"...if we want to stay sane, it's time we all had a tech detox.."
..tātad, ko raksta prese..
atsaucoties uz zinātnieku pētījumiem, mēs patērējam/apstrādājam 3x vairāk informācijas kā 60.jos .. un protams, mēs esam gudrāki par vecākiem, kuri, protams, arī bija gudrāki par mūsu vecvecākiem, taču problēmu risināšanā un ideju ģenerēšanā mēs iepaliekam..
mēs vairāk uztraucamies kā nodarbināt mūsu 'gadžetus', nekā savas smadzenes..
tāpat arī kā problēma tiek minēta nespēja koncentrēties vienam procesam, kā rezultātā 'multitāskojot' mēs zaudējam līdz pat 75% informācijas.. jo, teiksim, mēs nevaram tā vienkārši paskatīties filmu, nepārbaudot ienākošos e-pastus, novēršoties no būšanas lietu kursā ko 'apdeito' draugi un paziņas..
būtībā mēs esam radīti lai darītu kādu jēgpilnu darbu ar rokām.. (it kā jau jā un nē, ja tā padoma --- lielākā daļa zīdītāju, jau neko jēgpilnu nedara.. tik putni un tie mazie zvēriņi būvē prātam neaptveramus mājokļus un medī varbūt izmantojot diezgan lielu potenciālu no radošuma)
un mēs, patiesi gūstam baudu radot kautko taustāmu..
un vēl tas, ka komunicējot mēs neredzam citu cilvēku reakciju, jo cilvēkiem klātbūtnē komunicējot mēs varam sajust kādu nebūt reakciju uz mūsu teikto, darbībām.. bet virtuāli mēs to nespējam sajust ar visu mūsu ķermieni..
kāds komunikāciju profesors ir tiešs un paziņo, ka tas pats Facebook, nevis sniedz mums iespēju būt visiem kopā, bet gan 'attālina' un rada vientulības sajūtu.. jo lasot un vērojot citu 'lieliskākas' dzīves, ved pie domas, ka visu citu dzīves ir lieliskas, tikai ne tava persoņīgā..
tas viss, kā mudinājums un jauns 'trends', izdzēsties no sociālajiem tīkliem..