transcendentālais objekts laika galā

Jaunākais

You are viewing the most recent 12 entries

10. Jūlijs 2020

08:23: Bald, bankrupt and barely alive.
Bald&bankrupt ir YouTube ceļojumu vlogeris no Anglijas. Viņš kādu laiku nebija publicējis jaunu video, taču vakar viņš pastāstīja par savu Covid pieredzi Serbijas slimnīcā.
Jāatzīst, ka līdz šim neesmu uzskatījis, ka maskas nēsāšana man personīgi būtu dedzīga vajadzība. Tāpat kā vairākumam šeit, Edinburgā, man tas šķiet neērti, atsvešinoši un galu galā "tās maskas jau jāliek tāpēc, lai neizplatītu vīrusu citiem. "

Esmu lasījis dažādas pieredzes no saslimušajiem un ar noslāpētām bailēm atklājis arvien jaunas slimības komplikācijas.  Taču līdz šim tas viss šķita kā tāds attāls bubulis, ar kuru noteikti jau tiktu galā, ja tas atnāktu līdz šejienei. Neviens, ko es personīgi pazīstu ar šo slimību nav tieši saskāries. 
Bald video vakar mainīja manu viedokli, jo arī viņam nepatīk darīt lietas, ko uzspiež citi, viņš arī domāja, ka tā masu histērija taču viņu neskars. 
Ja maska samazina procentuālo iespēju saslimt ar Cov19 kaut par dažiem procentiem, es šo iespēju izmantošu, jo fuck everything about this bloody virus


29. Jūnijs 2020

22:08: Pelavas Inc.
Victory comes from finding opportunities in problems.
Sun Tzu

Jāņu laiks šogad bija ļoti īpašs. Piedalījos rituālā ap ugunskuru, dziedāju latviešu dziesmas un gāju jūrā peldēties. 
Bet tas laiks ir pagājis, tagad kārta izmantot to uzņemto enerģiju, lai palīdzētu sev, un cerams, ka arī citiem. 
Esmu pamanījis, ka visiem ir problēmas, pilnīgi visiem. Būt apmierinātam ir tikai īslaicīga novirze no dzīves kondīcijas. 
Neizbēgamas klapatas, tā ir mūsu vide, bet sasodīts, mēs kā suga vienmēr esam izcēlušies ar spēju pielāgoties savai videi.
Kādu metodi jūs izmantojat, lai atsijātu savus graudiņus no pelavām?


24. Jūnijs 2020

15:47: Videoklips koronafrīkiem
Man ļoti pietrūkst pirts

15. Jūnijs 2020

17:36: Dilemma
Nevaru izlemt, vai šodien vaibot, klausoties "Harmony Of Difference," aiziet ar Zani pastaigā gar jūru, lasīt The Expanse, vai uzrakstīt cibā kaut ko par Chaz(varbūt jau CHOP?)
Man piemīt vairākas nejaukas īpašības, bet neizlēmību gan cenšos izskaust, jo neatlaidīgās un mērķtiecīgās raksturīpašības, šķiet, ir pats krutums.

Mūzika: Kamasi Washington - Integrity

9. Novembris 2019

19:45: Blessed brīvdiena
Šo dienu sāku ar kādas tēmas izpēti. Scenārija rakstīšanas kursiem pēc nedēļas jāiesniedz pirmās trīs lapas. Rakstīšu romantisku vesternu par Ulsteras skotu diasporu, viņi emigrēja no Īrijas uz Mežonīgajiem rietumiem. Lasu Vikī un skatos visādus viģikus, kā arī studēju grāmatas par stāstu struktūru.
Ap pusdienas laiku nolēmu, ka jāpamēģina nopeldēties Ziemeļjūrā, kamēr visi staigā ietinušies šallēs. Kaut dzīvoju pie jūras, te tomēr ir pilsēta ar visādām industriālajām struktūrām, bet kādas pusstundas brauciena attālumā ir brīnišķīgā Gullane pludmale, uz kuru nereti aizbraucu vasarā. Negribējās braukt vienam, bet Ernestam vajadzēja sagatavoties D&d sesijai ar saviem interneta draudziņiem. Beigās tomēr piekrita, ar nosacījumu ka atpakaļceļā iebrauksim paēst "Five guys."
Ūdens šķita siltāks kā gaidīts, spīdēja saule, un negribējās iet krastā, bet sāka salt pēdas. "Five guys" burgeris ar dārzeņiem un sēnēm nebija nekāda kulinārijas panaceja, bet viņiem ir grauzdēti zemesriekti čauliņās un riktīgi kruts gāzēto dzērienu automāts ar visādām funky variācijām - kā Fanta ar vīnogu garšu.
Tagad man iesārtuši vaigi, no iekšas izstaro tāds veselīgs siltums, jūtos ļoti viegli un, kā lai pasaka, tonizēti. Varu droši ieteikt nopeldēties aukstā jūrā.

2. Novembris 2019

18:30: Sirsniņpolka
Interesanti, vai ievainotu ego var pārveidot radošā izejas punktā? Saka jau, ka labāk visu darīt no mīlestības aspekta.

25. Oktobris 2019

00:37: Sadzīve
Tā jau tas ir, ka dzīve piespēlē tādas pašas situācijas, kad neesam no tām iepriekš kaut ko iemācījušies. Dzīvei ir tā lielā, uzpūšamā Mikimauša roka, uz kuras rakstīts "look here, stupid".
Tad nu tā ņemas un -punkš, pieklauvē pie mūsu cietajiem pauriem.

15. Oktobris 2019

16:29: Tur jau vairs nav tikai mazie nazīši.
Tagad, kad mēs ar Astru esam atkal kļuvuši par draugiem, man jāizdomā jaunu hobiju, kurā mesties iekšā.
Tā kā šoruden vēl neesmu sagatavojis ziemai "kimchi," nolēmu ieskriet ķīniešu bodē, kurā bija viss! Sākot ar daikonu un īsto kāpostu līdz "lobster brand" zivju mērcei.
Protams, korejiešu gaišās čili skaidiņas tur nebija.
Bet kur to visu sagatavoto korejiešu kāpostu fermentāciju glabāt? Pagājušo reizi izvēlējos lielu stikla burku, bet tradīcija paģēr māla podus. Labi, nav jau mana tradīcija, bet huļi tad tie labie cilvēki korejā izvēlējās tieši māla krūkas?*
Laikam jau būs jāmācās izveidot pašam savus māla traukus. Man patīk tas meditatīvais veidošanas process, bet uguns? Tas jau kļūst jautri. Tikai jāuzaicina vēl kāds topošais amatnieks, jo kopā vienmēr jautrāk.


*Noteikti jau lai apraktu zemē, kamēr auksts.

2. Oktobris 2019

12:25: Sunīši
Kāda ir jūsu mīļākā sunīšu suga? Pēdējā laikā pievēršu tādām lietām pastiprinātu uzmanību, jo tā būtu potenciāli jauna situācija, nu, audzināt sunīti. Visinteresantākais lopiņš, ko es nesen pamanīju ir Robežu kollijs(border collie). Viņiem ir kaut kas palicis no vilka, tā nepacietīgā mērķtiecība, kas dzen visu baru uz priekšu. Viņi māk arī smaidīt, starp citu.
Vienkārši tas, ka viņi māk parādīt savu noskaņu un mērķi tādā ļoti nepārprotamā veidā. Bet ja tiem lopiem nav savas pļavas, vai arī nepārtraukt mērķu uzstādīšana, viņi paliek neganti.

Garastāvoklis:: izaugsme, negribu būt negants

30. Septembris 2019

02:02: Cik interesanti ir tas, ka mums katram ar laiku izveidojas tādas kā naratīvas, ko mēs paši sev un citiem stāstam. Tie definējošie likteņdzirnu stūrakmeņi un horkrusti. 
Kas notiek, ja no šiem stāstiņiem pilnīgi atbrīvojas? Nu, ja mēs vismaz neizmantotu tos kā attaisnojumus.
Astra dalās ar GaryV iedvesmojošajiem viedeoklipiem. Tiem, kas nezina par Vainerčuku, viņš laikam skaitās motivācijas runātājs. Viņš pasaka tādas lietas, kā:
"Tev nav nevienam jāprasa atļauja, vienkārši sāc darīt to, ko tu vienmēr esi gribējis," bet tā ka tu saproti, jo visi jau tāpat to zina, bet zināt un saprast nav viens un tas pats.
Viņa ir viens no tiem cilvēkiem, kas negaida atļauju. Viņai ir piedzīvojusi visāda veida izaugsmi pēdējā laikā. Es viņai netieku līdzi, bet tajā pašā laikā ir skaisti pieredzēt,
kā cilvēks tev acu priekšā deprogramējas.
Tātad, es pamanu visas tās savas naratīviņas, kas sākās katru dienu, kad pamostos. Bet tālāk nekā nevaru ar viņām pasākt. Nav brīnums, ka pēdējā laikā jūtos tik tukšs un neīsts.


15. Septembris 2019

01:18: Šie laiki internetos
Ir ļoti grūti tikt galā ar tik viegli pieejamu informāciju. Šķiet, ka agrāk varēja tā vienkārši apsēsties ar grāmatu, nesteidzoties domāt par jaunām idejām, atgremot kontekstus, kuru mozaīku veidoja vecās idejas.
Nē, nu nav jau tā, ka tam procesam ir kaut kādi laikmeta ierobežojumi. Man vienkrši gribētos atrast kaut kādu fokusa punktu šajās neaptveramajās informācijas straumēs.
Es mēģinu izsekot tik daudzām tēmām, to skaitam ir tendence pieaugt. Varbūt, ka tas vienkārši ir losīgi - mēģināt saprast no visa pa bišķiņam. Varbūt, ka šīs uztveres lēcas sapratnes stars aktivizējas ar darbību. To vajag 'klikts' vietiņā, tā fiziski.
Tumšais tīmeklis man atgādina veco internetu. Ir ļoti patīkami tādā vidē atgriezties. Neviena mājaslapa tev neizdabā, neatvainojas un nepiedāvā cepumiņus bez tējas. Tas atgādina to laiku, kad saglabāju interneta klubiņos nokačātu anarhistu pavārgrāmatu un nekvalitatīvu pornomateriālu disketēs. To laiku, kad lasīju moralpain un domāju, ka tas ir krutākais kreatīvs ever, tāpēc saglabāju nokopētos teksta failus epastā kā pielikumu.
Protams, tumšajā tīmeklī dzīvo arī visādi nacistu dīvainīši un seksuālās deviācijas paši ārējie loki. Bet kur lai viņi dirsā liekās? Nedomāju, ka cenzūra atrisinās sabiedrības problēmas un sadziedēs pušumus. Tā tikai uzliek plāksteri, vai arī apsien brūci ar stiprākām un stiprākām saitēm, līdz tā izsprāgst uz āru ar strutām, asinīm un citiem pārsteigumiem. Vienīgais, ko tu slēp tumšajā tīmeklī ir tava kriptogrāfiski nokodētā identitāte.
soz, bija sakrājušās domas, šim ierakstam nav nekāda baigā motīva. Vai struktūras.

8. Septembris 2019

18:42: Mortenzijas
Šorīt sapnī kāds man stāstīja, ka Lielbritānijā visi grib dzīvot pilsētās, kurām garām iet dzelzceļa līnijas. Ja nolemju apmesties Mopeth, tad jāuzmanās!

Nākošajā kadrā redzēju, ka ejot pa ceļu no muguras tuvojas melns jātnieks, kurš ar tādu melnu vāli zvetē pa galvu visiem, kas pārvietojas pēc tumsas iestāšanās. Ieguglēju vārdu 'Mopeth,' bet meklējumos uzzināju par tādu pilsētu Morpeth, kas atrodas Anglijas ziemeļos, pa ceļam uz Skotiju.
Nokopešu citātu no Wiki:

The meaning of the town's name is uncertain, but it may refer to its position on the road to Scotland and a murder which occurred on that road. An alternative origin is a derivation of 'murderers' path' from the time when the gallows were on the Common.

Vēlāk ar tautu deju biedriem runājām par viņu nekustamā īpašuma līzingiem. Jūs zinājāt, ka angļu vārds 'mortgage' ir cēlies no vecfranču vārdu salikuma - 'mort' un 'pledge,' jeb "nāves ķīla."

Ā, vēl šodien darbā vienai klientei mājās bija sunītis, kuram trūka labā acs, bet kad aizbraucu pie nākošās, pamanīju mājās kaķi, kuram nav kreisās acs.
Tāda trippy diena, yo.

Powered by Sviesta Ciba