Tā, kurai zalkši nāk mājās ([info]putnelis) rakstīja,
@ 2008-07-18 13:26:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
iekūlos strīdiņā, bet tam par pamatu mana neprasme smalki un pieklājīgi pasniegt faktus. Kur ko tādu var iemācīties? Nu runāt smalki, pieklājīgi un iztikt bez konfliktiem? Lai nav mokoši jāatvainojas....


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]putnelis
2008-07-18 16:55 (saite)
vai augstākā izglītība ir garantija?

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]buks
2008-07-18 20:58 (saite)
Nē. Bet izglītība ir smadzeņu, tb domāšanas treniņš.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]putnelis
2008-07-18 21:33 (saite)
drīzāk tas ir dzīvesveids, kas var trennēt smadzenes - nu labi - augstskolā pavada 3-5 gadus (ja pareizi sapratu mūslaiku izglītības sistēmu) bet pēc tam iestājas lielais nekas.
Drīzāk smadzeņu darbību trennē uzņēmējdarbība - piespiež visu laiku izdomāt kā turpināt gūt ieņēmumus, kā pilnveidot savu darbību, kā būt vislabākajam - un tas jāmācās, jāmācās, jāmācās... uz pakaļ skrien bankrats un visu laiku draud.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]buks
2008-07-18 21:57 (saite)
Nuss, treniņš ir jebkurš smadzeņu process, arī cītīga kvestu iziešana ranskeipā vai tamlīdzīgā spēlītē. Taču ja cilvēks kļūst virtuozs spēlētājs, nemitīgi domājot par to, kā pilnveidot savu darbību, bet nudien nezinu, vai tas attīsta inteliģenci un iekšējo kultūru. Tās ir tikai praktiskas amatniecības iemaņas.

Augstskola, atšķirībā no vidusskolas, iemāca mācīties, sistēmātiski, strukturāli domāt, saskatīt nepateikto un, galvenais, uz esošās informācijas bāzes radīt jaunas koncepcijas. Vienā vārdā sakot: iemāca domāt. Protams, lielākajai daļai augstskolu beidzēju nav pieticis talanta to iemācīties, tie paliek vidusskolas līmenī, tb spējīgi iekalt vielu un atbildēt. Taču tas raksturīgs pirmajai paaudzei. Ar katru nākamo paaudzi process kļūst vieglāks, un kādā 4-5 paaudzē cilvēks iemācās domāt. praktiskajā dzīvē tas ir lieki un nevajadzīgi: gudrība, inteliģence un iekšējā kultūra biznesā ir pat traucējoši faktori, jo bremzē intuitīvu situācijas izpratni, vēlmi riskēt, uzspiest savas vērtības un gribu, spēju zibenīgi pieņemt izšķirošus lēmumus. Līdz ar to liekas īpašības. Atavisms.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]putnelis
2008-07-19 22:00 (saite)
Hmmm - par Taviem vārdiem vērts padomāt....

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?