ублюдок ([info]racoon) rakstīja,
@ 2010-09-21 08:47:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Par Audi RS6, 2010 izlaiduma gada.
Foršs auto subdžektā, piekritīsiet? Samierinieties, vairums no Jums nekad tādu nedabūs, varbūt 2020 gadā un arī es neesmu izņēmums. Un kāpēc? Banālākie iemesli ir - neesi mantinieks, neesi pie siles, neesi konkurētspējīgs un piedevām Tev vēl nav spalvainās tēvoča rokas, kas pabīdīs, ja gadījumā grūtāk klāsies. Sile un mantinieku būšana lai paliek tiem, kam tas pieejams, mums - mazajam cilvēkam vajag vairāk pievērsties vārdam k-o-n-k-u-r-ē-t-s-p-ē-j-a.
Te nu es atkal nevaru rimties un malšu to pašu Eiropas Savienības tuftu.
Kas attiecas uz mazo pagastu labiekārtošanu - tur viss vairāk vai mazāk ir vienkārši. Programma-projekts-pamatojums un budžets. Protams pats to viens nekad visu nesarakstīsi, bet ja pagastmājā ir kāda uzņēmīga Zelmiņa, tad ar nelielu supportu no ražotāja puses viņa diezgan veiksmīgi var saskrīvēt tos papīrus un iepriecināt savus vēlētājus ar labiekārtotu parku jau nākampavasar. Tas tā kā būtu atrisināts.
Iekšējais tirgus un tā patēriņš jakobi neatbilst valsts izaugsmes vadlīnijām, jo kā vārsmo esošie un topošie deputātiņi, mūsu prioritāte ir eksports. Skan lepni ĒksPŌrts.
Pēdējos divdesmit gados esam ļoti centušies pārvērst visu ražošanu krāsainajos metālos, tamdēļ tagad nākas visu gādāt no jauna. Tip tie kas pie siles paēduši, apslaucījuši lūpiņas tagad laiž nākamos, kuriem tā sile atkal jāpiepilda. Te nu mums talkā nāk jevrosajūzs. Ir programmas, atbalsti un dieva zīmes. Raksti projektus, biznesa plānus, sūkā pimpjus un Tev taps dots. Kaut kā tā. No malas skatoties. Kas Tev taps dots? Pirmkārt izdrāziens. Nebūsi pareizi noformējis to, šito un gala rezultātā atklāsies, ka neesi atbalstāmajā nozarē. Ja tomēr gadīsies kvalificēties, Tev atkal taps dāvāts izdrāziens, jo nebūsi laikā nodevis atskaiti, pareizi noformējis iepirkumu un beigās banka atteiks kredīta naudu, lai tu skaļi brēkdams mestos ceļos kaut kāda utaina klerka priekšā.
Ja arī šajā posmā Tu pamanies izsprukt sveikā, tad nāk pēdējais punkts uz i, kas Tevi notriec no kājām, lai Tu tomēr taptu izdrāzts, locītos un kauktu. Iepirkums, savu mantu tu vari pirkt tikai no jevrosajūza ražotājiem. Tieši tā pat uzrāvās visi zemnieciņi par 100k pērkot John Dīr traktorus. Būtu ņēmuši belarusus un viss būtu čikiniekā, bet ā re če, supportiņš tikai jevrotraktoram. Zin tur izplūdes gāzes, vergu darbs un tā, belarusu ņemt nav brīv. Tas pats par visām pārējām mašīnām. Teiksim manta USĀ maksā 5 dolārus, ESā 4 eiro, savukārt malaizietis to piedāvā par 2 dolāriem vēl piedevām konteinerā iebāžot trīs savus tautiešus, lai tie to iekārtu uzstādītu. Aber malaizieti pirkt nav brīv.
Te mēs atgriežamies pie konkurētspējas. Ar par 4 eiro pirktu mašīnu mana manta maksās teiksim 2 latus, ar malaizieša mašīnu 1 latu. Cena divi lati nav konkurētspējīga, jo tirgus benčmārks šai mantai ir 1,5 lati. Kas notiek ar mani? Es aizeju pa skuju taku. Jā, jā, te var dirst par longtermu un tā tālāk. To var dirst tie kas ir mantinieciņi vai pie siles, jo šie ļautiņi ir aizmirsuši to, ka cilvēkam pusdienas ir jāēd katru dienu, nevis tikai reizi nedēļā un mazajam cilvēkam, "long term" investments un zaudējumi nav panesami.
Kāpēc sākumā bija Audi? Jevrosajūzā ir ļoti daudz audi, un ar tiem braukā tie, kuri ar visu šo regulu palīdzību mums, mazajiem ietirgo traktorus par 100 štukām, rūpnīcas iekārtas par četriem miļiem un uz tā visa fona, kamēr tu te sprāgsti nost rij austeres Nicā.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]atis
2010-09-21 11:25 (saite)
Kā apieties ar Jevrosajūzu jāmācās no grieķiem. Viltīgā Savienība pat nepamanīja kā salīdzinoši atpalikusī un pirmtīvā valstele ne tikai sekmīgi apguva tonnām līdzekļu un piekrāpa pat rūdītos dažāda veida inspektorus un pārbaudniekus, bet arī radīja situāciju, ka cienījamo valstu pilsoņi spiesti dot vēl daudz vairāk un nekad necerēt uz atdošanu.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]hmmm
2010-09-21 18:39 (saite)
Mjā, pats pabrīnījos vēl tālajā 2006.ajā, kad no vienas vietas uz mazajām Grieķijas salām bija lielie informatīvie plakāti/outdoori par ES finansētiem prodžektiem. Un pat uz tādām, kur vienas smiltis, akmeņi un daži eikaliptu krūmi 40 grādu svelmē zaigojas bez citām dzīvības pazīmēm. Karoče, jā, jāņem piemērs no grieķiem - un pieļauju, ka viņiem fondu apguves procents bija kudi lielāks nekā mūsu bāleliņiem.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?