ублюдок ([info]racoon) rakstīja,
@ 2007-02-01 16:03:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Platība: 1,098 kvadrātkilometri
Iedzīvotāji: 6,7 miljoni
Valsts: Ķīna
Laika zona: GMT/UTC +8 (Honkongas standarta laiks)
Tālruņa kods: 852
Valūta: Honkongas dolāri (viens dolārs ir aptuveni 7 saņķiki)
Vieta ko mēs saprotam ar vārdu Honkonga ir daudzas mazas saliņas (kopā 262), lielākās Hong Kong isle un Lantau isle un kontinentālā daļa kur atrodas Kowloon un New Territories.
Kaut kad agrāk, nu tā ap 1531 gadu tur andelējās spāņi un šo vietu pārraudzīja tā laika vietvalži, mandarīni,vai kā nu viņus tur visus sauc un vēl visādas neizrunājamas dinastijas laiku laikos. Kā ziņo vikipēdija, pēc Lielā Opija Kara (lai ko tas arī nenozīmētu) 1841. gada 20.janvārī šajā vietā briti iesprauda savu karogu un paziņoja, ka lai visi pisās dirst un ka vispār - šis tagad ir kroņa īpašums. Pēc tam viņi tur vēl kādu laiku kasījās un visbeidzot 1898 gadā vienojās , ka Briti pārvalda šo teritoriju nākamos 99 gadus un tad atgriež to atpakaļ Ķīnai. Pa to burzmu 1941 gadā tur vēl pabija japāņi, kaut ko pašaudījās bet pēc tam tika patriekti, līdz paejot minētajiem 99 gadiem, ar garu nosacījumu listi Honkonga tika atgriezta Ķīnai.
Vēl pēc 10 gadiem, 2007 gada 23 janvārī tur ierados Es.
Gong Kong- gorod kantrastoff. No lepna darījuma rajona līdz mazām ieliņām pār kurām vijas neona reklāmas, žāvējas veša un mazs šķībītis pārvietojamā lauka virtuvē vāra visādus mošķus šķir tikai pāris šķērsielas.
Bet sāksim visu no sākuma un pa punktiem.
Pirmais, kas Tev ierodoties HKG ir nepieciešams - transports. Centru un andeļmaņu kvartālus var izstaigāt kājām, bet, lai Tava pārvietošanās lielākos attālumos būtu iespējama ir jāizmanto transports. Opcijas ir četras - 2stāvīgs autobuss, 2stāvīgs tramvajs, taksometrs vai metro. Rekomendēju pēdējo. Visi uzraksti ir dublēti ENG, visās stacijās ir sazīmētas MTR shēmas ar izskaidrojumu kur tu atrodies un visos vagonos ir tablo kuri stāsta uz kurieni šis MTR iet, kāda būs nākamā stacija un cik minūtes līdz tai vēl palicis ko braukt. Ir vēl 5ā opcija. Star Ferry, kas kursē starp salām. Vietējie to izmanto kā transportu (1,7$ par braucienu), es kā sightseeing braucienu. MTR cenas variē no 5$ līdz 30$ atkarībā no attāluma un tā cik līnijas tev brauciena laikā jānomaina. Biļeti iegādājas sekojoši. Pieej pie tablo kurš rāda MTR shēmu un to kur tu atrodies, tu uz viņa touchscreen iebaksti ar pirkstu vietā kur gribi nokļūt, viņš parāda cik tas maksā un pēc monētu norīšanas tas atvemj biļeti.
Ar tramvaju un autobusu ir jāivizinās tāpēc, lai pasēdētu otrajā stāvā un papriecātos par skatiem. Laika un finansiālas izdevības šādā braucienā nav. Taksi izmanto tikai vienu reizi - kad esi aizklīdis tādā pakaļā, ka nu vairs nezini kur rīts kur vakars un tas notiek pirmajā dienā. Visu pārējo laiku tu neesi apmaldījies, jo ielu izkārtojums ir loģisks, viss aprakstīts ENG un ar gudru ziņu Tev kabatā ir pilsētas karte un MTR shēma.
Otrais ir naudiņa ar ko par šo braucienu maksāt. 1HKG$-0.0659LVL. Naudiņa atgādina kserokopiju un nav saprotams kurš idiņš kaut ko tik dumju kā šis papīrelis ir varējis uzzīmēt. Nu tas tā, subjektīvi, tā pat kā tas ka daži limonādes Limpo varonīgo ruksi atzīst par smuku esam, citi nē.
Treškārt - kur to naudiņu un kā tērēt. Priekš Tevis viss maksā 50-100-150 un vairāk HKG $. Tas sākumā. Ir veikali kur ir izkarinātas cenas un tās ir pilnībā apmierinošas (hmmm) . Piemēram cigaretes Marlboro Light - 30HKG$, alus Heiniken 0.6l - 17HKG$, un tas viņu narvesenā, kas tajā galā tiek lepni dēvēts par 7eleven. Brokastis Starbucks - 50-100HKG$ atkarībā no tā ko un kādos kvantumos esi gatavs aprīt.Espirit sale 50% off laikā bikses maksā 300 HKG$. Tātad, in general nekāda limpene nava. Tālāk seko tirdziņš. Tur arī ir tie kas prasa 100-150 un vairāk naudiņas. Tajā mirklī izvelc par 10HKG$ iegādāto suvenīru - mazu sarkanu grāmatiņu ar vadoņa attēlu un nosaukumu "Quotations of Mao Ce Zun" un paziņo:"This guy said that Your crap costs 10!". Pēc tam sākat mangoties un Rolex pulkstenis (jā, jā, jā) par 1500HKG$ kļūst par fake Rolex for 50HKG$. Beigu beigās Rolex paliek pie paša pārdevēja, jo viņu tirdziņā visas mantas ir tik pat sūdīgas kā mūsējā, un tirdziņš kā mēs zinām ir un paliek tirdziņš.
Ceturtkārt. A kur ir limpene? Limpene kā izrādās ir izžuvusi nosacījumu rullī Honkongai pārejot ĶTR pārvaldē. Nesaprotot kāpēc mani nesagaida orģināli , ķīnā ražoti augstas kavlitātes Levis džinsi par 10 doļikiem gabalā uzsāku sarunu ar vienu šķībīti, kurš vairāk vai mazāk spēja saprast ko es viņam jautāju. Jā, Ķīnā ražojot gan Levis, gan Espiritu gan Daini un Gati kā arī visu pārējo ko mēs par bargu naudu pērkam savās botēs. Un visas šīs burvīgās mantas sapakotas konteineros caur Honkongu dodas pretī ar šopingu apmātajam rietumu pilsonim.
Bet kāpēc viņu nav šeit?!?
Ir - veikalā. Ej un pērc.
Nu bet nav taču lēti.
Nav gan.
Kāpēc?!?
Tāpēc. Tam seko garš stāsts miglainā angļu valodā ar mandarīnu dialekta piejaukumu kurš vēsta, ka pēc HKG noteikumiem šeit visi brendi ir jātirgo kā UK, USA utt. Tiklīdz kā uz tirdziņa nonāk kāda Luis Vuitton somiņa, vai nedod dievs Von Dutch džinsi, tad vietējā policija nāk un šņorē nabaga nelgu ciet un tas ir crime. Ja gribot visu pirkt lētāk kā veikalos un tirdziņa apstākļos, tad ir jābrauc uz mainlandu, kur šitā lieta iet uz urrā un D&G faktorijas čalis ir saražojis 2x vairāk nekā klients pats pasūtījis un visu iztirgo neatkarīgiem interesentiem.
Samierinājies ar šo dzīves netaisnību iepeldēju tirziņā lai nopirktu zeķes kuru birku rotā man neko neizsakošs hieroglifs.
Piektkārt paši šķībīši. Šķībīši ir mazi, ļoti disciplinēti un diezgan izmanīgi ļaudis. Ja MTR rakstīts, ka ēst un dzert nedrīkst, tad neviens arī need un nedzer. Ja kāpnēm ir zīme uz leju, tad pa viņām kāpj uz leju nevis mēģina spraukties pret spalvu. Tas pats par kāpšanu augšup. Ja ir sarkanais, tad pār ielu nevar iet. Redzēju kā viens gutalīns uzrāvās uz kārtības sargu pēc tam kad bija pārdipinājis pie sarkanā. Šķibītis dzīvo pēc priekšrakstiem un likumiem. Likums aizliedz zagt un laupīt. Šķībīši nezog un nelaupa. Pat ar tavu mobilo telefonu, ko esi aizmirsis uzlaikošanas kabīnē diebj pakaļ veselus divus kvartālus. Honkongā es jutos droši, tas gan fakts. Toties šķībīši ir baigie "gavnojedi". Jo pēc tam kad es viņu tik raksturīgajā ieskrietuvē pasūtīju zupu, un brālis piebilda ka suņa "pesteļūdens" (auzu putra ar ūdeni un piejauktu konservu) izskatās labāk es pieņēmu lēmumu ka sunīti un čūsku labāk neprovēšu un turpmāk barošos tikai Starbucks un Pizza Hut, jo lokālā MaDonieša piedāvājums man arī šķita visai aizdomīgs. Šķībīts var būt arī laipns un arī vienaldzīgs. Nelaipni viņi nav, vislaik tik skatās un smaida, skatās un smaida. Kad mazajam klerciņam ir nākusi atklāsme, ka esi ieradies, lai pasūtītu divus konteinerus ar plastmasas slidkalniņu komponentēm viņš ir gatavs Tevi aizvest ne tikai pusdienās, bet arī uz Disnejlendu un vakarā vēl iepazīstināt ar savu ģimeni. Ja tu šķībītim pasaki, ka redz cik forši, es arī strādāju šajā aģentūrā, tikai tādā pasaules kaktā kā Latvijā un garām ejot domāju ieskriet apskatīt kā Jūs te dzīvojat, šķībītis kļūst nevaļīgs, jo ir atskārtis ka baltais puika ir ieradies nevis pasūtīt reklāmu pa pāris ļimakiem, bet gan nobildēties ar biroja vadītāju. Bet visā visumā šķībīši ir patīkami ļaudis ar nepareizu sakodienu 90% gadījumos.
Sestkārt. Lai HKG neliktos kā milzīgs tirgus/ofiss, kas patiesībā viņa arī ir, ir vērts padomāt par kuļturnuju programmu.
Ir vērts apskatīt Hong Kong space museum. Interesanta vieta, un vēl piedevām apmeklēt 1,2h garu zvaigžņu šovu šajā pašā muzejā, kas būs kā ekskursija kosmosā ar lekciju Mandarīnu dialektā :)(ir pieejamas austiņas ar ierakstu ENG)
Ir vērts astoņos vakarā apmeklēt Kowloon pier, no kā paveras skats uz HKG isle uin tās debesskrāpjiem. Jo tieši astoņos vakarā ieskanas sazin kur saslēpti skaļruņi un otrajā krastā sākas debesskrāpju gaismas šovs. Iespaidīgi. Skatījos ar pavērtu muti.
Ne tikai ir vērts, bet pat vajadzīgi apmeklēt Buda statuju Lantau salā uz kuru ved garākais gaisa tramvajs ko savām acīm esmu redzējis. Tur augstu kalnos ir milzīga Budas statuja uz kuru no pakājes ved garas trepes. Kamēr uzrāpies līdz augšai, ja nu ne visu dzīvi pārdomāsi, tad smēķēšanas graujošo ietekmi uz organismu gan.
The Peak. Speciāls vagoniņš Hong Kongas salā ved uz augstāko kalna smaili, no kuras var rezēt visu pilsētu zemāk. Ņemot vērā, ka pilsētas vidējais augstums ir ~50 stāvi, tad skats ir iespaidīgs.

Un vēl daudz kas cits, bet tā kā man apnika rakstīt, un tagad ir darbalaiks kas man jāvelta citiem uzdevumiem likšos mierā. Ja ir kāds speciāls jautājums par šo vietu, atbildēšu komentos.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]uks
2007-01-31 18:29 (saite)
žetons.

(Atbildēt uz šo)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?