draugs [entries|archive|friends|userinfo]
bsns

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[Mar. 19th, 2019|11:07 pm]

zilnezal
"man is in his actions and practice, as well as in his fictions, essentially a story-telling animal"

Alasdair MacIntyre, "After virtue"
linkpost comment

[Mar. 19th, 2019|09:44 pm]

zilnezal
[mood | blank]
[music |vienkāris - puspēdējais]

mazāk runāt, vairāk rakstīt. labāk rakstīt.
koki guļ, tāpec viņus ir viegli aizmirst un nepamanīt ziemā. reiz ziema beigsies. kā jau parasti.
ir jāraksta. tāpēc, lai varētu uzrakstīt, ko redzu un kā un tas būtu pateikts, bet neviens nereaģētu. savādāk jau laikam mūsu teikto pārlieku ietekmē tas, ka ir paredzēta atbilde. viss šis fakenais sarunas koncepts, bļeģ.

bet nevar nerakstīt. nevar. nedrīkst. viss, kas ar tevi noticis, pazūd nepierakstīts. tāpēc ir jāraksta.
par godu tam, kas notiek, tas jāpieraksta, jo tikai tad tas var arī palikt kā notikušais.


re, es atkal esmu jaunā laikā. ir gandrīz septiņi vakarā, marts. strauji satumst jau tā nomākusies diena. autobusā gaismas vēl nav iedegtas. tas ir labi. toņiem ir kaut kas kopīgs tādā pustumsā.
vēl nav tik tumšs, lai ielu gaismas izskatītos pēc urīna. lietus ir saslapinājis ceļu, un tajā jauki izplūst masīnu aizmugurējo lukturu sarkanās gaismas, luksoforu sarkanās, dzeltenās, zaļās, citas baltās.

pieturā ir daudz cilvēku. uz sliedēm arī ir luksofori. vēl uz sliedēm ir kravas vagonu cisternas. dzeltenbālas un apsūbējušas. aiz viņām var redzēt koku galotnes. akropoles milzu sarkanais uzraksts pa kreisi. to vēl tikai būvē. nu jau esam zem tilta. nu vairs ne.
slāpst.
braucošas kravas vilcienu cisternas pa labi. zilas.

jūtos kā nervu slimnieks, kura terapijas sastāvā ietilpst apkārtējo lietu uzskaitīšana. lai nomierinātos, atrodi piecus zaļus objektus savā tuvumā. ieelpo.
linkpost comment

[Mar. 19th, 2019|07:25 pm]

ulvs
Dievs, dod audzetājiem labu ražu un labu izpratni par stealth. Kaitina šie sausie periodi.
link2 comments|post comment

[Mar. 19th, 2019|01:01 pm]

zilnezal
man ļoti gribās smēķēt (laikam) bet nav, ko. šķiet, ka laukā varētu būt silti. istabā ir ļoti silti. mazliet pavēru aizskarus un nu gaisma caur logu trāpa taisni baltā gultas palagā un izgaismo visu istabu. gatim miegā kustās roku pirksti.
aiz loga ir liels ceriņkrūms ar zvirbuļiem zaros. kaut kas manās iekšās nejūtas labi, bet es nezinu kas, un nezinu kāpēc.
mans kuņģis pēdējās dienas šķiet sarāvies pavisam maziņš, un es ēdu tik maz, kā zvirbulis. vakar apēdu četrus suši un biju pārēdusies. šodien apēdu divas siermaizītes. vairāk nelien iekšā.
man patīk zvirbuļi. viņi man melo, ka laukā jau ir pavasaris, un es noticu, kad nepaskatos pa logu pati, un neredzu plikos kokus.
tagad laikam ir tas brīdis, kad cilvēki nes kailus zariņus istabā un liek vāzēs, lai atgādinātu sev, kā izskatās zaļas koku lapas.
jocīgi, cik ātri pie viņām var pierast. bet nu man pietrūkst. lapu ēnas un lapu žūžošanas. ir tādi koki, kuru nokritušās lapas smaržo pēc cepumiem. upeņu lapas smaržo pēc upeņu blaktīm.
es negribu vairs iet laukā no mājas. es negribu jau sen. es gribu gaidīt, līdz viss paliek zaļš un silts un mīksts. man riebjas, cik pelēkas ir mājas, man riebjas asfalts un man riebjas elektrības vadi un pretīgās urīna dzeltenās ielas spuldzes. it sevišķi vakaros. un saule nespīd jau nedēļas divas. man pietrūkst saule. viss ir plakans. un nav pa īstam.
un liekas, ka viss tikai atkārto darbības, un visi cilvēki tikai atcerās, kā tas bija kaut kā justies, jo nekā jau nevar sajusties tik pretīgā pelēkā laikā.
un es arī nejūtos pa īstam
man liekas, ka no manis vispār nekas nav vairs palicis pāri. man liekas, ka es esmu sadalījusies un palikusi kaut kur pa ceļam. un bailes ir pārāk lielas, lai es vispār varētu kaut ko
kaut kā
nē ir ļoti ļoti slikti
es kaut ko nedaru pareizi
mēs kaut ko nedaram pareizi
link1 comment|post comment

[Mar. 19th, 2019|01:01 pm]

zilnezal
es sen nebiju bijusi klabā un biju aizmirsusi, cik te ir mājīgi. nekur nav tik mājīgi, kā pa vidu burtiem.
linkpost comment

[Mar. 19th, 2019|12:51 pm]

zilnezal
ja būtu simts gadi atpakaļ es sēdētu koka verandā baltā kleitā un rakstītu tev vēstuli kas sāktos tā

pēdējās dienas es daudz tevi esmu redzējusi sapņos. diez, vai tu mani arī?
linkpost comment

[Mar. 19th, 2019|12:47 pm]

zilnezal
labrīt
ar ko lai sāk.
man ir jāizdara viena lieta, pirms es varu darīt pārējās. no tējas krūzītes ir jāizņem tējas maisiņi un jānoliek uz šķīvja kurā pirms brītiņa bija siermaizītes. karotē jāiepilina desmit pilieni baldrijāna saknes uzlējuma, jāpaņem tējas krūzīte labajā rokā, kreisajā - karotīte. tad ļoti ļoti steidzīgi karotītes saturs jānorij un, vēl pirms spirts sāk dedzināt zobus, jāiztukšo visa tējas tasīte tam pāri. tad jāaiztaisa baldrijāņu pudelīte tā, lai nekas netrāpītu uz pirkstiem, jo, ja trāpīs, tad mājās nevarēsi atkauties no kaķiem. kad viss iepriekšminētais būs paveikts, tad varētu kaut kur arī doties. bet grūti.
linkpost comment

grupa Ziedu Vija iekaro Latvijas klausī†āju sirdis [Mar. 19th, 2019|07:40 am]

quizer
[Tags|]

Pedējā laikā esmu sācis daudz klausīties kulta grupu  Ziedu Vija.  Grupas treidmārks ir izaicinoši klipi un lirikas, kurās dominē pašnāvība, terorisma vaibs, Lauris Reiniks un Jēzus.  Tas viss vidusmēra klausītāju var ļoti iegruzīt, tāpēc šī noteikti nebūs chillax mūzika piektdienas vīna vakaram, tomēr kaut kas rebelīgs un asprātīgs tur ir.  Kaut vai rindas: "Palīgā, palīgā mani ļoti grib tava draudzene, it kā būtu žīds un viņa būtu naciste." Ar pārdomātu menedžmentu grupai ir potenciāls piepildīt arēnas un kļūt par festivālu hedlaineriem, šobrīd lielākais grupas hits ir "Palīgā".  Zemāk kadrs no video.
Attēlu rezultāti vaicājumam “ziedu vija”

linkpost comment

[Mar. 18th, 2019|09:52 pm]

ulvs
Ai, bļaģ, es sūkāju. Tikko pamodos no "diendusas", attopoties, ka šovakar taču pēdējais BM koncerts vecajā sastāvā. Tā arī nedzirdēju. Nu neko. Vismaz es viņus esmu dzirdējis šai sastāvā pirms n-tajiem gadiem.
link2 comments|post comment

[Mar. 18th, 2019|07:18 pm]

sodienliist
Tas ir pavasaris? Planētas ne tā sastājušās? Vitamīnu trūkums vai varbūt tas, ka neatceros, kad pēdējo reizi tā pa īstam būtu redzējusi saules gaismu? Liekas, ka nav spēka pat paņemt pildspalvu rokā. Stulbais marts.
linkpost comment

Kā jūs jūtaties? [Mar. 18th, 2019|11:23 am]

malvine_truse
Kā jūs jūtaties šodien?

Man visas acis aizpampušas, gribas gulēt.
Es veicu pētījumu, tāpēc, lūdzu, atbildiet.

Pēc pāris stundām prezentēšu rezultātus!
link16 comments|post comment

[Mar. 18th, 2019|12:39 am]

rkktzd
man bieži liekas, ka tad, kad kaut kas jāsaka, man pasakās kaut kādi totāli murgi.
link1 comment|post comment

[Mar. 17th, 2019|11:43 pm]

gnidrologs
Pisec Messi. Kad dzīvē maz prieka, pietiek paskatīties maču un gara stāvoklis uzlabojas. Būs traģiski, kad viņam nāksies iet pensijā.
linkpost comment

par vakardienu [Mar. 17th, 2019|08:15 pm]

ulvs
Vakar bija ekselents pasākums. Neekspektēju, ka būs slikts pasākums, saprotams, jo Ādmiņu lielkoncerti jau kādu laiku ir diezgan trendy, ja tā drīkst teikt. Taču šoreiz sanāca daudz labāk, nekā spēju iztēloties, ka sanāks. Un tas lielā mērā pateicoties tam, ka izrādījās, ka ir saplīsies viens no uz vietas esošajiem noname subwooferiem. Mūsu vietējais skaņu ģēnijs Gatis (Gatis Krievāns, pro apskaņotājkungs) problēmu atrisināja, dabūjot divus daudz jaudīgākus, ļoti funkcionālus subwooferus. Vārdu sakot, tik jaudīgs koncerts Ādmiņu ielā 4 nebija bijis. Vismaz ne manā pieredzē.

Atklāti par grupām, koncertu un rokmūziku vispār, trigger warning. Pie reizes mazs ieskats teorijā, ja tā var teikt.

Bērnības milcija, kā jau viņiem pienākas, sniedza ļoti baudāmu koncertu. Mīlu "Velnus" un "Limuzīnu. Mans vienīgais komentārs par viņu dzīvajām uzstāšanām - prasās nedaudz vairāk emociju, tādu kādu sāpīti spēlē/spēles manierē. Mazliet spēcīgāk (jaudīgāk?)? Grūti noraksturot. Teiksim tā, BM live uzstāšanās manī kairina 9 no 10 baudām, taču 10. nekad! Bet pats galvenais, ka es zinu, ka tas ir iespējams - sasniegt šo 10. punktu. Es vēlētos, lai viņi vairāk izārdās uz skatuves, lai viņi savu roku izspēlē mazliet grūvīgāk, mazāk nervozi. Bet, redz, tie visi ir mani aizspriedumi. Vienmēr atradīsies kāds, kurš apgalvos ko pilnīgi pretēju ta, ko rakstu šobrīd.

Ælssa, ko izrunā kā "elsa" ar diezgan platu e, - uh, ja viņi nesapisīsies savā relatīvajā brieduma un savstarpējās sadarbības pieredzes trūkumā (mūzikas kvalitāte ir viena lieta, taču spēja koekzistēt throughout the years, kā arī spēja domāt kā vienotam mehānismam, kad tas nepieciešams ilgtermiņā ir tikpat būtiska), tad Latvijā beidzot būs kāda jauna, atļaušos, A klases rokgrupa. Un jau tagad tā skan ļoti pārliecinoši, pilnībā izmantojot šīs skatuves tehniskās priekšrocības un jaudu to the max.

Viņus arī apskaņoja Gatis un viņš uz tās aparatūras no grupas izspieda (t.i., grupa ar Gata palīdzību) tādu masu, kas mūzikai piešķirā man tik mīļo papildus fizisko dimensiju. Kad ne tikai dB, bet arī frekvenču kopums, ko rada mūziķi, tevi fiziski paņem. Nez, varbūt kāds cilvēks, kurš nezina, un tāpēc iztēlojas, ka jebkura rokgrupa var skanēt tā, ja ir pietiekoši jaudīga aparatūra. Bet tā nav. Lai tā skanētu, tā ir jāspēlē. Jāspēlē ģitāra. Jāspēlē basģitāra. Un, pats galvenais, jāspēlē bungas - bundzinieks ir vissvarīgākais rokgrupas un skanējuma elements. Un Ælssas bundzinieks ir īsts tīrradnis. Ko lai saka, jaunā paaudze (lai gan viņi nemaz nav TIK jauni) nebeidz mani pārsteigt.
link6 comments|post comment

[Mar. 17th, 2019|05:01 pm]

ulvs

Dažāda obscure 80' underground muzačka no Balkāniem. Tā vismaz izskatās. Tikko uzdūros saitei, nav laika iedziļināt, ieliku te, lai atcerētos.
link1 comment|post comment

[Mar. 17th, 2019|01:55 pm]

gnidrologs
note to self
ja nav spēka, tad nevajag
linkpost comment

Manieres [Mar. 17th, 2019|11:54 am]

kochka
[Tags|]
[music |Akua Naru - Block]

"Drīz vien es sagrāvu tēva cerības un sapņus. Mana problēma tika atklāta jau pirmajos manas dzīves mēnešos. Šķita, ka tāds esmu piedzimis, neviens nesaprata, no kurienes nāk un kā ir izcēlies šis nezināmais spēks, kas pārņēma mani jau kopš dzimšanas, kas padarīja mani par gūstekni paša ķermenī. Kad sāku runāt, apgūt valodu, mana balss spontāni pieņēma sievišķīgu skanējumu. Tā bija spalgāka nekā citiem zēniem. Ikreiz, kad runāju, manas rokas nesakarīgi kustējās visos virzienos, izvijās, vicinājās pa gaisu.

Vecāki to sauca par izrādīšanos, viņi sacīja Beidz izrādīties. Viņi vaicāja viens otram Kāpēc Edijs uzvedas kā tāds mīkstais? Viņi man pavēlēja Nomierinies, vai tu vari izbeigt savus primadonnas gājienus? Viņi domāja, ka esmu izvēlējies būt sievišķīgs, it kā es īpaši piestrādātu, lai viņiem būtu nepatīkams.

Taču arī man pašam nebija ne jausmas, kāpēc tāds esmu. Šīs manieres mani vadīja, es biju tām pakļauts, es neizvēlējos šo spalgo balsi. Es nebiju izvēlējies ne savu gaitu - izteiktu, pārlieku izteiktu gurnu šūpošanu pa labi, pa kreisi, kad pārvietojos -, ne arī spiedzīgos trokšņus, kas nāca laukā no ķermeņa, es tos neizspiedu, tie burtiski izlauzās man no rīkles, kad biju parsteigts, aizgrābts vai pārbijies."

Eduārs Luī "Jātiek vaļā no Edija"
link5 comments|post comment

[Mar. 16th, 2019|10:37 am]

gnidrologs
Interesanti kurš vēl no cibiņiem taisās šovakar uz to Ādmiņu ielu iečekot latvju jauno censoņu veikumu. Neesmu bijis uz vietējām brandžām vairāk kā 10 gadus (tajā laikā Depo laikm bija latvju censoņgrupu epicentrs - šamais vēl eksistē?). Šobrīd ir bik sagurums un apātija, bet laikam tomēr jāaizbrauc. Nevaru atcerēties vai tikai Ulvja propaganda vai vēl kāds cits arī sacījis, ka tajā būcenī ir laba skaņa un atmosfēra priekš končiem? Cerams, ka tur nebūs neganti piebāzts (jē, laik hū kērz par kaut kādu žīdrūnu un vēl pāris viduvējām lohugrupām) un nebūs ko elpot kā parasti tajos tipiskajos neformāļu-hedonistu puspagrabos ar nekādu ventilāciju.
link9 comments|post comment

fraidei nait haiku [Mar. 15th, 2019|10:38 pm]

gnidrologs
tā es esmu mumu i gerasim
bet kā mazliet inhibīcijas pazūd, tā gribās par visu sevi visai pasaulei pastāstīt
riebjas abi varianti
linkpost comment

[Mar. 15th, 2019|07:06 pm]

ulvs
Agrāk biežāk bija vēlme, ko tā arī nekad neesmu īstenojis, vismaz ne apzināti- dedzināt tiltus starp cilvēkiem un tādā veidā izbeigt zināmas nepatīkamas attiecības . Agrāk dusmās uz kādu mēdzu aizdomāties par to, kā varētu, teiksim, reizē viņu pazemot un nodedzināt tiltu.
link5 comments|post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]