sarma-karma [entries|archive|friends|userinfo]
sarma

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[Sep. 20th, 2010|01:03 pm]
Uznākušas neplānotas, netīkamas fiziskās sāpes. Lūk tā ir štelle! Nevis kaut kāds nenosakāms emociju, prāta un sirds mikslis. Nospriedu, ka šāds brīdis ir īsti piemērots tam, lai lēnām sāktu kravāt savas mantiņas. Uz darbu šo 5 gadu laikā esmu savilkusi tik daudz grāmatu, ka mājās būs jāatbrīvojas no morāli novecojušām, lai atrastos vieta šīm augstprātēm.
LinkLeave a comment

[Sep. 19th, 2010|09:51 pm]
Pēdējā laikā es atkal, šķiet, esmu kaila.
Viss notiek pa apli. Es esmu šeit pat. Sašķīst manas stikla sapņu pilis. Kā jau vienmēr. Lauskas. Sagrieztas pēdas. Acīmredzamas visiem. Mūžīgā atkārtošanās. Skumstu par nepiedzīvotu prieku, neizbaudītu vasaru un māju sajūtu, kas, kā man šķiet šodien, nekad nebūs. Nesasniedzami.
Es vienmēr esmu piekritusi tam, ka laime ir tiekšanās pēc laimes. Tuvošanās un ļaušanās. Tagad šķiet, ka ir tikai parasta dzīvošana.
Asiņu atstātās pēdas. Nemazgāšu. Lai redz
LinkLeave a comment

[Sep. 12th, 2010|10:36 pm]
Viss, kas ar mani notiek pēdējā laikā ir tik ļoti "augšā - lejā" kā pirtī, pēc kuras lec ledainā dīķī
LinkLeave a comment

Kā un kāpēc būt Tautas partijā? [Sep. 1st, 2010|12:01 pm]
Tā kā ik pa laikam man tiek uzdots jautājums, kāpēc es esmu Tautas partijā, tad šeit nu arī nedaudz no atbildes:
Manas attiecības ar Tautas partiju aizsākās 1998. gada nogalē, kad pēc 7. Saeimas vēlēšanām būdama 14 gadus veca atstibīju uz toreizējo Tautas partijas biroju Dzirnavu ielā. Draudzene bija redzējusi sižetu LTV raidījumā Juniors TV par toreiz eksistējošo Tautas partijas Pusaudžu klubu, kurā darbojās jaunieši līdz 18 gadu vecumam. Tāda formāta struktūrvienība vairs nav iespējama, jo laiks, kad 14, 15 gadīgi bērni masveidā nāk uz partiju, jo viņiem interesē politika, ir beidzies.
Stāsts par attiecību vēsturi ir ļoti būtisks arguments, kāpēc es te vēl esmu - šeit ir mani draugi un kopā mēs esam piedzīvojuši ļoti daudz laba. Tautas partija vismaz līdz šim ir bijusi partija arī starpvēlēšanu posmā. Atšķirībā no citiem, man ir grūti iedomāties, kā varētu bez sirdsapziņas pārmetumiem staigāt pa Rīgas ielām, ja kaut kāda izdevīguma dēļ būtu aizgājusi. Man šķiet, ka pa lielam partijā var iestāties tikai vienreiz mūžā. Tēvs saka, ka mani var cienīt tādu pašu iemeslu dēļ kā Rubiku - nelocīties līdzi visiem vējiem un palikt pie savas pārliecības arī tad, ja būt Tautas partijā vairs ne pavisam nav populāri. Klaužoties vai izmantot pirtslapas taktiku nav manā gaumē.
Runājot par racionāliem argumentiem es Tautas partijā visu pirms esmu tāpēc, ka man šķiet organiski nepieņemama doma par progresīvo ienākumu nodokli. Tautas partija atšķirībā no citām "it kā" labējām partijām vienmēr cieti ir iestājusies pret šādu, manuprāt, kroplu sistēmu. Man šķiet, ka katrs pats ir savas laimes kalējs un valstij nav tiesību no tiem, kuri ir ieguldījuši vairāk resursus un laiku, lai pēcāk dzīvotu labāk, arī vairāk atņemt. Protams, varētu runāt par dabisko atlasi un par to, ka valstij ir jādod iespējas iegūt izglītību tiem, kam pašiem nav tādas rocības, taču neizvērsīšu tālāku debati par to, kāpēc progresīvais nodoklis ir slikti. Tāds nav šī raksta uzdevums
Otrs tik pat būtisks arguments ir saprātīgs nacionālisms, ko Tautas partija līdz šim ir turējusi par savu principu. Protams, arī man brīžiem nav skaidrs, kas notiek ar Latviju, latviešu valodu un latviešiem kā pamatnāciju kontekstā ar politisko apvienību Par Labu Latviju, jo īpaši, ja deputātu kandidātu vidū ir cilvēki, kas nespēj saprātīgā līmenī komunicēt manas valsts valodā un, ja atsevišķi darbinieki vispār nerunā latviski. Jautājums "A pa ruski možna?" manī izraisa riebumu. Taču es cenšos ar savu nelabumu cīnīties stojiski – priekšvēlēšanu aktivitātes nav jāmēra caur patiesības prizmu, un varbūt beigās labie tomēr uzvarēs. Ja nē, būs puņķi un asaras.
Un visbeidzot - cilvēki. Tautas partijā, neskatoties uz nebūt ne patīkamo situāciju, kādā tā atrodas pēdējos gados, ir visvairāk saprātīgu, inteliģentu, gudru, radošu un interesantu cilvēku, kas spēj aizraut. Protams, subjektīvi, bet man tas ir svarīgi. Tāpat man gribētos cerēt, ka Tautas partija vēl nav beigusies
Link10 comments|Leave a comment

[Sep. 1st, 2010|11:55 am]
Nesen kāds džeks teica, ka varētu mani precēt, jo es taču neesot stulba. Savukārt kāds cits džeks bija ļoti izbrīnīts, uzzinot, ka māsai nav patstāvīga mīļākā. "Kā, bet Tu taču neesi krople!" Tādas lūk šodien vēlmes un vajadzības
LinkLeave a comment

[Apr. 27th, 2010|01:55 am]
Poll #17353 nēģi
Open to: All, results viewable to: All

nēģi

View Answers

ir zivis
2 (28.6%)

nav zivis
5 (71.4%)

Link2 comments|Leave a comment

par Zaglību [Aug. 20th, 2009|01:42 pm]
Nekad mūžā neesmu atļāvusies „nokačāt” kādu filmu. Vienmēr pērku glīti iepakotus DVD, vidēji viena filma izmaksā 5 Ls. Tā man sakrājusies glīta mīļāko filmu kaudzīte, kas tagad gan būs atkal jāpapildina, jo esmu atklājusi plašāku horizontu gnod.net. Mājas mēdz skanēt zagta mūzika, taču to mēs arī tā saucam – par mūzikas zagšanu. Nekādu pārmetumu citiem. Taču izbrīna, ka aizvien ir cilvēki, kuri uzskata, ka mūzikas, kino, tekstu „kačāšana” nav zagšana, ka līdz ko autors izlaidis darbu no savām rokām, tam vairs nav nekādas daļas – mākslas darbs dzīvo pats savu dzīvi. Māksla piederot tautai? Muļķības!
Nav arī brīnums, ka šādos apstākļos uzrodas tādi Dimiteri, kas par autortiesībām atceras vien gadījumos, kad pašam jāsaņem honorāriņš - http://www.satori.lv/blogs/12/Nils_Sakss
Link3 comments|Leave a comment

[Aug. 20th, 2009|10:54 am]
atsākoties darbam, patiesībā esmu pat priecīga, neskatoties uz to, ka senošanai uz kādu laiku jāmet miers. Apsveru pat domu doties uz Centrāltirgu, jo viss marinēšanas plāns vēl nav izpildīts.
LinkLeave a comment

[Aug. 18th, 2009|11:22 pm]
man tik ļoti riebjas gluma pielīšana. pašapziņa maziņa tā kā kalna kaziņa
LinkLeave a comment

[Aug. 18th, 2009|10:59 am]
Naumanim ir bijusi taisnība. gnod.net tiešām ir kaut kas fantastish!
LinkLeave a comment

[Aug. 9th, 2009|11:21 am]
bazilika smarža.
taču par visu vairāk man vakaros patīk klausīties kā cikādes čirkst. klausos aizgūtnēm it kā tā varētu mirkļa burvību ierakstīt un "palaist" kad iegribās vasaras.
LinkLeave a comment

[Jul. 10th, 2009|04:36 pm]
Frīda ir kļuvusi par Jauno čempiona kandidātu. Vot tā
LinkLeave a comment

[Jun. 24th, 2009|10:53 pm]
šovakar ir tik patīkami atkal būt mājās
LinkLeave a comment

[Jun. 19th, 2009|02:32 pm]
mārtiņam rozem zem žaketes mugurā ir uzgriežama atslēdziņa
LinkLeave a comment

Vai labi būt vientuļam [Jun. 4th, 2009|02:46 pm]
Agnese Krivade saka, ka vientulība ir ne vien sociāla, bet arī ekonomiska problēma un aicina politiķus, organizācijas pievērsties šim jautājumam. Viņa atsaucas uz virkni faktiem, kas pierāda, ka vietuļniekiem līp klāt vairāk dažādu slimību, viņi saražo vairāk atkritumus, patērē vairāk enerģijas, galu galā - veicinājuši nekustamā īpašuma burbuli Latvijā. Protams, visi vientuļnieki bēdājas.
Tā nu nolēmu apskatīties, kā ir ar mani pašu. Pārsvarā jau neesmu viena. Mēdzu uzturēties 3 dzīves vietās, kur vienmēr ir vēl vismaz viens cilvēks.
Elektrība: Kad esmu viena, daudz vairāk ļaujos pārdomām vakarzemes stilā un gaismu ieslēdzu tikai vannas istabā.
Pārtika-> atkritumi: Kad esmu viena, pietiek ar vienkāršu, bet tomēr gardu un skaisti izdekorētu maltīti, taču, ja taisu ēst vismaz 2iem, trauku kaudzes, iepirkumu maisiņi, patērētā sava un elektro enerģija un gāze ir daudz lielākā.
Alko: Viena es nedzeru gandrīz nekad. Kad biju jaunāka, veicu eksperimentu, vai un kā alko lietošana ietekmē radošo domu. Izmantoju laiku, kad mājās biju viena, lēnām izdzēru 150 gramu balzāma (viena) un ar papīru un pildspalvu rokās gaidīju, kas notiks. Secināju, ka mūza parādījās, taču turpmāk šādu taktiku neizmantoju (protams, esmu ievērojusi, ka mani senie dienagrāmatu ieraksti, kas tapuši, sajaucities nelielam daudzumam alkohola, asaru un ilgām pēc kāda cilvēka ir līdz skarbumam skaistāki par citiem. Vēl viena mēdzu dzert gadījumā, kad palicis pāri vīns no iepriekšējās dienas, jo vaļā atstāts tas ilgi tāpat neglabājs.
Kontaktu kvalitāte: Vientuļniekiem mēdzot būt ļoti daudz dažādu kontaktu, taču tā dēļ viņi vēl vairāk mēdz noslēgties savā pasaulē. Muļķības! Tik atvērta, draudzība un acīs skatoša esmu bijusi tikai tad, kad esmu bijusi viena.
Protams, ka cilvēks nav vietuļa sala. Ilgošanās salikt tos pirkstiņus kopā darbina dzenrata kuģi. Tai pat laikā, cilvēks ir egoistisks dzīvnieks, kam laiku pa laikam nepieciešama vientulība, lai nenodarītu otram pāri. Mēs taču zinām, cik kaitinoši ir sastrēgumi!
Gaidu un meklēju kādās 3 dienas vientulības
LinkLeave a comment

[May. 26th, 2009|11:16 am]
Manā galvā mīt iedomāta mājsaimniece, kur nemitīgi plāno savu iedomāto dārzu, vakariņas vīram un bērniem un istabas augu izkārtojumu. Kur gan palicis Kants?
LinkLeave a comment

[May. 22nd, 2009|12:56 pm]
es vienkārši sen neesmu bijusi
Link2 comments|Leave a comment

[Oct. 1st, 2008|07:34 pm]
tradicionāli priecājos izlasīt vien kādu 3 savu draugu-paziņu ierakstus portālā draugiem.lv, tagad ar vislielāko nepacietību gaidu sava tēva ierakstus, tie ir visgardākie
LinkLeave a comment

[Oct. 1st, 2008|10:55 am]
šodien man vārda tiešajā nozīmē viss šilierējas
LinkLeave a comment

mācītues [Sep. 30th, 2008|02:33 pm]
sākt atkal rakstīt kaut kādus referātus, esejas un citus zvērus ir tik neierasti
Link2 comments|Leave a comment

navigation
[ viewing | 20 entries back ]
[ go | earlier/later ]