Visi zina, ka cilvēks ir ar smagiem mentēliem traucējumiem un pilnīgi nespējīgs darīt savu darbu, izņemot parakstīt kaut kādus papīrus, bet nav cita, kas strādā. Tad jau labāk esot, ka vismaz ir kāds, ar kura parakstu var izdabūt nosūtījumu, tomēr labāk nekā nekas. Jā, protams, ka labāk. Es arī dabūju nosūtījumu tajā pašā nedēļā nevis pēc mēneša, kad varētu tikt pie otras neiroloģes. Jā, paldies. Noklausījos 15min kā tika iztirzāta mana personība, mans apģērbs, mana izglītība, mana profesija, un tad tika uzlikts paraksts uz lapiņas. Tas paraksts, kuru man vajadzēja. Paldies no sirds, ka ir tāda Jaundāldere, kas visiem zināms der tikai lapiņu parakstīšanai. Paldies, ka vara pār manu veselību ir tāda cilvēka rokās, citādāk es to lapiņu nedabūtu un netiktu pie cilvēka, kurš man 13 minūtes mēģināja iestāstīt, ka man nekas nekaiš, un tad 2 minūtes ieklausījās tajā, ko es saku, un parakstīja kaut kādas vispaŗējas zāles, ko paraksta visiem. Kāpēc paldies? Jo varbūt man tās zāles būtu līdzējušas. Man vispār 11 mēnešu laikā izdevās tikt pie kaut kādas receptes un kaut ko izmēģināt. Man tās zāles, protams, nepalīdzēja, bet kādam varbūt palīdzētu. Un tam cilvēkam varbūt tiktu vēlāk izglābta dzīvība, jo viņam nesāpētu tik šausmīgi, ka dzīvot negribas. Un par to paldies visiem šiem cilvēkiem, kuri ar lamāšanos, pierunāšanu, no saldiem vārdiem līdz draudiem un apvainojumiem mēģināja tikt no manis vaļā, bet nespēja, padevās, un kaut ko pēdējās minūtēs iešķieba. Kādam tas varbūt būtu palīdzējis.
Paldies, ka mums tomēr kaut kas ir, bet nevainojiet mūs par "histēriju, jūtīgumu, nespēju skaidri domāt". Mūsu dzīvība ir cilvēku rokās, no kuriem viss ir jāizspiež, kuriem nekas nerūp, kuri mēģina darīt pēc iespējas mazāk. Tur arī rodas tā histērija pat to izņēmumu priekšā, kuri vēl sistēmā nav ļāvušiem līdz galam tikt samalti gaļā, kuriem ir saglabājusies kaut kāda līdzjūtība un kuri neredz tikai apgrūtinošu gadījumu, kas novērš no papīriem, bet, piemēram, tādu kā govi, kura varbūt potenciāli jūt bailes un sāpes. Cita suga, jo pacients nav cilvēks, bet viņš skatās tev pretim ar to stulbo skatienu, bet šajās govs acīs tomēr ir kaut kāda dzīvība, un tev tā kā mazliet paliek žēl mēģināt pavisam atkratīties. Gribētos tā kā noglāstīt govs purniņu un pateikt, ka varbūt te tomēr vēl var kaut ko darīt. Ja pēc papīriem vēl paliks mazliet laika.
comments: ir doma Tell A Friend Add to Memories

Time:18:12
Kur Rīgā ir kāds normāls veikals ar plecu somu izvēli? Vēlos ādas, piemēram, vai cita materiāla. Agrāk bija, nez, kaut vai Zarā, tagad visur tizlas. Man vajag nedaudz classy. Nedaudz.
comments: 6 raksta or ir doma Tell A Friend Add to Memories

Subject:drhamatiski notikhumi un sievas tiesības uz savu kontu
Time:17:53
Iedomā nu, sēž Donalds Tramps pie ASV prezidenta galda, viss tur tas sarkankoka settings un interjers, viens no atašejiem ienes vēstuli no Kristīnes Lembergas.

Kas nu? Kas notiek tālāk?

Manuprāt- ir beidzot cienīgs materiāls Dž. Oliveram un arī SNL.
comments: 13 raksta or ir doma Tell A Friend Add to Memories

Tags:
Time:09:43
Palūdzu Liai kko palīdzēt Stellai, pēc 15 minūšu ņemtnes Lia: "Mammu, es negribēšu bērnus."
Stella, to noklausījusies: "Tas ir OK, Lia! Tas ir OK."
Perfektā tonī "mēs tevi mīlam un atbalstām, pat ja tu neizvēlies atbilst priekšstatiem par to, kas būtu jāvēlas meitenei".
comments: 13 raksta or ir doma Tell A Friend Add to Memories

Time:08:25
Scenāriju un runu rakstītāji acīmredzot ļoti steidzas, pat ļoti sarkanās sabiedriskās televīzijas klimata! korespondente raksta, ka klimatGrētas vēstījumi arvien vairāk izklausoties pēc populistisku kreiso politiķu retorikas - klimata krīzē tagad esot vainojami koloniāli, rasistiski un patriarhāli spēki, Rietumvalstis atbildīgas par visu utt.
https://www.svt.se/nyheter/utrikes/analys-thunbergs-budskap-blir-alltmer-vansterpopulistiskt
comments: 4 raksta or ir doma Tell A Friend Add to Memories

Time:22:00
Šīvakara Nobela prēmiju ballīte

https://pbs.twimg.com/media/ELcofo_XYAAoiiS.jpg:large

© StegetEfter
comments: 2 raksta or ir doma Tell A Friend Add to Memories

Subject:plaņšeņu stika nomaiņa
Time:21:29
Biju tups un uzreiz nenopirku cietu futlāri savam jaunajam planšiņam un šams ieplaisāja zem somas iepirkumu kefīriem n šit. Tādējādi 3/4 ekrāna vairs nav skārienjūtīgs. Ja ir pieredze, kur visgodīgāk un par godīgāku maksu to var izdarīt Rīgā?
comments: 1 raksta or ir doma Tell A Friend Add to Memories

Time:21:19
Es zinu, ka man te pulciņā ir mammas ar vairāk bērnu nekā man, ir kam ir ar mazu starpību vairāki plānoti, es zinu, ka ir iespējams ar dziesmu pa dzīvi arī ar daaaudz vairāk bērnu (nu o.k, tur gan tā ir ticība, pārliecība un aicinājums). Karoče es nesaprotu kā to dabūt gatavu, es jūtos kā tas skolēns kam suns regulāri apēd mājasdarbus
comments: 7 raksta or ir doma Tell A Friend Add to Memories

Subject:Happy geek
Time:20:33
Esmu tādā haipā, ka nez kā būs aizmigt...
Saņēmu dāvanu no reddit Secret Santa.
https://i.ibb.co/4Vdcrcy/IMG-3357.jpg

Puzle ar Kapri salu! Ar Kapri!!!

No sākuma padomāju, ka mā advancējusies līdz dāvanu sūtīšanai no Amazon, jo kurš gan cits varētu izdomāt ko tāāādu?
Tak vienkārši random cilvēks no visa blāķa, ko sarakstīju, ir uztvēris Stāstu par Sanmikelu un trāpījis kā ar pirkstu acī.

Jau zinu, ko darīšu atvaļinājumā!!!
Ja līdz tam izvilkšu...
comments: 8 raksta or ir doma Tell A Friend Add to Memories

Subject:Skola
Time:15:26
Nu tā lai nav garlaicīgi.
Heinrihsones mājas darbs ēku uzmērīšanā "Druīdu koku horoskops"
Cien., Valsts Izglītības un Satura Centrs, šī esot starptautiski akreditēta restaurācijas mācību programma?
comments: 18 raksta or ir doma Tell A Friend Add to Memories

Tags:
Subject:čimčimčirmčimčim
Time:12:14
tā, man, kā zināms, lēni aiziet

tagad ir aizgājis, ka man ļ.garšo kimči, pie apjomiem, ko šobrīd gribas aprīt, būtu saprātīgāk uztaisīt pašai

receptītes, anyone?
comments: 6 raksta or ir doma Tell A Friend Add to Memories

Time:11:56
Kam sacerētas Oskara runas, a man - runa x faktora 2.kārtai

Ā, nu bakalaura saņemšanas runā arī, jā
comments: ir doma Tell A Friend Add to Memories

Subject:Miega speciālists
Time:11:27
Vai kāds var ieteikt labu miega speciālistu? Gribēju pierakstīties Miega Centrā, bet tur laiks tikai nākamgad.
comments: 11 raksta or ir doma Tell A Friend Add to Memories

Time:22:05
un ko jūs tādu garšīgu no smilšu mīklas protat?
comments: 16 raksta or ir doma Tell A Friend Add to Memories

Draugi
View:Jaunākais.
View:Arhivētais.
View:Draugi.
View:Par sevi.
You're looking at the latest 20 entries.
Missed some entries? Then simply jump back 20 entries