Comments: |
par tiem šampūņiem & dušželējām arī padoms debils - jo no dabiskām sastāvdaļām tik pat kā neko nepārdod. ja pārdotu - tad šis padoms būtu pat labs. ;)
visi šie padomi būtu labi, ja būtu reāli :)
nez, no krēmu lietošanas esmu gandrīz tikusi vaļā. man palikusi tikai bepanthen ziede.
nu tad jau no dušasželejas nebūs arī grūti atteikties:)
zini, Welledu es atļauties diemžēl nevaru. pati vārīt ziepes mājās arī negribu.
hmm, bet ar ko mazgājās senie latvieši?
es bērnībā lasīju vienā grāmatā par meiteni, kura kopā ar mazo brālīti kūlās pāri puskrievijai (vaivarbūt ukrainai) pie tēta partizāna uz mežu. nu lūk, viņi pa ceļam mazgājās ar kaut kādām ziepju puķītēm, kas baigi putojot :)
jā, šito pasaku es arī atceros kā pa miglu..
Es zinu tās puķes, bet nu neputo viņas pārāk labi. Tas tāds mīts vairāk, bet nomazgāties var, ja ir vajadzība :)
weleda es arī nevaru atļauties, es pārsvarā lietoju krievu kosmētiku, un rūpīgi lasu, kas ir tās sastāvā. ziepes es arī mājās nevāru:) nu ir tiešām daudz firmu, piemēram natural cosmetics, dabur u.c, kuras maksā vēl lētām kā, piemēram, l'oreal, un piedāvā alternatīvu ķīmijai
jā, bet es jau tās visas kaitīgās vielas neatceros. man atmiņā turas SLS & viss.
nezinu. man tiešām nav iekšās to visu mācīties..
Nav taču TIK dārgi. Es Cēsu ielā 12 pērku Urtekram produktus, nu ir šampūns 3,50 un losjons 4,50, bet iet arī gana ilgi. Zobu pasta 2,50, nekādu dižo robu kabatā neiecērt. Par BodyShop kosmētiku - nezinu, cik ļoti viņa ir dabiska, manuprāt, smaržo pārāk uzkrītoši, un, ja palasa sastāvu, kas paslēpts zem uzlīmes, ķīmijas ir gana daudz. Bet tur sīkāk jāiepētī, salīdzinot ar kaitīgo vielu tabulām.
nujā, bodīšopa pieminēšana vairāk tā kā par to zvēriņu aizsardzību bija domāta, kaut gan viņi jau tur baigi līferē ar to, kas tiek testēts uz zvēriņiem un kas nē. un vispār, tas kantoris pieder l'orealam, tā ka neskaitās nopietns :) turklāt smaržo pēc debessmannas ar lāceņu zapti vai kā nu tur bij :)
Nu ja, tās smaržas pirmās likās aizdomīgi. Ziepes viņu gan es lietoju, smaržo mazāk uzkrītoši, nekā Stendera :)
bet es tiešām esmu pasista uz tām debesmannu smaržām ar kazeņu garšu, jau nu nē, bet man ir apmēram 5 dažādas dušas želejas, ko es pārmaiņus lietoju. mazāk es nevaru.
a no bodīšopa krēmiem man sarkani pleķi metās uz rokām :(
nu jā, ja mazāk tu nevari, tad neko darīt. varbūt vēlāk; man šķiet, ka lielai daļai cilvēku tas laiks pienāk, kad saprot, ka sava ķermeņa aromatizēšanu ir iespējams stādīt zemāk par dabas un sevis piesārņošanu. tādas lietas ir nejēdzīgi mākslīgi steidzināt, es arī vēl gadu atpakaļ pēc dušas smaržoju pēc PINA COLADA un pēc tam iesmērējos ar TROPICAL SUNRISE, lai kā arī tropisks saulriets smaržotu:)_
ķermeņa iesmaržošana man nav svarīga. man vienkārši ir bezmaz fetišs. smaržas es vienmēr izvēlos maigākas - mandeles, persiki.. tās, kas parasti ir neizteiktas. bet man vajag šo dažādību.
Es smērējos ar Urtekram rožu losjonu, un smaržoju pēc rozēm. Bet sastāvā tiešām ir tikai glicerīns un tamlīdzīgas balastvielas :) Bet ir visai maz dabisko sastāvdaļu, kam ēteriskās eļļas ir tik spēcīgas, lai smaržotu ne-mākslīgi - rozes, lavanda, tējaskoka eļļa, praktiski arī vairāk neko neesmu redzējusi.
var jau arī ēteriskās eļļas plikas pievienot kādam gandrīz nesmaržīgam krēmam, unt ad ziedēt pa visu rajonu:) bet ēteriskās eļļas riktīgi dārgi maksā, tā vienīgā škrobe
pārdod arī no dabiskām sastāvdaļām, tikai tajā pašā netā jāpalasa, kādas vielas ir īpaši kaitīgas, un no tām izvairīties. weleda un daudzām krievu kosmētikas firmām gandrīz vispār nav ķīmijas, un liela daļa ir iepakota alumīnija tūbiņās, kas ir labāk kā plastmasas. ir vairāki veikali rīgā, tajos pašos krišnaītos, kur dabiskā kosmētika, tai skaitā šampūni, ir lielā vairumā. man šķiet, tas viss ir ļoti reāli, šie padomi, tikai no žaļās zemes puses nav īpaši korekti nodrukāt šādus padomus, neuzskaitot, kādas vielas drīkst atrasties kosmētikā, un kādi ir to atšifrējumi uz paciņām. Vēl grūtāk dzīvot "zaļi" ir, ja pierasts pie visām dušas želejām un daždažādiem krēmiem, kas smaržo pēc debesmannas ar lāceņu ievārījumu, vai tamlīdzīgi.
"gandrīz" is the keyword. | |