Šugā faiv
 
26.-Jan-2021 08:38 pm
Osakas pilsētā tiem, kuri izejot PCR testu ir saņēmuši pozitīvu atzīmi izsniedz aploksni ar pamācību kā sēdēt mājās slimības laikā.
Aploksnes otrā puse ir apdrukāta ar apbedīšanas biroja reklāmu.

Tā pilnīgi nesaistīti, pirms laika Japānas valdība izdomāja jaunu buzvārdu "wizkorona", kas burtiski ir vienkārsi "with corona" pārveidojums. To buzvārdu diezgan plaši reklamēja kādu nedēļu kā "Japānas modeli", bet saņemot jocīgus skatienus no citu valstu puses to darīt pārstāja. Jebkurā gadījumā, politika nekur nav pazudusi un ir "wizkorona" garā. Tas ir, ekonomika ir svarīgāka, bet vecīši lai sevi sargā, un še viņiem gara no covid izsargāšanās instrukcija.

Ziemas pirmajos mēnešos valdība piemaksāja pilsoņiem par ceļošanu, kam bija cits buzvārds - "GoTo!". Nu, kā, pandēmija, ekonomika cieš, cilvēkiem jādod nauda lai viņi ceļotu, tad viss būs normāli. Ja visiem restorāniem un viesnīcām palūdz piemērot piesardzības pasākumus, kuru vidū ir A4 lapas uzdrukāšana par piesardzības pasākumu ievērošanu nepieciešamību. Ģeniāls plāns, kas vispāri varētu noiet greizi? Starp citu, kad tika publicēts Kyoto universitātes pētījums par to, ka GoTo! bija iemesls trīskāršajam Covid gadījumu pieaugumam, sekoja oficiāls valdības paziņojums, ka tā nav patiesība, jo GoTo! vīrusu nepavairo.

2020. gada sākumā, kad Covids sāka izplatīties Japānā, oficiālā politika, kura tika plaši aprakstīta avīzēs kā ģeniāla bezpanikas politika, skaidri minēja, ka testēšana vairo vīrusu gadījumus, tāpēc to ierobežos ar 200 testiem dienā. To arī darīja. Japānā nekāds covids nebija, tikai 200 gadījumi dienā. Taisnības labad jāsaka, ka tauta nav galīgi stulbeņi un pāris mēnešus ielas bija kā izmirušas, vakaros neviena nebija nekur, viss pēc savas iniciatīvas.

Starp citu, Japānā beidzot ir pasludināts vakcinācijas plāns. Vakcinēs tikai gados vecus cilvēkus, 218 cilvēkus dienā, jo procedūra aizņem 7 stundas.

Tāds tās lietiņs.
Japānas pārvalde pēdējā laikā krīt uz nerviem.
Dažreiz palasu kas notiek Latvijā un liekas, ka tur nav labāk, bet citu iemeslu dēļ.
Comments 
28.-Jan-2021 02:34 pm
Klīnieskie pētījumi jau ir tā kā beigušies, bet nu labi. Zinot no pieredzes ar citām procedūrām Japānā, 7 stundas mani izbrīna, bet ne visai stipri.
Šajā gadījumā, kā jau rakstīju, tas ir likums un publikas neuzticēšanās vakcīnām pēc slikti testētām vakcīnām pagātnē. Es speciāli pagūglēju un izrādījās, ka HPV vakcīna bija tikai nagla zārkā - līdz šim bija citas, japānā ražotās un testētās vakcīnas ar ļauniem specefektiem, kuru dēļ publikai ir diezgan lielas aizdomas un neuzticība valdībai.
Un par ģēniem, atkal, tās tomēr ir blēņas. Japāņi nav īpašs homo sapiens paveids. Nav tā, ka viņu īpašo ģēnu (kādu?) dēļ antivielas nerodas tā, kā tās rodas praktiski visiem citiem. Man nešķiet, ka Pfīzeris/Bionteks vakcīnas testēja tikai uz viena paveida eiropiešiem un neviena cita.
28.-Jan-2021 03:03 pm
Šim FT rakstam ir saite uz citu rakstu, kur teikts, ka pretestība HPV vakcīnai nav nekādi saistīta ar pašu vakcīnu, bet viena vietējā aktīvista rezultāts.

Bet ģenētiskās atšķirības reizēm ir nozīmīgas, tāpēc šie dati ir būtiski. Rakstā gan teikts, ka Pfizer jau ir notestējis ar 800 aziātiem, tāpēc nav īpašas vajadzības to darīt vēlreiz.

No ģenētikas viedokļa japāņi ir homo sapiens paveids. Ne īpaši atšķirīgs, bet ir noteikti gēni, kas var būt atšķirīgi. Nav arī obligāti katram japānim jābūt atšķirīgam. Pietiek, ja noteiktu gēnu izplatība ir atšķirīga, kas var būt nozīmīgi, ja zāles vai vakcīna tiek plaši lietotas.

Es arī nedomāju, ka šoreiz tas ir tik būtiski, bet, ņemot vērā sabiedrības piesardzību pret vakcīnām, valdībai nav pat īsti izvēles, kā vēlreiz ar pētījumu apliecināt, ka tas strādā uz vietējiem japāņiem. Nav taču tā, ka mēs pilnībā visu zinātu par imūnsistēmu.
This page was loaded Dec 23. 2024, 2:35 pm GMT.