pastkartes ([info]pastkartes) rakstīja,
@ 2009-11-28 17:23:00

Previous Entry  Add to memories!  Tell a Friend!  Next Entry
Garastāvoklis:svētdiena
Mūzika:hokejs blakusistabā

Dzīve, Dzīvība, Evolūcija, Nonsenss DAY 2
Un, jā, apskata otrā daļa. Ļoti īsa, jo, noklausījies pirmās četras lekcijas, izvēlējos pamest konferenci, lai dotos pusdienās, bet vēlāk skatītos Battlestar Galactica. Jo, ja nekļūdos, ne Narkevičs, ne Kačans uzstāties negrasījās, bet par Krisa Sinhas valodas teoriju es visu, kas man varētu noderēt, dzirdēju no Krisa Sinhas un Šķiltera vakardien. TĀTAD.

Raivis Bičevskis - Šellinga dabas filosofija. Kvalitatīva filosofijas vēstures lekcija par Šellinga agrīno dabas filosofiju. Ieradies lekciju zālē, par titulfilosofu nezināju neko, tagad zinu mazliet. Tātad - lekcija veiksmīga, lai gan aizraušanās ar speciālistterminiem svētku konferencēs man nekad nav patikusi. Estētiski ontoloģiskais neoplatonisms (sic!). Shēmas, citāti, ilustrācijas - ļoti pieklājīga datorvizualizācija, kas kulminē dramatiskā Šellinga sejas pietuvinājumā. Galvenie ieguvumi: aptuvenas zināšanas.
Ieva Kolmane - Literatūras bioloģija un meli. Ir runātāji, kas var būt patīkami bez acu kontakta ar publiku, lasot no lapiņas. Priekšlasījums sajūtu ziņā līdzinās kaut kādam Rīgas Laika komentāram, kas mazliet pastāsta par Nīči, pamētājas ar intelektuāli piesātinātām atsaucēm uz mākslas darbiem. Patīkami klausīties, bet iedomāties, ka kādam šī lekcija izraisījusi dziļas pārdomas, grūti iedomāties. Galvenais ieguvums: apziņa, ka mētāšanās ar atsaucēm (ja to dara smalki) no malas izskatās labi. Atziņa, ka "literatūra ir meli" nav gluži patiesība, jo pārāk absurda literatūra nekad negūs mass appeal -> evolucionārpsiholoģijas hipotēze par literatūru / kino / mākslu kā mēdiju, lai indivīds iegūtu pieredzi, netiek apgāzta.
Māra Rubene - Kants un Darvins. Epiģenēzes jēdziens. Ja es studētu filosofos, es gribētu mācīties pie šīs sievietes. Mazliet runā par ticības - prāta jautājumiem, pirmo reizi konferencē izvirza priekšplānā "int. design" problēmu. Teleoloģijas jautājumi - tieši par šādām lietām, manuprāt, bija jābūt konferencei, nevis Krisa Sinhas valodas teoriju. Galvenie ieguvumi: jautājumu daļā pārliecinos, ka profesors Artūrs Mauriņš ir kruts. Mazliet skaidrāk sāku apzināties to, ka vārds "progress" ir nekorekts. "Izmaiņas" ir labāk.
Elga Freiberga - Darvina idejas un 19. gs. franču pozitīvisms. Ideju vēstures lekcija, kurā nesaskatu pārāk lielu vērtību, ja neskaita politnekorektus citātus, kas zālē klātesošajiem liek smaidīt to smaidu, ko smaidām, kad kāda cita bērns mums pajautā kaut ko nekorektu. Vecāku klātbūtnē. Lekciju glābj Mauriņš jautājumu fāzē atgādinot visiem galveno ieguvumu: atziņu, ka jāpadomā divreiz, iesaistot Darvinu, retorikā par vērtībām, ētiku, estētiku, anything. Galu galā, neviens nav teicis: "Ņūtonam ir taisnība, gravitācija ir vērā ņemams process. Tātad - tas ir labi. Tātad - visu iespējamo JĀMET ZEMĒ."

Viss.



(Lasīt komentārus) - (Ierakstīt jaunu komentāru)


[info]kants
2009-11-28 18:32 (saite)
Ja es studētu filosofos, es gribētu mācīties pie šīs sievietes. error, error.
Konferencēs runā interesanti, bet lekcijas bija diezgan tālu no ideāla.

(Atbildēt uz šo) (Diskusija)


[info]strangelove
2009-11-28 19:08 (saite)
+1

(Atbildēt uz šo) (Iepriekšējais)


(Lasīt komentārus) -

Neesi iežurnalējies. Iežurnalēties?