ублюдок ([info]racoon) rakstīja,
@ 2016-11-01 09:25:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Par apkuri
Šobrīd notiek ēkas “teorētiskā” plānošana zemesgabalā, kur ir tikai elektrība. Es varbūt kļūdos, bet manā sapratnē svarīgākais ēkā ir tās iekšējā infrastruktūra un siltumapgāde būtu uzskatāma par prioritāti Nr.1. Apkopojot internetus rodu, ka Dievzemītē ir daudz un dažādi apkures veidi, kur katrs sevi par labāko dēvē, māju cēlāju blogos tiek lauzti šķēpi un piesaukti individuāli sastādīti kilovatu grafiki, lielum liela ņemšanās, bet tāda galēja un autoritatīva verdikta tomēr nav.

Izejot no tā, ka gruntsgabalā gāzes nav un nebūs, skatos dažādu citādu apsildes veidu virzienā. Izdomājies krustu šķērsu, savā subjektīvajā izpratnē nonācu pie slēdziena, ka būtu vērts kombinēt zeme-gaiss siltumsūkni ar malkas apkuri, kur malkas apkure būtu mulzum liels kamīns un sildmūris, kas sniedzas caur stāviem, pirmajā stāvā sildot viesistabas un virtuves telpas, otrajā vannasistabas, savukārt piespiedu ventilācija novadītu silto gaisu uz guļamistabām. Siltumsūkņa uzdevums būtu sildīt ūdeni un nenolaist temperatūru mājās zem 18. Ja vajag virs astoņpadsmit, tad tas tiek piedzīts ar kamīnu/sildmūri.


Un par šiem diviem apkures veidiem ir ļoti daudz neskaidrību. Neesmu vēl sācis tiešu uzbrukumu izplatītājiem, bet katrs apgalvo, ka viņējais siltumsūknis nu būšot tas labākais, efektīvākais un lielāku laimi nesošākais. (gruntsūdeņu augstums ir pietiekošs) Labi, lai nu paliek siltumsūkņu andelētāji, tie nekur neliksies un tad kad šis jautājums kļūs tiešām aktuāls, tad vienkārši nogrillēšu visus tendera liesmās. Mani vairāk satrauc sildmūris. Ir dažāda kalibra kamīnu andelētāji, kuri par vairākiem tūkstošiem piedāvā somu ziepjakmeņu plātes, kas nu sildīšot uz nebēdu. Tad vēl ir visādi dūdotāji, kuru galvenais mērķis šķiet ir pārdot to kamīnu, izvilkt ventilācijas trubu un apsist ar reģipsi. Respektīvi siltums nāks un turēsies tikai kamēr kurināsi. Vēl var atrast kaut kādus podiņkrāšņu mūrētājus, kuru veikums tiek apšaubīts portālā sudzibas.lv . Vārdu sakot viss ir slikti, jo nevar atrast pat uzticamu avotu ar ko sākt konsultācijas.


Es zinu, ka tādu mūri uzbūvēt var, jo esmu tādu dzīvē redzējis un viņš funkcionē. Tb, mūris kkur 5 m plats, 1,5 biezs, stiepjas caur stāviem un nosildot abus stāvus. Kas viņu mūrējis nezinu. Zinu tik to, ka tas ir uzmūrēts no dobiem ķieģeļiem, kas veido gaisa šahtas, kurā notiek karstā gaisa cirkulācija, bez piespiedu ventilācijas palīdzības. Piespiedu ventilācija ieslēdzas tad, kad siltumu vajag aizvadīt uz attālākām telpām. Ar trijiem kamīniem malkas ziemā var sadzīt plus 22 uz veselu diennakti. Okej, neliegšos, māja arī bija mūra un labi siltināta.
Ja kāds ir redzējis šādu uzparikti un zin, kas to ir mūrējis, neslēpjiet, ar labiem cilvēkiem jādalās, to nekad nevar būt par daudz. Kamīnu andelmaņus un citus dziesminiekus lūdzu nepiedāvāt, tos es varu atrast arī pats.


(Lasīt komentārus)

Nopūsties:

No:
( )Anonīms- ehh.. šitajam cibiņam netīk anonīmie, nesanāks.
Lietotājvārds:
Parole:
Temats:
Tematā HTML ir aizliegts
  
Ziņa:

Gandrīz jau aizmirsu pateikt – šis lietotājs ir ieslēdzis IP adrešu noglabāšanu. Operatore Nr. 65.
Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?