12 January 2021 @ 10:01 am
 
Cik labi būtu iegūt absolūtu pārliecību no Dieva. Zināt kaut ko savā sirdī un būt par to pārliecinātai. Spēt uzticēties, ka manas intuīcijas ir īstas un apziņa ceļas no avota.

Bet es ticu, ka tā neesamība ir vēl lielāka Dieviņa dāvana man.
 
 
( Post a new comment )
transcendentālais objekts laika galā[info]ub on January 13th, 2021 - 01:52 am
Vai tas ir tas stāvoklis, kurā visi iznākumi vienlaicīgi ir un nav iespējami, bet tu esi novērotāja, kurai ir dota vaļa izvēlēties?
Protams, tas process nav tik vienkāršs, jo arī citi cilvēki iet cauri tam pašam jūklim.
Domāju, ka neliela neziņa ir svētīga un piemērota dzīvei uz šī akmens, uguns un ūdens kosmosa kuģa.
(Reply) (Thread) (Link)
[info]methodrone on January 13th, 2021 - 06:32 pm
Jā gan, ja man jāizvēlas starp visa zināšanu un visa nezināšanu, tad es labāk tomēr izvēlos nezināšanu, jo tad vismaz ir uz ko tiekties.
(Reply) (Parent) (Link)
[info]krishjaanis2 on January 13th, 2021 - 01:53 am
"Es esmu drošs, ka ne nāve, ne dzīvība, ne eņģeļi, ne valdības, ne varas, ne tagadējais, ne nākamais, ne spēki, Ne augstums, ne dziļums un neviena cita radība nespēs mūs šķirt no Dieva mīlestības, kas ir mūsu Kungā Jēzū Kristū."

Tā Pāvils vēstulē romiešiem. Tā absolūtā pārliecība, ko mini, eksistē. Vienkārši beidz izlikties, ka tās nav.
(Reply) (Thread) (Link)
[info]methodrone on January 13th, 2021 - 06:32 pm
True. Kaut vai (ja ne galvenais!) tā pārliecība, ka pat vēl nezināmais ir Dieva plāns, ka visam pa priekšu jau ir paspējis Dieva plāns.

Bet, nolaižoties uz zemes, konkrētas patiesības būtu labi zināt, kaut vai, lai nejustos kā ārpus psaules, kā nezinītis un muļķītis un pat klauns.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
[info]krishjaanis2 on January 14th, 2021 - 01:45 am
To augstākminēto Pāvila citātu mēdz saistīt ar predestināciju. Predestinācijas saprašana ir ceļš uz absolūtu drošticamību un pārliecību.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
[info]methodrone on January 14th, 2021 - 04:05 pm
Jā, es to tā arī sapratu. Bet spēja mijiedarboties ar predestināciju ir vai nu neskaidra vai iluzora, so I need to work on that, and I do.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
[info]krishjaanis2 on January 14th, 2021 - 10:47 pm
Ir jāsaprot, ka galveno šajā lietā paveic pats D-vs. Predestinācija nozīmē bezgalīgu D-va iniciatīvu un pārsvaru pār mani šajā lietā, arī drošticamības uzturēšanā. Absolūta pārliecība nav mans darbs, veikums - to dod, iededz un uztur pats D-vs. Vai Tavas acis, ausis, rokas ir gana atvērtas, lai to saņemtu?
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
[info]methodrone on January 15th, 2021 - 01:01 pm
Ne ko pielikt, ne ko atņemt.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
[info]krishjaanis2 on January 17th, 2021 - 11:29 pm
Jāpiebilst, ka tas nebija aicinājums uz kviētismu un pasivitāti. Par šo atvērto roku un maņu ticību, kas vēlas saņemt absolūto pārliecību, ir jādeg, ir jāiestrādā atsevišķas ticīguma prakses, kuras savaldītu miesas prātu un uzstājību uz "darbošanos" un "dievapziņas" saķeršanu. Piemēram, regulāras lūgšanas, pateicības, ikvakara bībeles lasījumi, himnu dziedāšana īpaši atver kanālus. Ticība saņemt - saņemt var iemācīties. "Tomēr ne mana griba, bet Tava.." - to var iestrādāt kā vispārēju rakstura dispozīciju.
(Reply) (Parent) (Link)
gnidrologs[info]gnidrologs on January 14th, 2021 - 09:56 pm
Izklausās vairāk pēc Sātaniņa dāvanas. Šaubas un tikai šaubas šaubu galā. :rubbinghands:
(Reply) (Thread) (Link)
[info]methodrone on January 14th, 2021 - 10:33 pm
Manupraat, tieshi saatana paziime ir visu zinaat. Kaut kas tur ar to chuusku, labaa un ljaunaa zinaashanas koku un aabolu. Manupraat, ticiiba paari zinaashanai ir gariiguma paziime. Es nezinu kaa to sabalanseet taa, lai tas nebuutu prasts stulbums. Bet intuitiivi shkjiet, ka speeja ticeet uz labo par spiiti nezinjai un attieciigi baileem, nav saatana paziime.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
gnidrologs[info]gnidrologs on January 15th, 2021 - 12:29 am
Es dzirdējis, ka Sātana lielākais trumpis ir spējā apmānīt cilvēci, ka viņa nav? Tieši šaubu iedēstīšana par pašām elementārākajām pamata lietām ir viņa agenda. "Vai labai patiesībā ir labi un vai vispār ir tāda lieta kā labais un ļaunais?" Šāda tipa tēzes ir tās, kas tiek lietotas lai korumpētu un demoralizētu sabiedrības. Kombinācijā ar hiperindividuālisma propagandu, kas noliedz cilvēkiem iespēju gūt zināšanas no vecākiem un gudrākiem cilvēkiem savā saimē, tas noved pie jebkādu vērtību erozijas. Nav pat svarīgi vai attiecīgās vērtības ir labas. Pats fakts, ka tiek noliegts pieņēmums par to, ka kaut kas ir vērtība, ir inde.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
[info]methodrone on January 15th, 2021 - 02:02 am
Bet tas jau ir pashsaprotami un par to es sen jau vairs neuztraucos. Es domaaju, ka katrs cilveeks, kursh kaut cik tiecas uz autentiskumu zina kas ir labs un kas slikts, un cik veertiibas ir svariigas. Tieshi taa kaa tu raksti.

Mana nezinja ir par to kuri cilveeki (iznjemot mani lol) arii to speej atshkjirt. Un kaada ir adekvaata attieksme pret tiem kas nespeej.
(Reply) (Parent) (Link)