Petrovichs ([info]petrovichs) rakstīja,
@ 2011-06-09 09:06:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Sabiedrības infantilizācija un debilizācija
Šorīt pa ceļam uz darbu klausījos Radio Skonto, kur stāstīja par karstā, saulainā laika negaidītajiem blakus efektiem uz bērnudārziem. Izrādās, bērnu tiesību aizsardzība mums nu jau ir tik augstā līmenī, ka medmāsiņa bērnam nevar pat tableti pret temperatūru iedot, jo bērnam, lūk, var būt pret to alerģija. Nu labi... Bet izrādās, ka par neatrisināmu jautājumu kļūst arī bērnu izvešana ārā šai laikā. Nu jā, bērni apdeg. Bet ieziest viņus ar kādu pretapdeguma ziedi arī nevarot, jo vienam otram varbūt šī ziede izraisīt nelabu reakciju. Vecāki nedrīkstot arī dot savas ziedes uz dārziņu līdzi, jo tas esot pret kaut kādiem tur noteikumiem. Nu un ar savām ziedēm ar var problēmas sanākt, ja māsiņa/audzinātāja kaut kur kļūdās, ieziež ar nepareizo vai ieziež nepilnīgi un kāda vieta vienalga apdeg. Vārdu sakot, neatrisināma problēma un šīs neatrisināmās problēmas risināšanai nākošā sēde esot paredzēta kaut kad augustā.
Neenu, bērnu tiesības, protams, ir laba lieta, bet man šķiet, ka šajā virzienā ir aizgājuši tādi pārspīlējumi, kas visu pasākumu pārvērš jau pretmetā. Sieva stāstīja, ka bērnībā viņas brālim bija sācies niķis - veikalā, ieraugot kādu mantu un to nedabonot, aurot pilnā rīklē un krist gar zemi. Māte bija pavaicājusi bērnu ārstam, ko šādā gadījumā darīt. Ārsts atbildējis - pamatīgi iezvelt bērnam. Un tas arī palīdzējis, līdzīgi kā Reset pogas nospiešana datoram. Pēc belziena saņemšanas puika acīmredzami atguvies, atgriezies šajā pasaulē, pārtraucis raudāt un vēl pēc dažām reizēm niķis pazudis uz neatgriešanos. Bet šodien? Ja kādi bērnu tiesību aizstāvji uzzinās, ka dakteris ir ieteicis šādi rīkoties, vai tas dakterim nedraud ar milzu nepatikšanām? Un vecākiem, ja tie lielveikalā iesitīs savam raudošajam bērnam? Vai neatradīsies liecinieki un bāriņtiesa nelems par vecāku tiesību atņemšanu?
Tāpat arī normas, ka līdz ciktur gadiem bērnus nedrīkst atstāt vienus pašus mājās bez pieaugušā uzraudzības. Nu nez, cik sevi atceros vēl no kādiem 4-5 gadiem, nekad nekādas aukles mums nebija un paliku es viens itin bieži. Kad piedzima māsa, laiku pa laikam palikām divatā - es, apmēram 8 gadus vecs puika un zīdainis. Ja māsa apčurājās vai apkakājās, es, klusi pie sevis lamādamies, viņu mazgāju un mainīju autiņus. Un devu viņai ēst mammas sagatavoto pudelīti, to iepriekš uzsildot. Un nekas. Izdzīvojām. Tagad toties process infantilizācijā ir aizgājis jau tik tālu, ka bērnus vienus pašus pat uz augstskolu nevar palaist, vecāki iet līdzi. Nez, augstskolās vēl vecāku sapulces nerīko? Ja rīko, tad drīz rīkos vecāku sapulces arī darba vietās, kur vecāki tiks kaunināti, ka bērni slikti strādā.
Un vēl - nu nebija tajos laikos ne tādas "māmiņu algas", ne pamperi, ne daudzas citas šodien pašsaprotamas un ērtas lietas, bet bērni dzima. Un izauga. Tagad vienai otrai jaunajai māmiņai acīs varam redzēt Valstisku Misijas Apziņu. It kā bērni nebūtu pašiem, bet tas būtu svarīgs valsts pasūtījums. Un bez valsts atbalsta nu nekā. Man gan šķiet, ka pie vainas ir tieši sociālā nodrošināšana, kas kaut mazu, bet pensiju nodrošinās praktiski katram, kas strādājis, neatkarīgi no bērnu skaita. Agrāk, kad pensiju nebija, vienīgais garants vecumdienām bija bērni. Un nevis vienkārši bērni, bet bērni kas neaizmirst par vecākiem, kas paši iztikuši un drusciņ spējīgi atlicināt saviem vecākiem. Un šis process nodrošināja stabilitāti un sabiedrības paplašinātu atražošanos. Bet sociālisma idejas šo patriahālo kārtību izjauca un šobrīd lielākā daļa Eiropas valstu bez imigrantu pieplūduma no ārzemēm būtu novecojošas un lēni izmirstošas sabiedrības.
Ar labiem nodomiem ir bruģēts ceļš uz elli.
Un vēl - kamēr miesassodus neatjaunosim, valstī kārtības nebūs. Un stabilas augšupejas nebūs, kamēr būs valsts pensijas.


(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]anneke
2011-06-09 09:23 (saite)
Ir valstis, kur dārziņam ir savs pretiedeguma krēms, ja vecāki vēlas ko īpašu, tad jādod līdzi.
Tāpat dārziņā ikvienam jābūt ārsta izrakstītām prettemperatūras zālēm, kurām piekabināti ārsta norādījumi.

Lielisks puksts! Varu vien piekrist un atkal piekrist. Par visu. Izņemot par 4gadīgu bērnu atstāšanu vienatnē. Arī es tiktu atstā, un neko - izaugu, taču nedomāju, ka tas bija visai prātīga. Jā atstāja, jo nebija citu variantu un tolaik tas bija normāli.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]petrovichs
2011-06-09 09:33 (saite)
Atceros, ka tēvs ar māti bieži gāja uz kino. Gan uz pēdējo seansu, gan brīvdienās uz kādu dienas seansu. A ko darīt? Katru reizi meklēt kādu aukli uz divām stundām? Tā i paliku viens. Un reiz 5 vai 6 gadu vecumā, kad vecāki atgriezās, priecīgi viņiem pavēstīju, ka esmu iemācījies lasīt! Pirms tam jau burtus zināju, tikai vēl nemācēju tos salikt kopā, bet viņu prombūtnes laikā, garlaicības mākts pētīju grāmatu un man pieleca sistēma ;-)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]fleur
2011-06-09 09:37 (saite)
Vēl jau jāskatās, kādā vidē atstāj bērnu. Mani atstāja laiku mājās, kurai blakus ir dīķis un Vesetas upe. Un meži. Ij nekas:) Bet nu es biju ļoti prātīgs un iebiedēts bērns, man nebija lielākas laimes kā tās dažas stundas pavadīt, mierīgi lasot paēnā.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]petrovichs
2011-06-09 09:55 (saite)
Es paliku pilsētas dzīvoklī.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


[info]anneke
2011-06-09 09:59 (saite)
Nu vispār jā - katru reizi meklēt aukli uz divām stundām.

Par kārtīgu belzienu gan nepiekrītu, ir arī citas metodes. Konsekvence gan lieti noder.

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais) (Diskusija)


[info]petrovichs
2011-06-09 10:08 (saite)
:)
Neenu, var bērnu žņaugt, smacēt, apstrādāt ar elektrošoku, bet pāriens tomēr ir humānāks :)

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?