telefontubbie ([info]telefontubbie) rakstīja,
@ 2015-06-08 12:55:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Entry tags:LU SZF informācijas pārvaldība, briļļainie džindžeri, info pārvaldība, informācijas pārvaldība, studijas

Srī jērs of mai laif in SZF
Ko es ieguvu no 3 gadu studijām LU SZF informācijas pārvaldības programmā?(no sākuma plusi lai viss neizklausītos slikti)




+ manis sniegtās atbildes ir noderīgākas par mis Google sniegtajām atbildēm, kad kāds man kaut ko palūdz uzzināt, esmu pasaules glābējs, guru, gudrīte bļe utt. :D

+ es iemīlēju grāmatas vēl vairāk, forever and beyond, tā ir mīlestība uz mūžu. <3

+ satiku kursabiedru, kurš saprot dzelzceļzemes atmosfēru vairāk nekā es un kurš saprot, cik brīnišķīgi ir meklēt labus gaismas apstākļus fotografēšanai.

+ ja kādreiz bija mazliet kauns nekaunīgi iegūt informāciju, tad tagad ir 0% kauna, ja es kaut ko gribu zināt, man pie dirsas politkorektums,ētikas normas un citi sūdi, ko kāds p**** ir izdomājis, lai tikai nopelnītu.

+ Papildinot iepriekšējo punktu - tagad ļoti labi apzinos, ka informācija un tās pieejamība ietekmē dzīves kvalitāti. T.i. - neinteresējoties un nemeklējot alternatīvas dzīves kvalitāte ir sūdīgāka.

+ Esmu bijusi vairāk bibliotēkās nekā viens cilvēks visa mūža laikā,turklāt atjaunotās, patīkamās celtnēs, arī atmosfērīgās, nākotnē arī iešu uz bibliotēkām tāpat vien, jo ja tās tiek uzturētas par nodokļu maksātāju līdzekļiem, t.sk. mani, es gribu izmantot bibliotēkas pakalpojumus, apmeklēt izstādes utt.

+ Manis radītajai informācijai nav jēga, ja es nespēju domāt, kā tie, kam to informāciju, iespējams, vajag. Piemēram,mans fotogrāfiju blogs būtu interesants tikai man, ja tam nebūtu piešķirti tagi,kādus lietotu domubiedri, gūglējot "Sarkanais kvadrāts",domājot par fabriku nevis ģeometrisku figūru noteiktā krāsā.

+ Sociālajos tīklos paustajam viedoklim var būt lielāka nozīme nekā liekas. Dzīvi var izmainīt random cilvēku rakstītais blogā, kura serveris ir bāzēts tūkstošiem kilometru attālumā un es to ļoti labi apzinos. Un otrādi. :D

+ Mani vairs pilnībā neinteresē puiši, kas neko nelasa. They're so dead to me.

+ Studiju programmas nosaukums izklausās gudrs, ka ar to var atpisināt cilvēkus, kam ir kaut kādi stereotipi par par citām tēmām.

+ Informācijas pārvaldības studentu rīcībā ir Gaismas pils augstākā pieejamā stāva lasītava ar labu skatu uz Vecrīgu, ko varētu nosaukt par "patīkamu studiju vidi".

+ Nils Geimens (Neil Gaiman) kļūst par tavu autoritāti, nevis tāpēc, ka viņš ir kruts fantasy rakstnieks, bet gan tāpēc, ka viņš saprotami stāsta par lasīšanas nepieciešamību mūsdienās http://www.theguardian.com/books/2013/oct/15/neil-gaiman-future-libraries-reading-daydreaming

+ Ir iepriekš nebijusi vēlme ieteikt cilvēkiem lasāmvielu, it īpaši draugiem.Kādreiz arī kopā mēdzām lasīt vienas un tās pašas grāmatas vai skatīties kaut ko, bet tas nelikās tik īpaši kā tagad.

+ "Lēnais laiks" ir papildus brīvdienas esošajām - diena bez modernām tehnoloģijām, tiešsaistes, ekrāniem, šādas brīvdienas ir svarīgākas nekā iepriekš.




(mīnusu sadaļa, jo latviešiem vienmēr viss ir slikti)
- es trīs gadus nespēju normāli ieēst brokastis pirms pulksten 12:00,kad citi cilvēki jau ēd pusdienas.

- nokavē kaut vienu dienu un būs praktisko uzdevumu parādi,kas krājas gaismas ātrumā un kurus atrisināt nozīmē ziedot maksimāli daudz brīvā laika(kura tā jau ir stipri par maz).

- studiju laikā iespējams strādāt tikai vietās, kur ir saprotoši darba devēji, kas ļauj kavēt darbu katru otro dienu vai vispār nenākt (lol) un ļauj pašiem izveidot grafiku.

- fakultāte tikai 2014.gadā izdomāja, ka informācijas pārvaldībai derētu izveidot neklātienes nodaļu.Ok, gan jau klātienes studijas ir labākas, bet neklātienē studējot vismaz ir vairāk iespēju nodarboties ar dzīvi un tās plānošanu. :D

- NEVIENS,pilnīgi neviens nesapratīs tavu studiju izvēli.Vari pastāstīt vienreiz, otrreiz un tad vienkārši ir pohuj.Par tādu programmu neviens īsti nav dzirdējis, tā ir nepopulāra un nav 'prestiža'.

- Man patīk domāt, ka pati varu orientēties sev vēlamajā informācijas plūsmā bez nekā lieka un plānot laiku, bet dzīvē ņihuja tā nenotiek.

- Sabeidz redzi praktisko darbu laikā skolas telpās un ārpus tām, par kvēlāko vēlēšanos kļūst darba vieta, kurā nav ekrānu. Vienkārši nav.

- Divus gadus bija studiju metodiķe, kura nemācēja komunicēt ar studentiem un atbildēt uz viņu jautājumiem, izraisot WTF situācijas.

- Var tikai minēt vai fakultātes gala produkti ceļ vai gremdē bibliotēku statusu sabiedrībā, kas ir praktiski neredzamas (gaismas pils neskaitās, jo ir liela, resna un atrodas redzamā vietā),nekas būtisks nenotiek.


P.S.
Var jau rakstīt vēl, bet man šobrīd vairāk prātā ir domas par saldējuma kasti ledusskapī.
P.P.S.
Es noteikti nenožēloju trīs gadu studijas, jo:
1)tusēt var vienmēr
2)pārstrādāties var vienmēr
3)i don't care about money that much
4)studentu dzīve ir īpaša (ok,es nedzīvoju īstās kojās,jo strādāju visu studiju laiku,tāpēc daudz kas ir pagājis secen)
5)ES ATGŪŠU VISU TO, KO NEPASPĒJU IZDARĪT TAJOS IEPRIEKŠĒJOS 3 GADOS.



(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


(Anonīms)
2015-06-08 16:36 (saite)
Mani interesē tie saldējumi.

(Atbildēt uz šo)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?