Wed, Feb. 27th, 2013, 05:13 pm

nujā, un kas vainas zirga gaļai? Ja tā ir bez lenteņiem un citām nejaucībām, tad gaļa kā gaļa. Kāpēc tāds trobelis?

Wed, Feb. 27th, 2013, 05:27 pm
[info]sirdna

1)uz sitiena nepateikšu, kura reliģija aizliedz ēst zirga gaļu un kāpēc laicīgā valstī tam vajadzētu kādu uztraukt?

2) nedaudz labāks arguments. Pieņemu, ka govju un cūku zāles ir mazāk kaitīgas, vai arī notiek kaut kāda kontrole, lai sazāļots lops nenonāk pārtikā. Tad par to arī jākasās, imho. Vai arī tos zirgus nemaz nesazāļo, un kašķis atkal ir par neko?

Wed, Feb. 27th, 2013, 05:36 pm
[info]eermaniitis

lasi vikipēdiju - praktiski visas angliski runājošās valstis ir aizliegušas ēst zirgu ar likumu ;)

reliģija vienīgā ir tā pati visīstākā un patiesā - iedomājies, kāds pagaršos goju desu a tur zirgs - šausmas ;)

Wed, Feb. 27th, 2013, 05:40 pm
[info]sirdna

kas lieku reizi pierāda, ka angļi ir nejēgas. Nekas, pēc gadiem padsmit atjēgsies un ēdīs zirgu, ka prieks. Amerikāņi turēsies ilgāk, ibo govju viņiem daudz.

Wed, Feb. 27th, 2013, 06:00 pm
[info]formica

anglji jau gribeetu gan: "2007 readers' poll in the London magazine Time Out showed that 82% of respondents supported chef Gordon Ramsay's decision to serve horse meat in his restaurants"

http://en.wikipedia.org/wiki/Horse_meat

Wed, Feb. 27th, 2013, 08:09 pm
[info]sirdna

ko arī vajadzēja pierādīt.

Wed, Feb. 27th, 2013, 05:37 pm
[info]rasbainieks

pārtikas lopus zāļo ar citām zālēm, rēķinoties ar to, ka pēc tam tos ēdīs radības kronis.

Wed, Feb. 27th, 2013, 07:20 pm
[info]inese_tk

pārtikas lopiem tāpat dod fenilbutazonu (vismaz šis preperāts tika piesaukts vienai ak vai kā lai tagad dzīvo tālāk rakstā tēvēnetā. ja vien nav lielais sports, dopingi un vēl visādi tur performances uzlabotāji, tad vidējā parastā zirgā noteikti būs mazāk ķimikāliju un medikamentu nekā speciālā gaļas lopā, kuriem stimulē augšanu, grūž hormonus, antibiotikas utt.

manliekas, ka galvenā lieta ir vnk produktu nekorekta marķēšana, t.i., nekorekti norādīts sastāvs, līdz ar to patērētājs ir neziņā un viņam nav iespējas atkarībā no savām reliģiskajiem vai praktiskajiem vai vēlnezinkādiem apsvērumiem izvēlēties kaut ko patērēt vai nepatērēt.
nez, ja kāds lasa salami desu sastāvus, tad ļoti daudzās LV nopērkamajās desās ir sastāvā skaidri norādīta zirga gaļa. vismaz pirms pāris gadiem, kad intereses pēc apskatījos bija. cita lieta, ka zirgs mierīgi var klasificēties zem liellopa.

http://zirgam.lv/2012/08/30/zirgus-latvija-ari-parstrada-pelmenos-un-desas/

Wed, Feb. 27th, 2013, 10:19 pm
[info]mausoons

Jā, katru potenciālo desas sastāvdaļu izmeklē vetārsts un izkontrolē vai nav lietoti medikamenti un ja ir, cik ilgs laiks kopš tā laika ir pagājis. Ja nepietiekami, lops aiziet vēstures mēslainē un nekļūst par desu. Protams, procesu izkontrolēt grūti... Bet medikamenti būtiski ieteikmē gaļas smaržu.
Liellopus neviens nepičkā ar hormoniem un bla bla bla. Sacīkšu zirgus gan. Jā, katru dienu apēdu visādu draņķi, bet es tomēr gribētu zināt, kas tur iekšā.

Thu, Feb. 28th, 2013, 12:19 am
[info]inese_tk

Tu tiešām domā ka liellopus nepičkā ar hormoniem?
http://www.gracelinks.org/258/hormones#hormones

Thu, Feb. 28th, 2013, 09:11 am
[info]mausoons

Es tiešām domāju, ka Latvijā ar to nodarbojas ļoti neliels procents saimniecību. Lielākā daļa liellopu, kurus mēs pērkam tirgū ir vai nu līdz pēdējam noslauktas govis vai arī gaļas lopi, kuri atkal jau lielākoties ir piena lopi. Nevaru apgalvot, ka hormonu nav nevienā lopā, bet zināma pārliecība man ir.
To, ka Latvijas liellops (tai skaitā arī tās pašas līdz nāvei noslauktās govis) ir krietni labāks par citas Eiropas valsts liellopiem liecina augstais gaļas pieprasījums eksporta tirgū :)