Wed, Jul. 6th, 2016, 12:31 am
ei saa me läbi Lätita*

Man atgādināja, ka es nerakstot cibā. Jā, taisnība, vainīgs. Bet bez cibas jau nekādi. Apsolu ieklabināt biežāk un kaut... kaut ko jēdzīgāku par ieklabināšanu par to, ka vajag ieklabināt. Muchas buchas!

---
* Lai nebūtu tā, ka vispār nebūtu jēgas postēt, aizpildīšu šo zemsvītras piezīmes laukumu ar kārtējo kripaču no igauņu kultūras. Igauņiem ir valodā iegājies tāds teiciens "ei saa me läbi Lätita", ko varētu tulkot kā "netiksim galā bez Latvijas" — ko, tā īpaši neiedziļinoties igauņu nacionālajās īpatnības, varētu tā pozitīvi un mīlīgi uztvert. Šī ieraksta vajadzībām pie tā [pozitīvisma] arī paliksim. :) Pats teiciens gan nāk, ja nemaldos, no dziesmas, lūk, links uz dziesmu, lūk, links uz lirikiem (igauņu valodā, protams). Visu dziesmu līdz niansēm neizprotu (no manis jau nekāds igaunis), bet nu trijos vārdos pirmais pantiņš ir par to, ka "Bez Latvijas netiksim galā / Un Krievija neizkrīt no prāta / Tāpat kā bez dvielīša / Mēs pirtī nekad neejam." nu un tā tālāk. Bet vispār man šis teiciens galvā aizķērās pēdējās dienās, kad atpakaļceļā no Igaunijas ziemeļiem vilcienā paķēru palasīšanai viņējo vietējo "lauku avīzi" (Aja Leht), un tur ar šiem ievadvārdiem, ka bez Latvijas galā netiksim, man acu priekšā trāpījās intervija ar viņu nākamo valsts prezidenta kandidāti Mailis Reps (iegaumējiet šo vārdu), kur intervijas ievads uzreiz blieza vaļā ar nepārprotamu mājienu uz viņas ģimenes situācijas līdzību ar pašreiz amatā vēl esošā T.H. Ilvesa ģimeni (atgādinu pīļu dīķa neseno preses pīli — igauņu zemes prezidents savas prezidēšanas laikā paguva visādos veidos nokļūt dzeltenajā presē, un beigu beigās izšķīrās no Evelīnas un apprecējās ar latvieti Ievu). Vārdsakot, arī šai prezidenta amata kandidātei otrā puse ir latvietis. (Kāpēc gan ne?) Bet vispār... ja jūs kaut ko lasāt no manis dāsni piešķirtajiem linkiem, tad iesaku kāda cita cibiņa FB šārēto rakstu no New Scientist, par to, vai ir alternatīva nacionālām valstīm.

Arlabunakti, mazo draudziņ.

Wed, Jul. 6th, 2016, 08:49 am
[info]puuce

Mailis Reps otra puse turklāt ir svarīga un ļoti zināma, vismaz noteiktās aprindās :) Vai Mailis kādu laiku nebija izglītības ministre?