12 January 2021 @ 10:01 am
 
Cik labi būtu iegūt absolūtu pārliecību no Dieva. Zināt kaut ko savā sirdī un būt par to pārliecinātai. Spēt uzticēties, ka manas intuīcijas ir īstas un apziņa ceļas no avota.

Bet es ticu, ka tā neesamība ir vēl lielāka Dieviņa dāvana man.
 
 
( Post a new comment )
[info]krishjaanis2 on January 13th, 2021 - 01:53 am
"Es esmu drošs, ka ne nāve, ne dzīvība, ne eņģeļi, ne valdības, ne varas, ne tagadējais, ne nākamais, ne spēki, Ne augstums, ne dziļums un neviena cita radība nespēs mūs šķirt no Dieva mīlestības, kas ir mūsu Kungā Jēzū Kristū."

Tā Pāvils vēstulē romiešiem. Tā absolūtā pārliecība, ko mini, eksistē. Vienkārši beidz izlikties, ka tās nav.
(Reply) (Thread) (Link)
[info]methodrone on January 13th, 2021 - 06:32 pm
True. Kaut vai (ja ne galvenais!) tā pārliecība, ka pat vēl nezināmais ir Dieva plāns, ka visam pa priekšu jau ir paspējis Dieva plāns.

Bet, nolaižoties uz zemes, konkrētas patiesības būtu labi zināt, kaut vai, lai nejustos kā ārpus psaules, kā nezinītis un muļķītis un pat klauns.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
[info]krishjaanis2 on January 14th, 2021 - 01:45 am
To augstākminēto Pāvila citātu mēdz saistīt ar predestināciju. Predestinācijas saprašana ir ceļš uz absolūtu drošticamību un pārliecību.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
[info]methodrone on January 14th, 2021 - 04:05 pm
Jā, es to tā arī sapratu. Bet spēja mijiedarboties ar predestināciju ir vai nu neskaidra vai iluzora, so I need to work on that, and I do.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
[info]krishjaanis2 on January 14th, 2021 - 10:47 pm
Ir jāsaprot, ka galveno šajā lietā paveic pats D-vs. Predestinācija nozīmē bezgalīgu D-va iniciatīvu un pārsvaru pār mani šajā lietā, arī drošticamības uzturēšanā. Absolūta pārliecība nav mans darbs, veikums - to dod, iededz un uztur pats D-vs. Vai Tavas acis, ausis, rokas ir gana atvērtas, lai to saņemtu?
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
[info]methodrone on January 15th, 2021 - 01:01 pm
Ne ko pielikt, ne ko atņemt.
(Reply) (Parent) (Thread) (Link)
[info]krishjaanis2 on January 17th, 2021 - 11:29 pm
Jāpiebilst, ka tas nebija aicinājums uz kviētismu un pasivitāti. Par šo atvērto roku un maņu ticību, kas vēlas saņemt absolūto pārliecību, ir jādeg, ir jāiestrādā atsevišķas ticīguma prakses, kuras savaldītu miesas prātu un uzstājību uz "darbošanos" un "dievapziņas" saķeršanu. Piemēram, regulāras lūgšanas, pateicības, ikvakara bībeles lasījumi, himnu dziedāšana īpaši atver kanālus. Ticība saņemt - saņemt var iemācīties. "Tomēr ne mana griba, bet Tava.." - to var iestrādāt kā vispārēju rakstura dispozīciju.
(Reply) (Parent) (Link)