14 Novembris 2023 @ 09:22
 
vai kāds nav novērojis, vai citās valstīs ir tikpat liels studējošo atbirums pirmā semestra pirmajos mēnešos kā latvijā? 

gan jau, ka es pārsteidzos ar saviem secinājumiem pēc trim studijām divās valstīs, bet nesen lekcijā ieminējos, ka studiju pamešana pirmajā semestrī, ja kaut kas nepatīk, latvijā ir ļoti izplatīta, citi vietējie piekrītoši māja ar galvu, taču ārzemnieki izskatījās, ja ne izbrīnīti, tad vismaz kaut ko jaunu uzzinājuši. protams, ka nevajag palikt studēt, ja nepatīk un neinteresē, dievs zina, kā es ar to stragloju sava pirmā grāda laikā, bet nu uk mūsu kursa sastāvs palika lielos vilcienos nemainīgs. atceros, ka tikai viena meitene pazuda otrā kursa laikā, varbūt bija vēl kāds. manās abās studiju pieredzēs latvijā gan studijas uzsākuši pāri divdesmit studentiem, bet jau pirmā semestra sākumā vairāki saprot, ka nebūs, un pārstāj nākt. bakalauru arī pabeidza mazāk kā puse no sākotnējā skaita, bet tas atbirums vēlreiz uz beigām aktualizējās.

kādi tam varētu būt iemesli? finansiāli? šobrīd maģistru uzsākot, puse no kursa, visi vietējie, bijām budžetā, bet pēc diviem mēnešiem lielākā daļa vietējo studijas pametuši. uk toties visiem bija tas milzīgais studiju kredīts, vietējie arī varēja ņemt maintenance loan. studiju maksa gan ir tikai viena finansiālā aspekta puse. un es saprotu, ka apvienot studijas ar darbu ir milzīgs stragls. vai arī tie ir vnk nepārdomāti lēmumi un kārtīgi neizpētītas izvēles? viena no meitenēm, kas tikko pameta maģistrantūru, man mājupceļā pēc lekcijām bija teikusi, ka gribēja šo mācīties "priekš sevis", bet sapratusi, ka tomēr neesot priekš viņas. imho "priekš sevis" vispār ir vienīgais iemesls, kāpēc kaut ko studēt, bet nepamet sajūta, ka dažās jomās (khem, sociālajās un humanitārajās zinātnēs, khem) tas "priekš sevis" tiek sagaidīts kā nepiespiesta spriedelēšana par dzīvi un dažu eseju uzšvīkāšana, nevis tieši tāds pats ieguldītais darbs kā citās. bet nu hujzin. 
 
 
( Post a new comment )
resort[info]resort on 14. Novembris 2023 - 15:07
Vai UK lekcijas bija izmētātas 40min sastrēguma attālumā viena no otras? Vai UK studentiņam nepieciešams iegādāt šķidra sniega slapdraņķim piemērotus zābaciņus?
(Atbildēt) (Link)
extranjero[info]extranjero on 16. Novembris 2023 - 09:04
Ha, ha. Es kādreiz sāku studijas Latvijā. Tās pametu pēc pirmā kursa, pēc tam uzsāku UK un pabeidzu.

Galvenā atšķirība, ka UK bija ļoti interesanti un aizraujoši pasniedzēji. Piemēram, viens pasniedzējs jau pirmajā nodarbībā stāstīja, ka viņš kritizē valdības politiku par narkotiku izplatību. Pie cita mācījāmies par sabiedrības veselību, vakcīnu kampaņām – labie un sliktie piemēri. Pēc tam Latvijas valdība kovida laikā sagādāja milzīgu vilšanos, sekojot visiem sliktajiem piemēriem.

Mūs mācīja diskutēt par dažādām problēmām, sociālām, legālām utt. Mācīja nebaidīties izteikt savu viedokli, būt politiski aktīviem un rūpēties, lai valdība atbalstītu farmācijas nozari.

Tas viss bija interesanti. Kāpēc lai kāds to pamestu? Bija, kas pameta studijas, jo nenolika eksāmenus, bet tie bija kādi 10-20%.

Latvijā tehniskās zināšanas ir apmēram vienādas. Latvijas farmaceits par zālēm ir tikpat profesionāls kā UK. Bet tiklīdz runa ir par sociālām lietām vai jautājumi par visas nozares vietu, tā Latvijā ir jūtama tikai pasivitāte. Neviens negrib uzdot jautājumus. Ja es sāku runāt par problēmām nozarē, pārējie apsauc mani – ka tā nav pieklājīgi u.tml. Nu apmēram kā cibā, he, he.

Iespējams, ka UK farmācija ir tik labā stāvoklī tieši tāpēc, ka farmaceiti jau universitātē tiek mācīti būt politiski aktīviem. Neviens cits mūs saulītē neieliks, pašiem vien ir jālobē savas intereses. Domāju, ka tas attiecas ne tikai uz farmaceitiem vien. Tas tā ir itin visās nozarēs.
(Atbildēt) (Link)