porcelāna lellīte [userpic]

6. Aprīlis 2021 (14:02)

Padomu vajag.

1) nr.1 pilnīgi patoloģiski visu laiku komandē un regulē visus pārējos. Kā spēlēties, ko spēlēties ko teikt, kur stāvēt un vēl arī kā abiem pārējiem savā starpā spēlēties. Nu tā, ka no otras istabas atskries nokontrolēt.

2) uztaisījuši bandu un māsu neņem bariņā. Nu tā, ka vienai ļauj kāpt savā gultā, ar otru ne tikai demonstratīvi nespēlējas, bet vēl mērķtiecīgi sakacina.
Paņēmu vakar saraudājušos lielajā gultā, vienai pašai aiz aizvērtām durvīm izlasīju grāmatu, bet pat ja viņai kaut ko labu tas iedeva, abiem pārējiem ātri vien pārgāja besis un atkal sākās sava republika.

Kaut kas ir jādara un ar steigu. Bet kas tieši? Man nav atskaites punkta, es esmu vienīgais bērns un nekādus labos piemērus no bērnības neatceros. Jā, ok, 1:1 laiku vajadzētu, bet tad ir jāizdomā kā to organizēt ja ir pandēmija. Lielo sūtīt bd?
Spēles ar kārtu? Nu tur riču raču, cirku u.tml?

Comments

Posted by: Birjuza ([info]ninona)
Posted at: 6. Aprīlis 2021, 14:41

1) Tas var būt tāds personības tips (nu, vai "traucējums").
No otras puses, protams, var paskatīties, cik daudz viņš arī pats saņem tādu komandēšanu (ko pēc tam vajag novadīt), vai viņam pašam attiecībā uz sevi pietiek teikšana.

2) Mobings laikam? Kādas nr.1 vajadzības šis apmierina? Un upuris vienmēr viens un tas pats?

Es no 3 bērnu ģimenes. Tas neko nedod :D

Posted by: porcelāna lellīte ([info]neraate)
Posted at: 6. Aprīlis 2021, 14:50

Jā, ir banda 2:1. Un vēl gultas abiem vienā pusē ar galiem saliktas kopā. Bet viņiem vienkārši arī ļoti sapas temperamenti.

Ir, protams, komandēšana, jo es nevaru būt vairākās vietās vienlaikus, īpaši ja ir jānovāc pēc ēdienreizes virtuve, jāslauka kādam dibens vai tml. Un tad, kad es atnāku vairs nav citas opcijas kā komandēt.
Un ar tām sekām arī nav nekādas skaidrības. Kas vispār ir tāds ok veids, kā iedot saprašanu par cēloņsakarībām, ja nav tāda ekrānlaika vai kaut kādas atalgojuma sistēmas.

Posted by: Birjuza ([info]ninona)
Posted at: 6. Aprīlis 2021, 14:57

Man šķiet, ka daudzbērnu mātes mūžīgajā ugunsdzēsības režīmā nav iespējams konsekventi ar "sodiem" un "apbalvojumiem" strādāt. Vismaz man nesanāk.
Vari mēģināt nr1 vienkārši maksimāli pie sevis savākt - lai novāc/uzklāj galdu, mazgā dārzeņus utt. Virzīt enerģiju citur. Moš sajušanās lietderīgam un varošam praktiskās lietās (un aizņemtība) palīdzēs mazāk nodarboties ar muļķībām.

Posted by: porcelāna lellīte ([info]neraate)
Posted at: 6. Aprīlis 2021, 15:00

Tad uzreiz ir klāt arī nr.3 vai ja paveicas un abas citā telpā, pēc viena īsa mirklīša sālas matu plēšana vai tml

Posted by: porcelāna lellīte ([info]neraate)
Posted at: 6. Aprīlis 2021, 15:03

Un es nejūtos komfortabli savam bērnam lai kāda būtu situācija sakot 'ej prom!' pat ja ir bijušas pāris reizes, kad nav citas opcijas.

Un vienkārši nav arī iespējams būt vienlaikus novestai līdz striķis-ziepes stadijai un ahujenna iejūtīgai, maigai un sirsnīgai 24/7. Es esmu pacietīga, bet ātri aizkaitināma un diemžēl neesmu salda kā cukura deserts. Labs cilvēks? Jā. Bet

Posted by: planeeta ([info]planeeta)
Posted at: 6. Aprīlis 2021, 15:05

ričurači, cirki un citas spēles, kur ir viens uzvarētājs, kas tiek noteikts pēc nejaušības principa izplēsīs attiecību plaisu vēl dziļāku. labāk spēles, aktivitātes, kas veicina sadarbību.
Kādi ir bērniem vecumi?

Posted by: porcelāna lellīte ([info]neraate)
Posted at: 6. Aprīlis 2021, 15:08

6, un 4, gadi

Posted by: galvenais hipo ([info]daria)
Posted at: 6. Aprīlis 2021, 17:07

AR to bandu/bulleeshanos - maneejie kaut kad kaut ko taadu meegjinaaja, es ljoti nopietni ar visiem izrunaajos, ka tas nav pienjemams, nedriikst nevienu taadaa veidaa atgruust (paspiedu uz juutaam un taa). Man gan pluss, ka vecaakaa ir ljoti atbildiiga (nu, un tagad arii vecaaka), vinja njeema veeraa un paareejie jau tad seko vinjai, tie arii bija atsevishkji gadiijumi, nevis iegaajushies paradumi. Varbuut jums arii straadaatu, ja panaaktu, ka komandieris kaut kaa saprot, ka taa dariit nedriikst? Bet kaa tieshi - tas droshi vien no siika atkariigs :(

Richu rachi un cirki var izraisiit lielaakas domstarpiibas, bet kopumaa varbuut arii paliidz. Mums Mikj meedz sirsniigi apraudaaties, kad speeleejam Uno, jo vinjsh uzvar retaak nekaa maasa. Bet vienmeer prasa veel :D

8 Lasīt komentārus piebilst