07 Februāris 2023 @ 18:37
 
Ogu šķidrums
 
 
07 Februāris 2023 @ 21:01
—-  
https://m.youtube.com/watch?v=eR2-JfPaYi4
 
 
06 Februāris 2023 @ 15:06
februāris  
19884. Metenī bērnus bāž maisā un sviež pār sētiņu kupenā, lai guļ līdz pavasarim, lai nebūtu jābaro.
/E. Lācis, Tirza./

senču gudrībā balstīts risinājums mežonīgās inflācijas (un kapitālisma) apstākļiem.
Tags:
 
 
06 Februāris 2023 @ 16:07
—-  
Skatos — Rītups gremiju dabūjis.
 
 
06 Februāris 2023 @ 00:31
 
un jūs zināt, kuru vienu dzīves momentu/epizodi izvēlētos paturēt, ja visam pārējam būtu jādzēšas, bet tajā vienā jāpaliek mūžīgi?
 
 
05 Februāris 2023 @ 18:38
 
mīļā ciba, paldies par atbalstu, lūzuma nav!
pēc jūsu visu teiktā apkopojuma vakar aizbraucu tikai uz koncertu un uz traumām ne, bet roku gan iesēju savā ugunīgā piejūras saulrieta lakatā kā slingā (lūk, viņš ir ne tikai skaists un silts, bet arī citos veidos praktisks)
šodien aizgāju pastaigā vispirms līdz stradiņiem, jo tāpat pa ceļam un kāpēc lai neizmēģinātu laimi
tur mani jau pie ieejas laipni informēja, ka stradiņu neatliekamā palīdzība nodarbojas ar iekšējiem orgāniem (varbūt jums šis info kādreiz noder) un ar ekstremitāšu un rentgenu lietām varianti ir tieši divi – traumas un 2. slimnīca (viņiem pat ir sagatavota grezna mapīte ar šo iestāžu adresēm un traumpunktu ieejas foto)
gāju tālāk uz 2. slimnīcu, traumpunkta reģistratūrā rātni lasīju viktora freiberga kinomāna slimības vēsturi, starp ārstu un rentgentelpu bija notikuši klusie telefoni un man taisīja rentgenu plaukstas locītavai, ar kuru viss ir vislabākajā kārtībā, bet tā kā es esmu pļāpa, uztaisījām arī to sānskatu, kādu man vajag (urā pieredzei ar metakarpāļa lūzumu!)
šajā gaismā gan savu sasituma diagnozi uzskatīšu par pilnīgi spēkā esošu tad, kad datamedā redzēšu savu rentgenu pati savām acīm (visstādsaizdomīgs)
bet esmu ļ. priecīgs, un paldies visiem par komentāriem un ziņām un zvaniem, visus mīlu

upd: viss šis prieks man prasīja 1 h 40 min 2. slimnīcā un 7 eiro, what's not to like
 
 
04 Februāris 2023 @ 21:13
februāris  
gan mēs, gan Decibels katrs savā kalendārā velkam krustiņus līdz viņa brīvlaišanai. šobrīd jau nedēļu nodzīvojis bez ārā iešanas. viņš ir atkopies un sakopies un rīt vēl pēdējā AB šprice. caurums ir diezgan aizvilcies, tūskas nav, vairs nesmird, tik apakšpusē vēl tāda kā kabata, kurā krājas caurspīdīgi balts brūces eksudāts. mugurkauls zaudējis asumu un apaudzis ar smuku miesiņu. ēd dūšīgi un neizvēlīgi. kastīti viņš ir apguvis aptuveni. regulāri izrāda vēlmi iekakāt dīvānā un divas reizes ir to izdarījis. dīvāns gan jau no sākuma tika apklāts ar miskastes maisiem un vecu pledu, tā kā vismaz savākšana nav ļoti grūta. bet visādi citādi ar smagām nopūtām un neapmierinātību izmanto kastīti. lielākā problēma ir tajā, ka viņš jūtas labi un viņam ir garlaicīgi. drusku paguļ un tad staigā apkārt drausmīgi bļaudams. no durvīm uz logu, tad citām durvīm un citu logu un tad sēž vienkārši telpas vidū un bļauj. diemžēl viņu nav iespējams nekā izklaidēt, jo viņa pasaulē neeksistē spēlēšanās koncepts - uz mantiņām nereaģē nekā vai izvairās. pētīt māju, kāpt uz skapjiem, izokšķerēt pakšus viņam neinteresē, viņš pārsvarā staigā pa vienām un tām pašām trajektorijām. multenes skatīties viņš nemāk, viņš nemēģina skatīties uz ekrānu (ja Riksim rāda kaķiem domātos video gan telefonā, gan kompī viņš skatās, groza galvu un ķeksē ar ķepu). viņš vispār ir neattapīgākais kaķis ar kādu man bijusi darīšana. nenormāli mīļš un sirsnīgs, bet totāls baurs/urla. vienīgais veids, kā atklājām, kā uz brīdi var iepriecināt un nomierināt Decibelu ir sapūst guļamvietā kaķumētras spreju. tad viņš kādu laiku tur valstās, nebļauj un arī uz kādu laiku iemieg. nu vēl var ņemt rokās un auklēt kā zīdaini, stāvot kājās. tas viņam arī patīk. viņš guļ rokās, spiežas klāt un murrā. vienkārši klēpī neder. vistrakāk ir naktīs. viņa ne visai labo kakāšanas paradumu dēļ atstājam viņam pieejamu koridori, kurā ir wc kastīte un virtuvi, kur vienā krēslā viņš ir iecienījis gulēt jau no laikiem, kad viņš tikai sāka pie mums nākt, ir barība un ūdens. bet guļ viņš ļoti maz, pārsvarā staigā šurpu turpu bļaujot, skrāpējoties gar durvīm un kāpj uz virtuves galda dauzīties pie loga. galds jau pamatīgi saskrāpēts. Rikardo arī ļoti izbesījies par visu šito. manliekas viņš sācis Decibelu nicināt. nu vismaz tādas jūtas, manuprāt, pauž viņa sejas izteiksme.

otrdien no rīta vedam kastrēt un nočekot kakla caurumu. tad lai izguļas un adjū. manliekas, viņš sapņo par to kā aiziet kādam kaķim iedot pa seju. tikai nezinu cik viņam bez oliņām vēl to gribēsies. gan jau kādu laiku vēl interesēs. es, savukārt, sapņoju iztīrīt, izvēdināt un sakārtot māju, un par mieru un klusumu.

tādas, lūk, jaunākās kaķu ziņas.

(esmu sākusi ļoti apbrīnot cilvēkus, kas regulāri dod pagaidu mājas visādiem random bezmāju kaķiem visādos random veselības stāvokļos)
Tags:
 
 
04 Februāris 2023 @ 18:27
 
mīļā ciba, padoms vaig
ir pamats domāt, ka esmu (atkal) salauzusi roku
gandrīz identiski kā viņreiz, tikai šoreiz labo, lol
kur mums rīgā ir vēl kāds traumpunkts bez arsa (tas atvērsies tikai pirmdien) un traumām (negribu noslogot valsts medicīnas sistēmu, kuru vajag cilvēkiem ar reālām problēmām)
no privātās medicīnas es zinu tikai arsu, bet jābūt taču vēl kaut kam?
 
 
03 Februāris 2023 @ 17:40
Randiņa pastaigas  
Iesakiet, kur ir forši aizbraukt pastaigāties šajā laikā. Ne gluži centrā, bet kaut kur Rīgas apkārtnē, tuvāk dabai. Ja vēl kāda laba ēstuve tuvumā, tad vispār ideāli.
 
 
03 Februāris 2023 @ 13:07
februāris  
es nevarētu teikt, ka esmu sajūsmā par to, kā ir iesācies šis gads. drausmīgi daudz stresa dažādās frontēs. zirgu staļļa remonts un problēmas ar cirka bardaku. pirmās izrādes bija drausmīgas, jo cirks tā arī nebija salabojis staļļa tualetes un gaismu skatītāju zonā (un izskatās, ka nebūs arī uz nākamajām izrādēm) + bija vēl miljons neizdarīti svarīgi sīkumi. par mūsu naudu remontētajā kabinetā ir auksts un ir nezkāpēc izmestas ārā čupa ar kabineta mēbelēm. viss joprojām stāv kastēs un nekas nav atrodams. Decibela epopeja, kura joprojām turpinās un turpināsies līdz otrdienai. mēs visi esam viens otram drausmīgi noriebušies. mums Decibels - mēs viņam. viņš tikai staigā apkārt un bļauj un grib ārā, kakā dīvānā un grib kasīt savu brūci. fords, kam decembra skatē ielika vienu divnieku, kas tika saremontēts un mašīna praktiski netika kustināta, tagad dabūja 9 divniekus un tas papildu izmaksām, rada arī loģistisku jebļu. K visu laiku migrēnas. visu laiku. Salaspils mājā cīņā par hegemoniju ir pilnīgi uzvarējušas kaķu kakas. aizbraucu tur gulēt pēc 5h garas sapulces, man uzklupa iedzēris tētis, kurš gribēja, lai es eju lejā fočēt īrnieces kaķu kaku un citas drazas ārprātu un lieku bildes feisbukā. tad mēs viens uz otru bļāvām - es par to, ka sociālie tīkli tā nedarbojas, viņš, ka vairs nevar to izturēt. un tad atkal es - ka lai viņš iet un to saka īrniecei, nevis man. viņš uzskata, ka es esmu vismaz daļēji esmu par to atbildīga, jo tā ir mana draudzene. tas nekas, ka vairs nav. tad viņš aizgāja uz viņu bļaut pats, koridora vidu viņa savāca, bet es nākamajā dienā nogāju lejā un gandrīz papildināju to drazu ar savu vēmienu. pie kamīna un plikas dēļu grīdas ir vnk čupa ar kādām 10 kaķu kakām. ar Arāja projektu ar neiet baigi gludi. uzzinājām, ka ebreju kopiena ir sašūmējusies par to, ka izrāde par holokausta noziedznieku notiks cirkā. par to cirks - joki, klauni, pasmiešanās konotāciju. un ar scenogrāfiju arī galīgi neiet kā plānots, viņa negrib iespiesties esošajā budžetā. karoč visu laiku ir kaut kāda nepatīkama ņemšanās un nebeidzamas problēmas. būtu arī vieglāk, ka tās visas būtu par vienu tēmu, nevis ļoti dažādos virzienos, tas šausmīgi noņem enerģiju un spēju koncentrēties. ļoti, ļoti gaidu Decibela brīvlaišanu, lai vismaz mājās varētu dabūt miera sajūtu.

jābrauc peldēt un slēpot.
 
 
03 Februāris 2023 @ 12:56
Stenografēšana  
Ahoi,
Gluži par klasisko stenografēšana ne, bet par visādiem meeting notes/minutes utt., ar ko sanāk saskarties profesionāli - ir kādi ieteikumu, kā to visu uzlabot? Kādi online/klātienes kursi, kkādi citi know-how resursi ar padomiem?

Man it kā ir labs rokraksts (ko citi teikuši), bet paša piefiksētās meeting minutes (ko rakstu ar roku un tam dodu priekšroku), kas ātrumā rakstītas un ar saīsinājumiem, pēc 10min kļūst par ārsta izrakstītu recepti, kad pats jau vairs skuju nevaru izpīpēt, kas uzrakstīts, lai pārnestu digitāli.

Ieteikumi, padomi utt.? Nu, viens ir nominēt kādu citu, lai nav tā, ka viens gan vada/runā, un arī cenšas kko pierakstīt, bet tas ne vienmēr ir iespējams.
 
 
03 Februāris 2023 @ 12:55
panna  
man ļoti gribas ieguldīt tādā nepiedegošajā pannā, kas gada, pusotra laikā nepārvēršas piedegošajā pannā, pat rūpīgi lietojot tikai koka un plastmasas rīkus maisīšanai utml. vai tas vispār ir iespējams? vai jums ir kādi ieteikumi?
 
 
03 Februāris 2023 @ 10:06
 
Tava jēlā seja
Sitas pret manu jēlo sirdi
 
 
03 Februāris 2023 @ 09:03
Advice from 1 disciple of Marx to 1 Heidegger fanatic  
"poem is occurring every moment," even if "nobody manages to decipher / how much of it is trash & how much miracle."
 
 
03 Februāris 2023 @ 00:29
 


atcerējos, kā tās smaržo. un ka ir arī tāds gadalaiks
Tags:
 
 
02 Februāris 2023 @ 14:38
čīk  
es nemāku hiphopu :( man likās, ka tas ir viegli. Nēnu ganjau arī ka tas ir viegli, bet es vnk nemāku un laikam esmu diezgan lielā aplauzienā par to. Mana pirmā kasete mūžā ir Beastie Boys Licensed to Ill. Pusaudža saundtracka trešdaļu aizņēma Cypress Hill un ICP. Vēlāk ilgu laiku burtiski dievināju visu, kas iznāk no Anticon. Līdz šim man ir izdevies uztaisīt popsu, romantisma laikmeta kamermūziku, moderno džezu, nokopēt Morikoni, Kino, uztaisīt kreizī laikmetīgas multikanālu skaņu ainavas un ko tik vēl ne, bet faking hiphops neizdodas. Esmu kautkā ablomījies sevī un tas baigi asi iebaksta. Taisu versiju pēc versijas, bet vienīgais kas progresē ir migrēnas :(
 
 
02 Februāris 2023 @ 11:04
 
Viss ko lasu un redzu - dzemdību ierosināšana un mākslīgā oksitocīna lietošana palielina dzemdes rētas plīsuma risku, savukārt, mazuļa izmēram uz to būtiskas ietekmes nav. Tikmēr ārsts vakar stāsta, ka vajag inducēt jau 39.nedēļā. Visu nakti negulēju, jo nezinu kā tikšu galā ar savu people pleaser teicamnieces sindromu, plus uzņemties reālu atbildību ar lēmumu jomā, kurā izlasīju trīs grāmatiņas.
 
 
01 Februāris 2023 @ 20:17
aukstums pūš no durvju puses  
Vēsums pūš no durvju puses,
- Vecais dēls, vai durvis vaļā?
Durvis cieti aizbultētas;
Ko tu velti iedomājies?

Runājot par Zelta zirgu, visu mūžu to līdz šodienai citēju kā "aukstums pūš no durvju puses, vecais tēvs, vai durvis vaļā? durvis cieši aizdarītas, guli, guli, vecais muļķi" :)
 
 
01 Februāris 2023 @ 20:31
 
Simo: Tā spēle ir unfair! Unfair!!! es visu darīju pareizi, es spiedu!
Ingmārs: Tā kunga likumi ir pilnīgi un atspirdzina dvēseli. Tā kunga liecība ir patiesa un vientiesīgos dara gudrus!
 
 
01 Februāris 2023 @ 14:29
 
viena lieta, kuru nesen ievēroju un vairs nevaru atredzēt, ir tas, kā veikalos apsargi pie izejas mēģina uzķert garnadžus - tā smalki pakustoties, paliekot pussoli vai sasveroties uz to pusi, kurā aizšķērsotu tev ceļu.