16 Maijs 2024 @ 18:19
 
maija lietiņš uz koncertu steidzas
un pats nepamana, ka beidzas
 
 
 
16 Maijs 2024 @ 11:46
AN INVITATION TO A BRAVE SPACE  
Together we will create brave space
Because there is no such thing as a “safe space”
We exist in the real world
We all carry scars and we have all caused wounds.
In this space
We seek to turn down the volume of the outside world.
We amplify voices that fight to be heard elsewhere,
We call each other to more truth and love
We have the right to start somewhere and continue to grow.
We have the responsibility to examine what we think we know.
We will not be perfect.
It will not always be what we wish it to be
But
It will be our brave space together,
And
We will work on it side by side
.

by Micky Scottbey Jones
Tags:
 
 
16 Maijs 2024 @ 09:22
 
pirmdien naktī sāka vemt lielie cilvēki, otrdien nespēks tāds, ka nevar izkāpt no gultas, bet pievakarē no bērnu dārza atnāca vemjošs vidējais, vakar pa dienu atvilkās karsts karsts jaunākais, šorīt izgāju izskriet piecus kilometrus, galva nereibst, slikti nepalika, fuf,
tagad tikai - fingers crossed - ka vecākais nevems un varēs startēt olimpiskajā bērnu dienā, un lai es spētu noskriet svētdienas pusmaratonu.

es tomēr dažkārt nesaprotu dzīves jokus - pusi aprīļa puņķojos, netrenējos, tad ceļoju ļoti daudz, netrenējos, domāju, labi, noskriešu uz "svaigumiņu",
tagad ceru, ka vispār noskriešu.
 
 
15 Maijs 2024 @ 12:21
 
Jūs arī mēdzat overwhelmoties, kad citi jums izrāda rūpes un dara visādas jaukas lietas. Un tie ir cilvēki, kas jums patīk. Bet tās rūpes liekas TOO MUCH. Un jūs jūtaties nedaudz aizkaitināti un gribat paslēpties.
Es nedomāju, ka esmu kaut kāda neordināra sniegpārsliņa, kam ir tā, kā nevienam nekad nav bijis, es drīzāk gribu saprast, kas man vainas. Es kinda jau zinu, kas man vainas, bet reizēm citiem sanāk to labāk noformulēt.
 
 
14 Maijs 2024 @ 21:55
maijs  
Otrā dienā izplatījās baumas, ka Daugavmalā esot nošauts rakstnieks Andrejs Upītis. Kopā ar kādu meiteni aizgājām pārliecināties, vai tas atbilst patiesībai. Patiešām, Andrejam Upītim ļoti līdzīgs cilvēks gulēja asiņu peļķē, lode bija iešauta tieši pierē. Tomēr, spriežot pēc apģērba, nolēmām, ka tas nav rakstnieks Andrejs Upītis*
/Alīna Vilde Grīnberga "Darba pirmajos gados" mašīnraksts. Alīnas Grīnbergas arhīvs/

Es atceros gadījumu, kad nācu pa Tērbatas ielu pilsētas centra virzienā kopā ar Linardu Laicenu: pretim nāca Andrejs Upīts. Man bija draudzīgas attiecības ar Linardu Laicenu un ar Andreju Upīti: bet tajā brīdī, kad mēs uz ielas pārmainījāmies, Linards Laicens un Andrejs Upīts nogāja viens otram garām kā pilnīgi sveši, kā ļoti dusmīgi cilvēki. Es ar Linardu Laicenu aizgājām vienā virzienā: mana situācija tajā brīdī bija ļoti neērta, un tas man vēl tagad acu priekšā, kas bija viņu vārdos, viņu sejas vaibstos vai soļos.
/b. Līdaces* un b. Ziemeļa intervija ar Otto Grīnbergu. Mašīnraksts. 36. lappuse. Otto Grīnberga arhīvs. 18.02.1961./

*atainotais notikums noticis 1919. gada maijā. tās baumas bijušas visai plašas, jo presē paspēts publicēt pat nekrologs Upītim.
*visdrīzāk Emma Līdace
 
 
skan: Igors Rajevs
 
 
14 Maijs 2024 @ 15:21
 
man ļoti nepatīk balss ziņas. es tās akceptēju tikai no tuviem cilvēkiem un tikai ja nav citu variantu, piem. ziņa nepieciešama uz sitiena, bet ziņotājs ir pie stūres, teiksim
 
 
13 Maijs 2024 @ 23:23
maijs  
piektdien
bija zirgiem vīlēt zobus. bija ļoti gara darbdiena. bija episkākā ziemeļblāzma ever
sestdien
bijām ar Līgām tehniskajā vizītē uz Savvaļu. ārprātīgā ziemeļu vējā uz bāzes jumta dziedājām rotāšanas dziesmas
svētdien
izstādīju siltumnīcā lielāko daļu tomātu un paprikas. un izkāru ārā podu puķes - ģerānijas, fuksiju, u.c. trakas salnas vairs nedrīkst būt
pirmdien
atkal pļāpāju ar Briedi par Grīnbergiem un revolucionāriem, pārmaiņas pēc dzīvajā nevis mesendžerī. iestājos Latvijas Kultūras akadēmijas absolventu asociācijā.
 
 
jūtos: piekusu
skan: Igors Rajevs
 
 
12 Maijs 2024 @ 09:49
Nolietotas mēbeles  
Kur lai "izmet" vai utilizē lietotas mēbeles (atskaitot "atbrīvojies no lietām" utt) – vecas gultas, galdu u.tml.? Rīgā.

Paldies!
 
 
 
11 Maijs 2024 @ 14:31
 
ka dzejnieks dzīvo valodā, nevis pasē
 
 
11 Maijs 2024 @ 11:15
 
vakar neaizgāju uz atklāšanas ballīti, toties šodien dabūju biļeti no tiem, kas pēc vakardienas ballītes šodien nespēj atnākt uz "Elias Sanbar (°1947, Haifa), one of the most distinguished contemporary Arab writers and historians" publisko lasījumu.

atnācu stundu par agru un tagad sēžu ar viņu pie bāra, dzeru labu kafiju un pļāpāju ar šo Eliasu.
 
 
10 Maijs 2024 @ 23:50
maijs  
Tur ārā, aukstumā, ir pavisam īsta, ar aci redzama ziemeļblāzma. Pat pilsētas gaismās var redzēt. Tekat ļaudis skatīties.
 
 
10 Maijs 2024 @ 21:55
 
Viena no manām mīļākajām lietām par Kapteini Ameriku, ir viņa neviltotā rootošana par katru sīkumu, kam saņemies vai ko izdari. Viņam nav ne jausmas, vai tas ir objektīvi big deal or not, viņš vienkārši ir priecīgs, jo es esmu priecīgs un lepns :) un man tas liekas ļoti mīļi.
 
 
10 Maijs 2024 @ 18:54
---  
Baigā dilemma. Sieva aicina kopā skatīties Eirovīziju, bet man tik ļoti gribas lasīt tālāk grāmatu par armēņu genocīdu.
 
 
10 Maijs 2024 @ 15:54
Not available in your region, my ass!  
Iesakiet, lūdzu, kurš ir teorētiski sakarīgāks (as in ar paplašāku izvēli) mūzikas straumēšanas serviss, kas strādā uz tsk. Android (abonēšanas maksa ir ok)?

Kaut kā automātiski biju savlaik parakstījies uz Spotify, bet, skatos, ik pa brīdim mēdz no pieejamā zust dziesmas, kas agrāk bija.

Šodien viņi pazaudēja "Trīsi, trīsi sikspārnīt", tas bija pēdējais piliens. 😤 Nu jau pat Youtube music, izskatās, ir tas, kas Spoķikā nav.
 
 
10 Maijs 2024 @ 09:26
 
bērniem visvairāk patīk kliegt un skriet jeb vakar hostējām dārza ballīti 12 bērnudārzniekiem. mums bija sagatavotas dažas spēles, dažas stafetes, bet trīs stundas var pavadīt arī, haha, vienkārši dauzoties pa dārzu.
bērni ir forši. dārzi arī.
un pat pujenēs neviens nebija iebridis!

// mēs visi gājām kopā no bērnudārza un neviens bērns pa ceļam nepazuda! un puse bija uz riteņiem (ieskaitot mani).
 
 
 
 
08 Maijs 2024 @ 20:36
 
tā realitāte plaisā un irst. no sākuma nojauc tavu bērnudārzu vietā uzbūvējot maximu un tad nomirst Stīvs Albīnī :( šausmīgi šausmīgi bēdīgi :(