porcelāna lellīte [userpic]

4. Augusts 2020 (14:10)

Es domāju, ka ir svarīgi nodarboties ar ētikas jautājumiem. Tie ir neērti, diskusijas bieži vien aiziet augstos toņos, bet arī piespiedu brīvprātīgi virza cilvēcīgākā virzienā. Tomēr diskutējot der atcerēties, ka ir arī negrozāmas un nemaināmas lietas, kuras nav un nekad nebūs atkarīgas no mums. Dienā 24h. Sezonas mainās. Mēs piedzimām, mēs nomirsim. Katrs un ikviens no mums. Resursi ir ierobežoti, pat spēlējot Monopolu. Un es nezinu vai pietiek ar to, ka sāk no apakšas, skaidrs, ka kaut kur jāsāk, bet cik reāli katram mainīt te no apakšas pilinot okeānā es nezinu. Skaidrs, ka tas ir labāk nekā nedarīt neko. Bet tu arī dari tik, cik vari un ja tu dari ko vairāk par vaimanāšanu, tas arī ir labi. Lai kas tas mazumiņš arī būtu. Pirkt vietējo. Audzēt pašam. Nelidot un pēc iespējas nepirkt lidinātu. Neradīt bērnus, jo pārapdzīvotība. Veģetēt/vegānēt. Gaļu audzēt pašam, apēdot visu un nodrošināt ādas izmantošanu. Braukt ar velo vai sabiedrisko vai iet kājām. Nepirkt jaunu, aizņemties, pārtaisīt, izvērtēt vai vajag. Šķirot atkritumus vai pirkt neiepakotu. Būvēt raķeškrāsni vai dzīvot zemnīcā. Elektroenerģiju ražot pašam. Izejot no telpas izslēgt gaismu un taupīt ūdeni.

Comments

Posted by: zazis ([info]zazis)
Posted at: 4. Augusts 2020, 16:01

Resursi nav ierobežoti, ierobežota ir piekļuve. Runā, ka visums ir bezgalīgs.
Tiešām nezinu kā, bet būtu jauki, ja mēs varētu vairāk visa veida resursu, kuri šobrīd tiek lietoti patērēšanas ballei, pievērst zināšanu ieguvei.

Kāpēc gaļa tavuprāt jāaudzē? Ko mēs no tā iegūstam?

Posted by: porcelāna lellīte ([info]neraate)
Posted at: 4. Augusts 2020, 16:24

Tam, kadēļ resursi ir ierobežoti tiešām izšķirīga nozīme, ja to tobrīd nav? Vai ēšana ir vienīgais saundtreks paterēšanas ballei?

Dzīvnieku izcelsmes olbaltumvielas un blakusproduktus.

Zini, nav jēgas turpināt diskusiju, tu esi uzvilcies, es esmu uzvilkusies. Jā, ļoti labi un ētiski neēst gaļu un nevairot ciešanas. Vai tas tos, kas ir informēti un tomēr izvēlas ēst gaļu padara par..? Diemžēl tieši uz to visbiežāk velk šādas diskusijas un tieši tādēļ cilvēki diskutē saasināti un beigās apvainojas. Vai tiešām tas, kas tev uz šķīvja nosaka tu esi labs vai slikts cilvēks? Vai daļēji slikts, ja tu ēdi un nezināji un tagad redzi gaismu?

Posted by: zazis ([info]zazis)
Posted at: 4. Augusts 2020, 16:31

es neesmu uzvilcies. piedod, ka tu esi. neuztver, lūdzu, visu tik personīgi. vai arī neielaisties diskusijās, kuras ir acīmredzami šitposti (:
ēšanas paradumi ir ļoti lielu ietekmi atstājošs faktors, kuru ir viegli izmainīt. mēs (latvijā), ja nemaldos, pusi no saražotās pārtikas izmetam. citur šis procents ir daudz augstāks. es saprotu, ka tu tā nedari, bet tas nenozīmē, ka tam nav jāpievērš pastiprināta sabiedrības uzmanība.
lai saražotu dzīvnieku izcelsmes pārtikas produktus ir nepieciešami vismaz 10x vairāk resursu.
dzīvnieku izcelsmes obv nav nepieciešamas. neatrodu pretēju informāciju.

Posted by: Antuanete ([info]antuanete)
Posted at: 4. Augusts 2020, 16:36

Mājlopu ganāmpulki ir nepieciešami bioloģiskās daudzveidības uzturēšanai mūsu reģionā. Ideālā situācijā būtu lielas platības ekstensīvi moganītas (nevis lopi kūtis un apgādāti ar skābbarību un kombikormu).

Posted by: zazis ([info]zazis)
Posted at: 4. Augusts 2020, 16:37

kāpēc tiem it jābūt obligāti mājlopiem?

Posted by: Antuanete ([info]antuanete)
Posted at: 4. Augusts 2020, 19:34

Jo mežalopi tā nenoēd kā mājlopi, un pilnam spektram vajag ganīšanas un pļaušanas kombināciju, kas ekonomiski nevar pasāvēt, ja sienam nav “noņēmāju”. Gana ar pussavaļas govim un zirgiem ari, bet jebkurā gadījumā populācijas pieaugumu kādam (cilvēkam) jānoēd.

Posted by: zazis ([info]zazis)
Posted at: 5. Augusts 2020, 00:07

lai tā būtu, tikai braukājot pa laukiem, var redzēt nopļauta siena ruļļus, kas pūst uz lauka. tāka to mājlopu nav jau tagad. tāka tevis aprakstītais scenārijs nestrāda jau tagad.

kas uzturēja šīs pļavas pirms te bija lopkopība?

Posted by: ctulhu ([info]ctulhu)
Posted at: 4. Augusts 2020, 18:25

/ēšanas paradumi ir ļoti lielu ietekmi atstājošs faktors, kuru ir viegli izmainīt./

nav viegli, tur jau tā lieta

Posted by: ctulhu ([info]ctulhu)
Posted at: 4. Augusts 2020, 18:27

/ja nemaldos, pusi no saražotās pārtikas izmetam. citur šis procents ir daudz augstāks./

ā nu tā ir cita lieta.

Piespiest neizmest vajag.

Lai ir mazāk peļņas, bet vairāk korekti izlietotu resursu

24 Lasīt komentārus piebilst