25 October 2016 @ 09:32 am
.  
paskatījos sia move your body un atcerējos, ka vispār jau man patīk go-go un showdance. tik nav laika vēl to iepīt dzīvē. būs jāatsver ar kādu ballēšanos. 
 
 
Current Music: Sia - Move Your Body (This is Acting Movement)
 
 
25 October 2016 @ 12:49 am
Together in psychedelic dreams  
Atceros, kā pirms četriem gadiem atgriezos Latvijā. Lai nejustos kā citplanētietis un neaizmirstu ieceres, pieteicos par brīvprātīgo vienā NVO. Vēl atceros, ka tajā laikā visu laiku sūdzējos vienam draugam par to, ka nevaru izturēt, kāda čīkstule esmu, ka pārāk daudz kritizēju un piekasos, nespēju redzēt skaisto utt. Biju nolēmusi braukt atpakaļ, bet man šeit piedāvāja darbu. Draugs teica, lai beidzot uztraukties, jo varot taču visu ignorēt un dzīvot savā radītajā pasaulē. Jā, kāpēc gan ne? Jūs ignorējat mani, es jūs, manā pasaulē mani noteikumi, ņemieties paši, es tur nepiedalīšos. Tagad šķiet, ka tā bija diezgan liela kļūda. Var jau taisnoties, ka toreiz biju pārāk liela dura, nedaudz apjukusi un nobijusies, bet gan jau arī apzinājos, ka ir ērtāk dzīvot aizvērtām acīm pusnomoda stāvoklī zem pagultes. Lai gan es nefanoju par partiju "Kam pieder valsts", tomēr piekrītu tās biedra I. Poikānam teiktajam, ka agri vai vēlu pienāks tāds bŗīdis, ka arī uz tavu ideālo fantāzijas pasauli attieksies ārpasaules likumi, kurus izlikos neredzam. Protam, katram muļķim skaidrs, ka nav iespējams dzīvot atdalīti no visa, un tagad par to maksāju, lasot par aizvien kaitinošākām lietām Latvijas politikā. Varu tikai kost pirkstos par savu gļēvumu un padošanos.
 
 
Current Music: Kate Tempest - Chicken
 
 
24 October 2016 @ 11:20 pm
 
Šodien okeāns parādīja savu spēku - milzīgi viļņi - fonā, savukārt iekšā vai ārā raujoši - pludmales līmenī; pēc tam, kad viens mani ierāva iekšā un milzīgs vilnis pārgāzās pāri, tad nākamajos iekšā bridienos biju daudz piesardzīgāka. Un nemaz nebiju dziļi - ūdens līdz dibenam, bet spēks tāds, ka saproti, ka no mutuļojošā pretim nākošā smilšu-ūdens kokteiļa neizbēgt - atlaidu dēli un tad tas viss gāzās pāri. Nemaz negribas iedomāties kā ir tur, kur lūza un ar skaļu būkšķi smiltīs triecās vēl milzīgākie viļņi. Šodien okeānā paliku gandrīz pati pēdējā - kad līdu laukā no ūdens, tad biju palikusi vienīgā, bet tad ieraudzīju vēl divus nenormālos, kuri vēl līda iekšā mutulī.

Bet kopumā, bija super, turklāt nevienu reizi nevilku hidru - tikai rash guard kreklu un peldtrusenes (97% velk hidras).


Pāris bildes ar laimīgo izdzīvotāju )
 
 
24 October 2016 @ 04:56 pm
Grāmatu plaukts  
Kur iegādāties apmēram metru platu, vismaz pusotru metru augstu piecdesmito gadu grāmatu plauktu? Bez durvīm, bez nekā, vienkārši plauktu grāmatām.
 
 
24 October 2016 @ 02:36 pm
 
ko es noteikti negribu Ziemassvētkos: http://www.jrt.lv/jaunaja-rigas-teatri-top-agatas-kristi-stasta-lakstigalu-maja-iestudejums
 
 
 
24 October 2016 @ 12:40 pm
 
pusstundu baroju, pec tam pusstundu tiriju vēmekli no visurienes. un beigās vienalga paēda no pupa.
 
 
24 October 2016 @ 10:15 am
.  
smuki beyonce izklaidējas.
 
 
Current Music: Beyoncé - Hold Up
 
 
24 October 2016 @ 09:37 am
Lopu ekspresis. Toms Kreicbergs (cietie wāki)  
mājas režīmā, aiz neko darīt izlasīju 'lopu ekspresis'. sākās kā grišama 'firma', bet tad lēnām izlaida garu un līdz grāmatas beigām tā arī nesāka elpot. līdzīgi 'svina garšai' autors ļoti grib rakstīt, bet nav ko teikt. biš var nosmakt tajā kuslumā.
abām grāmatām noformējums atbilstošs saturam - bez idejas un sadomāts.
---
pēc tam paņēmu lato lapsas 'trīspadsmit amerikas' un kā svaigu gaisu ielepoju. kautgan lapsa nemaz nav rakstnieks un grāmata ir žurnālista ceļojuma apraksts. grāmatas dizains arī labs, vienīgi CIETIE WĀKI! kas ar tiem cietajiem vākiem, tas ir īsts lāsts izdevējdarbība un tik neērti lasītājam.
 
 
24 October 2016 @ 09:33 am
 
Ir vairāki cibsteri, kas man objektīvu vai subjektīvu iemeslu dēļ konkrēti besī. Piemēram, besī seja, vai vienkārši ir lohi. Vadoties pēc senās parunas par sūdu kustināšanu, ļoti sen nebiju viņus lasījis, bet tagad iemetu aci un pašķirstīju pāris cibas, mazums – būs izauguši par patīkamiem, pašpietiekamiem cilvēkiem.
Tomēr – ne nieka. Dirstu, ja teiktu, ka nav savdabīgi patīkami redzēt, ka ir cilvēki, kas palikuši precīzi tādi pat lohi, kādi bija pirms teju desmit gadiem. Pacēla garīgo.
 
 
23 October 2016 @ 10:26 pm
 
Kad ir laiks posties mājās? Kad pežas ezis sāk durties cauri peldtrusenēm.
Bet vispār, kosmētiku nelietoju it nemaz, jo tāpat viļņi visu noskalos, staigāju apkārt brīva un sāļa.
 
1 | ...
 
24 October 2016 @ 12:18 am
Bobs Dilans  
Kopš atkal jārunā franciski (cilvēku grupā ir tik maz, ka nav iespējams izvairīties no runāšanas), mēģinu atsākt klausīties Radio Nova. Pirmais piegājiens bija neveiksmīgs, jo man to ieteica, kā alternatīvo franču radio. Toreiz vīlos, jo nez kāpēc biju iedomājusies, ka formāts būs līdzīgs radio Nabai. Tolaik arī traucēja mani aizspriedumi pret popsu, jo biju vairāk aizrāvusies ar eksperimentālo mūziku. Nākamā reize bija daudz veiksmīgāka, jo biju paskatījusies, kādi raidījumi skan vakaros, turklāt attieksme pret mūziku vairs nebija tik kategoriska. Lai gan joprojām tur skanošā mūzika mani īpaši neuzrunāja, iepatikās raidījums Book Box, kur vadītājs lasīja priekšā dažādas grāmatas, reizēm arī komiksus. Vēl piefiksēju, ka atšķirībā no standarta komerciālajiem radio tur bieži skan t.s. pasaules mūzika, regejs, reps (šautauts visiem, kas to uzskata par tīņu mūziku). Bet kāds te sakars ar Bobu Dilanu? Nujā, pēdējā laikā feisbuks man bieži izmet visādas lapas angļu valodā, kur mēģināts pamatot, kāpēc prēmiju vajadzēja dot Dilanam. Taču franči laikam grib būt īpaši un atšķirties - tajā RadioNova lapā atrodams raksts Vissliktākās Boba Dilana dziesmas.
 
 
Current Music: HTRK — Chinatown Style
 
 
23 October 2016 @ 11:57 pm
 
ēdu lakricas, jo man liekas, ka mātes pienam varētu piestāvēt lakricas nianse
 
1 | ...
 
23 October 2016 @ 10:39 pm
addiction <- subordination  
In non-human primates, social status affects cocaine self-administration. Animals that achieve a dominant status in the group show increased numbers of D2 receptors and are reluctant to administer cocaine, whereas animals that are subordinate have lower D2-receptor numbers and readily administer cocaine. Increasing D2 receptors in NAc markedly decreases drug (alcohol) consumption
 
 
23 October 2016 @ 07:30 pm
 
Iztrakojos ar dēli pa viļņiem, uzēdu zivis, tad uztrakoju vēl. Man laikam iepatikās.
 
 
23 October 2016 @ 09:03 pm
 
DELFI. Kādā lauksaimniecības nozares zinātniskajā institūtā Stendē vairākus gadus eksistējusi tā dēvētā melnā kase.
 
 
23 October 2016 @ 05:54 pm
melns apmetnis  
vai kādam ir melns, garš apmetnis ar kapuci, ko varētu aizdot uz vienu vakaru?
 
 
23 October 2016 @ 04:43 pm
 
man vieglāk būtu rakstīt ar 1 roku, braucot ar riteni, nekā kad viņi visi ir mājās. E vienlaicīgi vajag gan gleznot, gan grebt ķirbi, gan cept ķirbja pīrāgu, gan to ēst, gan čurāt, gan dedzināt sveces, bet lai to darītu ir jānomazgā iepriekšējā aktivitātē sadzīvotais viss, bet bēbis jau ir krēsliņā un pieprasa ēst, un viņa sautējums jau deg un pampers jau ir pilns, bet I, kurš taisās pēc keksa mīklas, ir jāizstrīdas par to, vai E kombinezons ir zils vai violets. tas notiek stundā starp midzināšanām, kurā esmu piekodinājusi, ka strādāšu.
 
 
23 October 2016 @ 12:39 pm
 
E (dusmīgs): es nezīmēju Mirušo Martu, tas ir Lietuvēna palīgs!!

Tags: ,
 
 
22 October 2016 @ 11:20 pm
 
graužu Zolitūdes ābolīti, kurš nu jau sen aug aiz sētas, jo privatizācijas periodā to dārza galu mēs neizpirkām. taču joprojām var aizlīst pakaļ pa biežņu. visgaršīgāko sarkano, tādu kā rožābolu, bet citas šķirnes. ļoti sulīgu. dažreiz tie karājas mazajā ābelītē vēl līdz ziemai. "mazā"ābelīte aŗi vairs nav nekāda mazā. bērnībā tā bija tieviņa, jauniņa, bet ļoti ražīga. onkulis Jāzeps mūs ar māsīcu trenkāja no tās prom, lai neaplaužam un neplūcam vēl zaļus. mēs gājām katru dienu drusku to papurināt. principā dārzs bija tik liels, ka mums visu vasaru kādā no kaktiem bija ko gaidīt vai purināt. sākot ar skābenēm, pirmajām zemenēm, ķiršiem, mazajiem burkāniņiem, kartupelīšiem, zirņiem, vēlāk ērkšķogām utt. es īsti nezinu, ko mēs vēl ēdām, droši vien rakveres cīsiņus, bet pārsvarā trināmies pa dārzu, kaut ko nomedījām jēlu, kaut ko izvārījām. pēdējās ražotājas bija ziemas bumbiere un mazā ābelīte. mani vasaras beigās savāca atpakaļ uz centru, un tad atveda rudens brīvdienās, un māsīca bija kaut ko vēl pietaupījusi karājamies kokā, lai varētu kopā iet purināt. viņa prot taupīt. viņa tagad ir grāmatvede, arī manus dokumentus palīdz sakārtot. es viņai teicu, ka piektdien piezvanīšu māklerei un beidzot palaidīšu mājas pārdošanu, bet vēl nepiezvanīju.
 
 
22 October 2016 @ 09:25 pm
 
Draugs, uzklājot alvejas gelu man uz muguras, bija lakonisks: "50 shades of red".
 
 
22 October 2016 @ 09:03 pm
 
surf )
 
 
22 October 2016 @ 08:12 pm
 
Kāds ir labākais gaisa mitruma savācējs dažu kvadrātmetru dušas telpai bez ventilācijas ar biežu dušas lietošanu, attiecīgi daudz tvaika?
 
 
22 October 2016 @ 07:55 pm
Privātīpašums  
Man ir ķermenis. Tas nav mans nopelns. Es to neradīju. Es to neizvēlējos. Tātad būtu jāsaka ir tāds un tāds ķermenis,par kuru sākumā rūpējās mani vecāki un pēc tam es pati? Mans nopelns nav arī tas, ka tas ir sievietes ķermenis un, ka tas funkcionē, kā sievietes ķermenis, kurā var rasties vēl kāds cits ķermenis. Taču tas arī nav likumu un tikumu radītāju nopelns. Dzīvības rašanos vēl neviens līdz šim nav detalizēti izskaidrojis. Tātad es dzīvoju savā ķermenī, ar laiku to sāku uzskatīt par savām mājām, jo dzīvoju tajā un rūpējos par to. Āda manas mājas, kur arī burtiskā nozīmē var ierauties un noslēpties (Hundertvasers rakstīja, ka cilvēkam esot vairākas ādas - 1. epiderma, 2. apģērbs, 3. mājas, 4. identitāte, 5. apkārtne - ģimene, sabiedrība, valsts, 6. - daba, zeme, 7- visums. Un ja cilvēks apzinās savas rīcības sekas uz visu šo, tas taču ir labāk par aizliegumiem). Reizēm es aizmirstu, ka man ir ķermenis, pat to, kā tas izskatās, jo esmu iedomājusies, ka izskatos citādāk. Reizēm es ķermeni pamatu novārtā vai izturos pret to nesaudzīgi, lai pārvarētu kaut kādas iedomātas ķermeņa ierobežotās spējas. Kopš eju uz dejas nodarbībām un regulāri skrienu, mana attieksme pret ķermeni ir nedaudz izmainījusies, tik bieži vairs neaizmirstu, ka man tāds ir,vairs neiedomājos, ka esmu tikai tīrais gars. Apzinos, ka esmu šeit tikai uz ierobežotu laiku. 

Par šo es domāju dušā. Vēl domāju par abortiem. Ja t.s. "margināļi*" tiek padarīti par izsmiekla objektu, ir skumji. Kāpēc jārada aizliegumi, ja jau tas attiecas tikai uz margināļiem? Kāpēc no viņiem tā baidās? Ja aborts ir legāls, kādu ļaunumu tas nodara? Sievietes abortus veiks karjeras dēļ? Jā, man nepatīk asinis un kaut kādā ziņā šī procedūra šķiet kaut kas ļoti skumjš, taču es nevaru apgalvot, ka dzīvē nekad kaut kas tāds nevarētu attiekties uz mani. Un tāpēc vajadzētu būt izvēlei. Iespējams, ka aizliegums ir kādu pasargājis, jo ikvienā procedūrā var rasties kļūdas, kāda pēc tam to var nožēlot vai iekrist depresijā, taču izvēles iespēja varbūt ir pasargājusi kādu dzīvu būtni no nelaimīgas bērnības.  Ai, nu labi, šis sāk izklausīties pēc bērnišķīgas diskusijas ētikas stundā, tāpēc noraušu šo ierakstu un došos savā ierastajā skrējienā. Modinātāja pīkstieni ir nepielūdzami.

*Protams,  nevēlama grūtniecība vienmēr skars mazākumu, skaitliskā izteiksmē vienu trešo daļu, ja var ticēt šādiem faktiem un  aprēķiniem. Un nav teikts, ka tāpēc vienmēr tiks izdarīts aborts, jo tas tomēr nav tas pats, kas izraut zobu vai izoperēt aklo zarnu.
 
 
Current Music: Beatrice Dillon - Reebs Dub
 
1 | ...
 
22 October 2016 @ 07:32 pm
Suņu lietas.  
Labvakar.
Varbūt kāds no jums bieži/plāno brauc/-kt uz suņu patversmi un būtu ar mieru turp nogādāt 1 krūšu siksnu suņiem līdz 20 kg un šāds "iemaukts" lieliem suņiem (50 kg), kā arī helovīnu kostīmīņš - apmetnis "bizbizmārīte" sunītim līdz 15kg. Tāds nieks vien ir, bet tomēr varbūt noder.
Saziņa komentāros.
 
 
22 October 2016 @ 06:50 pm
Adidas Pure Boost X skriešanas apavi  
Adidas Pure Boost X sieviešu skriešanas apavi, 41.izmērs, bet drīzāk derēs kādai ar 39.-40., jo man ar 41.spiež
Jaunas. Veikalā bija 85 eur, atdošu par 50 eur, izskatās tā: http://www.prodirectsoccer.com/productimages/V3_1_Main/135271.jpg
Uzmērīt var Rīgā.
 
 
22 October 2016 @ 05:33 pm
warning!!!  
autisms rodas no Peppa pig skatīšanās: http://reflectionofmind.org/not-let-children-watch-peppa-pig-psychologists-warn-parents/
 
 
22 October 2016 @ 03:01 am
Vai mūsdienās ir vairāk retardētu bērnu?  
Man neizdodas sagūglēt, jo grūti definēt jautājumu tā, lai gūglei pielec.

Tātad, vai tas ir mūsdienu fenomens, ka (šķiet, ka ir?) vairāk mazu bērnu ar visādām problēmām - līkām kājām, šķībiem žokļiem un acīm, augšanas grūtībām, nebeidzamu slimošanu, atpalicību? Vai arī vienkārši manā apkārtnē tādu ir šķietami daudz? Vai arī liela daļa šo mazo retardētību ir pārejoši fenomeni? Kur ir sameklējama kāda statistika un saistīta infa?


Upd.: Paldies par informatīvajiem un neretardētajiem komentāriem!
 
 
21 October 2016 @ 08:24 pm
 
Uzrāpos vulkānā )
 
1 | ...
 
21 October 2016 @ 07:55 pm
 
Tags:
 
1 | ...
 
21 October 2016 @ 07:35 pm
 
mēs dzeram karstvīnu un spēlējam duckgame visi pret Eiženu
Tags: ,
 
 
21 October 2016 @ 05:47 pm
 
Labdien, sakarā ar mierpilnu piektdienas iestāšanos vēlos pajautāt:

Ko nozīmē teiciens "Paldies par kūkām"? Vai jūsu paziņu lokā kāds tā mēdz teikt?