- īss apcerējums par wishful thinking un one world government
- 6/27/18 07:25 pm
- Man (ļoti) retos brīžos fascinē (jāpiebilst, ka fascinācija ne vienmēr ir pozitīva, taču tas viennozīmīgi ir *labāk*, nekā riebums) gnidrologs, bet tas tikai tad, kad viņš, piemēram, nenodarbojas ar nākotnes pareģošanu, balstoties uz wishful thinking, savām fringe ideoloģijām un aspektiem, kas viņam tuvāki sirdij vai vienkārši izzīsti no dirsas. Ja konkrēti, es šobrīd viņam piesienos par to, ka viņš uzskata (links uz postu; warnung, kārtējā komentāru/bulšita jūra), ka nākotnes pasaule nebūs one world government tipa.No malas izskatās, ka tikai tāpēc, ka viņam ļoti patīk viss, kas ir antiglobāls (atskaitot, protams, antiglobālisma aktīvistus, jo vairums no viņiem ir t.s. leftist cucks), gnīdra uzskata, ka tāpēc tas kaut kādu iemeslu dēļ neīstenosies, nenotiks, ka tā nav relevanta nākotnīte. Bet draudziņ, tu taču zini, ka visi tie Rotsčaildi un pārējie goes a long way back un ka world with one government ideja tiek bīdīta jau kopš no t.s. apgaismības laikmeta (vismaz idejiski). Visas likmes taču sen jau ir uzliktas, rezultāts jau sen ir zināms, tagad vien atlicis process, virzība. Doesn't mean you have to embrace it with open arms though, taču reizē arī nevajadzētu izlikties, ka pastāv procentuāli kaut cik nozīmīga iespēja, ka mūs (relatīvi tuvā) nākotnē negaida šāda tipa pasaule. Jā, es piekrītu - tas ir skumji. Man arī besī daudzas globālisma idejas, pazīmes, izpausmes, taču galu galā tas ir neizbēgami.
Vērtīgāk būtu ieguldīt emocionālos un intelektuālos resursus tādu ideju attīstīšanā, kas runātu par to, kā mēs, the people, varam saglabāt relatīvu varas demokrātiskumu pasaulē, kur valdības un valdītāju loma, un varas vertikalitāte krasi pieaugtu saistībā ar jauno viena valdīšanas orgāna modeli. Kā saglabāt ideju par brīvību ļoti nebrīvā pasaulē. Jeb drīzāk - kā izveidot one government pasauli, kas automātiski nav ar despotiskuma pazīmēm. - 9 atstāja kaut koatstāj kaut ko
- 6/27/18 07:45 pm
-
Par šo nedaudz līdzīgi ir uzrakstījis Azimovs grāmatā Fonds. Ne gluži tieši, bet starp rindām pavīd tik aktuālā tēma par brīvību un varu/ varas spēlītēm.
- Reply
- 6/27/18 10:59 pm
-
Sak', varbūt jāiečeko viņa darbs?
- Reply
- 6/27/18 11:28 pm
-
jā tas ir labs
- Reply
- 6/27/18 08:03 pm
-
"kā izveidot one government pasauli, kas automātiski nav ar despotiskuma pazīmēm"
Īsumā - netaisot one gubermint. Globālisms kā kulturāls fenomens jau sen notiek kopš lielo ģeogrāfisko atklājumu laikmeta. Globālisms kā dažādu nāciju ar vien ciešākas tirdzniecības un informācijas apmaiņas saites ir tas kā globālisms definējās senāk, pirms EU u.c. globālaristokrātiskām un autoritārām tendencēm. Ietekmīgi oligarhi un pelēkie kardināli, protams, arī būs vienmēr. Nav nekāda problēma šo kulturālo fenomenu neierobežot, pastāvot kā neatkarīgu, daudzveidīgu valstu sadraudzībai vis dažādākajos līmeņos. Globāla valdība ir šāda veida globālisma beigas, bet ceļš uz unifikāciju sovoka tipa stilā. Hierarhija, kur piramīdas spicē ir faceless Politbirojs, zemāk dažādas Patiesības un Miera ministrijas ar varzu bezprincipiālu diegabikšu aparatčiku un nomenklatūru, kas piesūkušies silei, bet apakšā pelēka masa bezpalīdzīgu ļaužu, kas baidās kaut ko nepareizi padomāt.
Kāpēc cilvēki vispār domā, ka absolūta globāla centralizācija ir vajadzīga. Vēsturē taču centralizācija vienmēr gājusi kopsolī ir despotiskām impērijām. Demokrātija un pilsoniskās tiesības neradās globāla hegemona vadībā. Tie bija grasroots kustības, kas iespējamas tikai brīvā valstī. Kad ES vai jebkura institūcija, kur pat neatrodas tavā tiešā tuvumā tev saka kā pareizi domāt un uzvesties, tev nav ne mazāko iespēju piedalīties kādās kustībās. Uzvaras Policija tevi ātri sašņorēs par globālvaldībofobiju.;]
ES varētu normāli funkcionēt ja atgrieztos pie savas sākotnējās funkcijas, ekonomiskas savienības, kas veicina sakarus un sadarbību, bet nejaucas valstu iekšējās lietās (piemēram migrācijas politikā, nemaz nerunājot par bbbbānu blīvuma standartiem). Kopš tā kļuvusi par politisku hegemonu, kas faktiski ir Vācijas proxy reihs, tā ar katru brīdi ar vien vairāk korumpējusies un sāk kļūt par traucēkli normālai, saprātīgai politikai. - Reply
- 6/27/18 08:43 pm
-
vai tad
kāpēc tieši tagadējās valstis, nācijas? kāpēc ne ciltis un pilskalni?.
- Reply
- 6/27/18 09:00 pm
-
Tāpēc, ka atšķirībā no tevis, visi nav dalbajobi.
- Reply
- 6/27/18 10:36 pm
-
vai tad
dūkulīt, man Tavas rupjības kā pīlei ūdens. es nopietni vaicāju - kāpēc ir jāsaglabā tieši ŠĪBRĪŽA stāvoklis? un uz cik daudziem gadiem (kaut vai līdz Saule pateiks atā; nē nu, varbūt mēs visas esošās valstis tad pārcelsim uz citu planētu 1:1)
- Reply
- 6/28/18 01:54 am
-
Man interesē realitāte, nevis fantāzijas, dūkulīt. Šībrīža situācija ir tā, kas mums devusi demokrātiju un liberālismu, kas tev noteikti ļoti patīk. Globāls guberments to var tikai atņemt. Uz citu planētu drīksti lidot kaut vai tagad.
- Reply
- 6/27/18 10:06 pm
-
Nav runa par to, ka kāds domā, ka to vajag. Es tā nedomāju. Vienkārši, ja lietas ir tik tālu iekustinātas, tad tās nevar tik vienkārši apkustināt. Eksperiments jau ir beigu stadijā. Ar mazu cerību var sacīt, ka, ja nesanāks, mēs vienmēr varēsim atgriesties pie vecās labās sistēmas, kur katrs valda savu stūrīti :)
Diskusijas par ES tevis piesauktajā (u.c. kontekstos) ir totāls double edged sword. And that's why I won't touch that subject with a ten foot shit stained pole. - Reply